Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Зареждане на Флекс 2
#1

Здравейте,

от скоро имам Флекс 2 и забелязвам, че има два режима на зареждане на батерията. Зареждам го със стандартното зарядно от комплекта към ел.мрежата - един път се зарежда от 14% до 100% за 01:30, а друг път за 04:00. Това нормално ли е?
Знам, че има бърз начин за зареждане от 0-80% за 00:40 мин., но с друго зарядно.
Цитирай
Аксесоари
#2

Самият процесор снапдрагон си има функцията бързо зареждане, а и зарядното в комплекта е такова бързо, като има два режима на зареждане. Мисля, че до 50% зарежда бързо, а след това стандартно..
Аз винаги си зареждам флекса с обикновено зарядно 5в 1000 мач  на жена ми samsunga..
Моята логика е, че винаги по-бавното зареждане щади батерията в бъдеще..
Със зарядн 5в 1000 мач. този телефон е нормално да се зарежда около 3 часа.
С по-мощно за по-малко време и с оригиналното още по-бързо..
Цитирай
#3

Съгласен съм с колегата - ...винаги по-бавното зареждане щади батерията в бъдеще...

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#4

А мога ли със стандартното ми зарядно да избирам как да го зареждам - бързо или бавно. Зарядното е при 240V - 0.5A
Цитирай
#5

Не може да се избира как да се зарежда, софтуера си има алгоритъм..
Оригиналното зарядно е на 5в и на 9в и сменя режима автоматично..
Ти какво зарядно имаш?? Другите модерни телефони без бърза функция , би следвало зарядните да са им на 5в от 1 до 2 ампера..
Пише на нашето зарядното, че се използва САМО за този телефон..
Дано никой не опитва да зарежда обикновен телефон с него, защото не се знае какво ще стане с батерията при зареждане с 9 волта..
Цитирай
#6

Накратко може ли да се обясни как бавното зареждане щади една Lithium - Polymer батерия? A зарядното си е просто Quick charge 2 и не би навредило на друг телефон.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#7

Прочетете на зарядното пише Only for this model phone..
На обикновените зарядни не го пише това предупреждение..
Аз не съм химик, но при по-бързо зареждане с по голям волтаж се получава по-бърза химична реакция и се отделя по висока температура. Това със сигурност не е по-добре за батерията..
Същата логика е с акумулаторите..
Там зареждането трябва да е до 10% от капацитета на батерията.
Имаме 50 ач акумулатор, най-добрият начин е да го зареждаме с 12 волта и до 5 ампера ток..
Да, батериите са с различен химичен състав, но и логиката е същата..
Изводът е, че бързото зареждане скъсява живота на батерията..
Цитирай
#8

Металните акумулатори (с оловни клетки) нямат много общо с батериите на съвременните телефони. Ако беше толкова вредно ,щяха ли батериите на модерните хибридни автомобили да имат бързо зареждане( примерно 80% за 1 или 2 часа). Все пак това са изключително скъпи батерии и производителят едва ли би препоръчвал такова вредно отношение. И аз не съм химик или инженер , но мога да чета и да си правя изводи от опита и практиката. Сигурен съм, че бавното зареждане НЕ намаля циклите или капацитета на Полимерните батерии.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#9

- И моя флекс 2 се зарежда  за над 3 -4 часа.Ужасно  е
Цитирай
#10

Напълно съм съгласен с emogeorgiev!Зареждай една батерия била тя оловно-кисела,или литиево-полимерна с напрежение почти двойно по-високо от работното и,и и гледай сеира...Скапваш я сигурно и методично.А относно батериите в електромобилите-производителя има изгода да препоръчва бързо зареждане.Така по-скоро ще се наложи да купиш нови батерии.Даже съм чувал,че в големите концерни има служители работещи специално по малотрайността на материалите.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Цитирай
#11

Пичове, Вие ще се пенсионирате ли с тези телефони? Батерията си изчислена за 2-3 год ползване.. По-важно е да мога да си я заредя бързо когато ми трябва , а не да мисля за електромобилите или за световния мир..
Цитирай
#12

По принцип трябва да ти е по-важно да мислиш за световния мир, дефакто си прав. Big Grin


Цитирай
#13

Моят го зареждам от 5÷100% за около 2ч. при това със затядното от LG G Pad-a (тъй като зарядното на флекса ми е с двете "пластинки" по американкия станарт и за контактите в Бг. трябва да полвам преходник...)

LG G2 16 GB Whit, Android 4.4.2 + OTG Kingston 16GB >> LG G Flex 2, 32GB/3GB RAM, Blak/Titan/,Andrid 5.1.1.PR + 64 GB SanDisk Extreme® microSDXC™ UHS-I U3 Card >> LG G Pad 8.3 Black, Android 4.4.2.
Цитирай
#14

Фастчарджа е активен ако не ползваш телефона, т. е когато го използваш на зарядно не е активно. Когато телефона е в покой се зарежда бързо.
Цитирай
#15

Адаптера които върви в комплект с телефона е просто доставчик на енергия, зарядната логика винаги се реализира от самия телефон. Ток тече само ако има кой да го консумира, а това се решава от телефона. Магията на така наречените Fast Charge адаптери и в това, че могат да доставят повече енергия на база на по-високото входно напрежение и същият максимален ток (U * I). Това се прави за да се преодолее токовото ограничение на MicroUSB конектора. Така вътре в телефона чрез преобразуване до по-ниско напрежение може да се подава по-висок ток към батерията и да се реализира по-бързо зареждане. Обикновено нещата изглеждат така изходното към батерията (U*I) = 90 - 95% входно от адаптера (U*I). При заряд се следят доста параметри, като един от най-важните е температурата на батерията. Ако тя се повиши над определена граница, заряда се ограничава независимо дали сме избрали бавно, бързо или извънземно зареждане от менюто. И това се прави с цел безопасност.

От чисто практическа гледна точка бавния заряд е по-здравословен за батерията. Това може лесно да се провери в документации на батерии на едни от най-големите производители на литиево-йонни батерии като Panasonic, LG и Samsung. Просто производителя е сметнал, че загубата на капацитет в батерията в следствие на бързото зареждане ще бъде в рамките на приемливото за времето на гаранцията на телефона - 24 месеца и за това е реализирал тази функция. Със сигурност бързото зареждане предизвиква по-бърза загуба на капацитет спрямо нормалното зареждане. Все пак сега всичко е ориентирано да си сменяме устройствата в период от 12-24 месеца, не повече.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#16

След хубавия отговор на колегата горе, предлагам да спре дъфченето на темата. Аз лично си зареждам телефона с 1000 mAh зарядно.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)