Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой ROM ползвате предимства и недостатъци
#1

Здравейте!
Предстои  ми смяна на ROM и реших да обобщя малко впечатления от различните ROM-ове в една тема.

Ще започна аз:
В момента съм с 5.1 (стоков след ъпдейт от 4.4)
Всичко ми харесва, но батерията ми свършва почти 2 пъти по-бързо. Затова и повдигам темата.
Цитирай
Аксесоари
#2

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=79995
Останалото е стокови Киткат и Лолипоп.
Цитирай
#3

Най-добър е този, който сам си направиш - Lollipop x64 custom ROM made by me.
Smile
Цитирай
#4

(2016-04-16, 14:18:53)poceh6630 написа:  Най-добър е този, който сам си направиш - Lollipop x64 custom ROM made by me.
Smile
Ами качвай го и дай линк, да го пробваме и ние. Smile
Цитирай
#5

Това няма да се случи, не и в обозримо бъдеще. Всяко едно ново мнение във форума за P70 затвърждава това мое решение. Дразнят ме в момента 2-3 "бъга" и когато ги премахна, евентуално ще изпратя ZIP-а на няколко човека от форума (те знаят кои са) с молбата да не го разпространяват.

п.п. Предполагам тука никой не знае какво е да четеш 50к реда сорс код...
Цитирай
#6

Интересно ми е дали при някой от къстъм близалките няма да е решен проблема с батерията. В крайна сметка за това си го купих този телефон.
И другата ми чуденка е дали 64bit версия е чувствително по-добра от 32 и има ли 4.4. 64bit

Абе въобще ако можеш да излъчиш някой фаворит за теб от тези общодостъпните, ще съм ти благодарен. Smile

(2016-04-16, 15:09:25)poceh6630 написа:  Това няма да се случи, не и в обозримо бъдеще. Всяко едно ново мнение във форума за P70 затвърждава това мое решение. Дразнят ме в момента 2-3 "бъга" и когато ги премахна, евентуално ще изпратя ZIP-а на няколко човека от форума (те знаят кои са) с молбата да не го разпространяват.

п.п. Предполагам тука никой не знае какво е да четеш 50к реда сорс код...

Разгледах историята ти. Ясно! И аз съм бил в подобна ситуация но си казах, че в крайна сметка няколко глупака няма да ме спрат, да споделя труда си с хората и да се почувствам оценен, макар и не от всички. Винаги ще има недоволни, но да не се отклоняваме от темата. Това си е твой личен избор.
Успех ти желая!
Цитирай
#7

Аз се спрях на VDT v1604. От няколко месеца съм с него и нямам никакви оплаквания, но с нетърпение чакам колегата да сподели неговата разработка.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#8

Аз пък съм с "VDT_P70A_S134_LF_Team_rev.16".За сега всичко е добре,но ако изгрее слънцето на @poceh6630 и на моята улица,слагам неговото произведение веднага Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#9

(2016-04-16, 16:08:19)twist69 написа:  Интересно ми е дали при някой от къстъм близалките няма да е решен проблема с батерията.

Кой по-точно проблем визираш, зареждането или разреждането? Ще се повторя, но мисля, че "8 часа SoT (Screen on Time) с 2+ часа разговори, 3+ часа iGO, към 50 мин. тежка игра (и аз съм човек), 3+ часа browsing, texting и т.н." е нормално за 4000мАч батерия. Smile

@Сашев & @gipso - Вас имах предвид в предното си мнение, можете да бъдете сигурни, но ще помоля преди това за дискретност (да не го разпространявате). Angel
Цитирай
#10

Можеш да си сигурен,че ще уважа молбата ти! Smile

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#11

(2016-04-16, 16:08:19)twist69 написа:  И другата ми чуденка е дали 64bit версия е чувствително по-добра от 32 и има ли 4.4. 64bit

Абе въобще ако можеш да излъчиш някой фаворит за теб от тези общодостъпните, ще съм ти благодарен. Smile

Да, определено има подобрение при x64.
Както казах и в друго мое мнение - КитКат 64 битов никога не е имало и няма и да има.
Моят фаворит от общодостъпните - VIBEUI Android 5.0 - x64 (Порт прошивки от Lenovo A7000)

(2016-04-16, 16:08:19)twist69 написа:  Разгледах историята ти. Ясно! И аз съм бил в подобна ситуация но си казах, че в крайна сметка няколко глупака няма да ме спрат, да споделя труда си с хората и да се почувствам оценен, макар и не от всички. Винаги ще има недоволни, но да не се отклоняваме от темата. Това си е твой личен избор.
Успех ти желая!

Ще го споделя защото телефона си заслужава, на достатъчно много години съм, за да не ме вълнува дали ще ме оцени някой... Wink

Благодаря за пожеланието. Smile
Цитирай
#12

От мен също ще имаш пълна конфиденциалност. Smile

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#13

@poceh6630, този РОМ, който е твоят фаворит, ако не се лъжа имаше и български език или съм се заблудил?
Мисля, че Сашев беше писал за него в някоя тема, но за по сигурно да попитам.
Би трябвало да е този, ма Wizard: http://lenovo-forums.ru/topic/16508-leno...ustom-rom/
Тествал съм няколко къстъм прошивки, но никоя от тях нямаше български и ми бяха малко дискомфортни.
Ако тази, която ти е фаворит има БГ, мисля да я изпробвам. Smile

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
#14

Имам един въпрос към знаещите и можещите да помогнат за което ще съм благодарен.Ползвам VDT v1604 и според мен нещо не е наред с батерията.Вчера телефона е изключен(поради липса на заряд) след което го слагам да зарежда и го включвам.След по малко от 40 мин. ми е зареден напълно телефона.Свалих го от зарядното след около час след зареждането му.Използвах телефона два часа по интензивно и цък цък 15 % батерия и тези 15 % паднаха за 2 мин и отново изгасна машинката.Дали нещо се случва с батерията ми или за всичко е виновен VDT v1604?С 4.4.4 нямах тези проблеми.Тогава с 15% заряд ми е издържал 2 часа.

Pocophone f1
Цитирай
#15

Надявам се да помогне това.Поне така пишат братушките Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#16

Ще пробвам,благодаря!

Pocophone f1
Цитирай
#17

Някой пробвал ли е това: P70-A_S136_160912_ROW (OTA-обновление)? Стои в официалните "прошивки" за КитКа  във 4PDA.
Цитирай
#18

Слагай го,не се чуди.Сега с какво си?!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#19

Сега съм със S147, но все повече ме дразни. Странното е, че никой във форума не споменава този РОМ!? Да не е пак само за руснаците?
Цитирай
#20

В официалните е,така че не е само за тях.Пробвай я и без това отзивите за Лолипопа са ...!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#21

Неее @gipso, руска си е - заля ме с разни приложения за Яндекс ...   :-)
Може да е официална, но е като 5.х -> S146 и S147
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)