Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 3 - Флаш с MiFlash/ Отключване/ Рековъри/ Флашване на Ром

Пак пробвай щом влиза във фастбут.
Отключен ли е?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
Аксесоари

Не е отключен

Значи пускам телефона в фастбуут, закачам с кабела, стартирам ми флаш и като пробвам да флашна ми излиза това:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

На заключен с fastboot няма да стане. Или пробвай да го отключиш, или го вкарай принудително в Edl със задържане на трите  бутона докато се рестартира два пъти или три пъти и захапе като 9008 сом порт в компютъра.
Също така можеш да опиташ през пс суит, ако влиза в recovery
Цитирай

Тръгна, сега ще видим дали ще стане
Цитирай

Понякога веднага след рестарт на компа пак тръгва! Странно но съм го правил 3-4 пъти

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Не става мамка му.  Отброява над 1000s и продължава да инсталира нещо си.
Някъде греша, в ports устройството го разпознава като RELINK HS-USB QDLoader 9008 ( COM3)
Дали проблема не е в драйвърите?
Цитирай

Ти кво правиш точно?
Смени МиФлаша примерно

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Ами вкарвам тел в EDL и пробвам да флашна глобал дев през ми флаш
Цитирай

Що не пробваш чайна дев първо, да отключиш...пък после квот сакаш прави?!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Пуснах го да се сваля и ще пробвам.

П. П.: Всичко е наред, вече съм с желания РОМ.
Цитирай

Нещо не мога да се справя с инсталирането на global-а на Redmi 3 pro. В момента съм с MIUI 8 LAICNDG). Това което искам е просто да съм на global, нищо повече (без root и тн)
Дръпнах http://bigota.d.miui.com/V8.0.2.0.LAIMID...b2_5.1.zip сложих го в downloaded_rom, но не мога през Updater app-а казва ми, "Can't verify update". Опитах се и през recovery, но когато тръгне да инсталира driver-те нищо не става, не ги инсталира...

Някакви идеи?
Цитирай

(2016-12-06, 21:54:05)Funkdoobiest написа:  Нещо не мога да се справя с инсталирането на global-а на Redmi 3 pro. В момента съм с MIUI 8 LAICNDG). Това което искам е просто да съм на global, нищо повече (без root и тн)
Дръпнах http://bigota.d.miui.com/V8.0.2.0.LAIMID...b2_5.1.zip сложих го в downloaded_rom, но не мога през Updater app-а казва ми, "Can't verify update". Опитах се и през recovery, но когато тръгне да инсталира driver-те нищо не става, не ги инсталира...

Някакви идеи?
 fastboot
Цитирай

(2016-12-06, 21:54:05)Funkdoobiest написа:  Нещо не мога да се справя с инсталирането на global-а на Redmi 3 pro. В момента съм с MIUI 8 LAICNDG). Това което искам е просто да съм на global, нищо повече (без root и тн)
Дръпнах http://bigota.d.miui.com/V8.0.2.0.LAIMID...b2_5.1.zip сложих го в downloaded_rom, но не мога през Updater app-а казва ми, "Can't verify update". Опитах се и през recovery, но когато тръгне да инсталира driver-те нищо не става, не ги инсталира...

Някакви идеи?

Цифрите дай. Вероятно са 5 и вероятно си с побългарен китайски ром или просто с китайски, който е по-висока версия от глобалния.
Вариантите са както казаха по-горе - Фастбуут - най-чистия вариант и си получаваш телефона като нов.
Другия вариант е да опиташ през Mi PC Suite (Mi Phone manager) но така или иначе ще го закачаш към компютъра - най-бързо е през Fastboot.
В пост 1 е описано как става.
Трябва да си свалиш рома във формат .tgz
Цитирай

Оправих се следвайки http://en.miui.com/thread-327202-1-1.html.

Благодаря!
Цитирай

Здравейте! Тези дни изчетох това-онова, относно флашвания, смяна на РОМ-ове и т.н., но пак съм обръкан от многото и то разнопосочна информация. Случаят ми е следният - имам Редми 3, което е със Андроид 5.1.1 и MIUI 7.1 Global Stable LHPCNCK ( така ми дойде телефонът от Китай ). Напоследък доста започна да ми прави въртели - забива, рестартира се сам, някои програми не искат да работят, стои ми черен началния екран и др., и искам да си инсталирам най-новият РОМ с идеята да се оправят нещата. Четох, че един от вариантите е да изтегля от официалния сайт текущия РОМ, да го сложда в папка в телефона и да използвам менюто за ъпдейт - това ми се струва най-лесно и искам да питам дали ще стане по този начин. Другите - отключване на телефон, фастбуут и т.н. са ми крайно непонятни и далечни и предпочитам да мина по по-лесния начин. Благодаря !
Цитирай

1. Този начин е 50:50 да сработи
2. Не ти трябва отключване за стоков ром през ми флаш.
Би трябвало менюто Download да работи и през ЕДЛ да можеш да си сложиш най-новия миуи
От изключен телефон power+vol+ или power+vol- трябва да ти изведе множество опции, една от които Download.
В този режим би трябвало да станат нещата, ако не мине през ъпдейтъра
Цитирай

Благодаря за бързия отговор ! Ще пробвам чрез Download менюто.
Цитирай

Там трябва да ти остане телефона с черен екран, евентуално с мигаща червена индикация и компютърът, и ми флаш трябва да разпознават телефона като Сом устройство.
Тегли се и се инсталира Фастбуут ром.
Нарочно ги повтарям тези неща, за да няма изненади по време на процедурата
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)