Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 3 - Флаш с MiFlash/ Отключване/ Рековъри/ Флашване на Ром
#26

Да, това и на мен ми го е давало Smile
Пробвай да флашнеш последното което си бил или дев рома от 1 пост... В смисъл влизаш в страницата, има 2 версии, стейбъл и дев...
И да е за ido нали!

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
Аксесоари
#27

(2016-04-30, 08:06:18)dingila написа:  При мен незнайно защо MiFlash ми зацепва след рестартиран компютър само?!?
Иначе ми бичи неква грешка с червен ред още като цъкна на флаш.


Влез в Контрол панел >> Система и защита >> Промяна на настройките за управление на потребителските акаунти (UAC) >> Свали го най-долу Никога не уведомявай.

После влез и изключи Защитната стена и виж дали пак ще прави проблеми. Антивирусна, ако имаш пак я спри. Също си провери host файла. Копирай >> %WinDir%\System32\Drivers\Etc и го зареди в run после отвори с Notepad папка hosts трябва да изглежда така при WIndows 7

Код:
# Copyright (c) 1993-2006 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
#      102.54.94.97     rhino.acme.com          # source server
#       38.25.63.10     x.acme.com              # x client host

# localhost name resolution is handle within DNS itself.
#       127.0.0.1       localhost
#       ::1             localhost

Ако имаш повече неща, а те ще са най-долу значи си имаш гости. Провери в нета тези гости и изтрий ненужните редове.  Ако не се справиш с хоста ми пиши да ти дам готов. После рестартирай и виж пак ще дава ли грешка.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#28

(2016-04-30, 10:16:57)dingila написа:  Да, това и на мен ми го е давало Smile
Пробвай да флашнеш последното което си бил или дев рома от 1 пост... В смисъл влизаш в страницата, има 2 версии, стейбъл и дев...
И да е за ido нали!

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Флашнах Stable рома, с който бях т.е се опитах защото пак ми заби, този път на 25 секуна и ми изписа, че нямам storage. След това, някак си рестартирах телефона и в момента си работи с рома, с който си беше.
За момента съм спрял да пробвам отново да флашвам. Ще пробвам в следващите дни.

LG Optimus G E975 ---> RedMi3---> Redmi Note 8
Цитирай
#29

Ти си са изпотил 2 пъти и си решил да спираш с пробите.
Седни на някой комп Win 7 x64 и давай смело.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#30

Здравейте, моля за съдействие.
Получих разрешение за отключване на моя Redmi 3, но при качването на dev rom-а получавам описаната по-горе от колегата грешка:
"... Not enought storage is available ..." на 20-25 секунда.
Със Уин 7 съм.
Още по-неприятното е, че след първото неуспешно качване спря да ми работи WiFi. Не мога да го пусна, опцията за търсене на мрежи и за настройка на нови е неактивна (сива)... Ресетнах телефона до фабрични настройки, но пак си остава така.
Някакви съвети и предложения? Предварително благодаря!
Цитирай
#31

Мисля че има изискване да е 64 битов уиндоуса.
Опитай пак да флашнеш, но потърси последната версия на ми флаш 2016.04.01
Цитирай
#32

Флашването може да стане и при 32 битова версия, но за да няма проблеми НЕ трябва да се флашва с МиФлаш, а по този начин : http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2588979. Тествано и работи при отключен bootloader.
Цитирай
#33

Да, защото е през фастбуут, а не през edl.
Цитирай
#34

(2016-06-09, 23:34:50)suffer написа:  Мисля че има изискване да е 64 битов уиндоуса.
Опитай пак да флашнеш, но потърси последната версия на ми флаш 2016.04.01

Да, моя е 32 битов. За новата версия на МиФлаш (2016 ...) изрично си пише, че изисква 64.
Много неприятен момент беше с това, че се счупи този WiFi.
Със 100 зора успях да го ъпдейтна до последния китайски стейбъл и се оправи.
След това си качих китайски дев през ъпдейтъра.
Веднага успях да го отключа с него, а със стейъл рома не.
Сега ТВРП...

ПП Оказва се че за Редми 3 няма глобални (официални) ромове?
Цитирай
#35

Няма ДА, но можеш да сложиш multilanguage ROM-a.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#36

Някой с отзиви за тоя Rom MIUI8 6.6.23 Multi for Redmi 3 [Locked Bootloader] ?
Цитирай
#37

Здравейте, флашнах последния девелопер глобал за редми 3 през ТВРП и само стига до логото ми и след минута се растартира . Да го чакам ли или да търся друг вариант за флаш
Цитирай
#38

Влез пак в рековъри...дай уайп на всичко без сд картата и пак флаш.
Не трябва да е така.
Това което описваш съм го виждал само ако съм връщал бекъп
И защо дев глобъл, тези от миуи.бг не ти ли харесват!
Много хора са доволни от 6.8.11-6.8.18

Ако не се оправи го мини пак с миънлок...
Незнайно що но при мен си изгрява така като фойде опцията ребут.
Ако не давай с MiFlas някой дев от последните и пак го отключи и така

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#39

Няма вече рекъвъри, няма нищо друго освен фастбут. Дори не разбира че има включено зарядно. Поне съм го заредил ПРЕДВАРИТЕЛНО на 100% и мога да си правя експерименти.     Моля са съвет . Нямам достъп до en.miui.com.




edit:  Оправих се!!!  Отключих си бутлоадера,инсталнах си  ТВРП с  авто инсталера и сега съм ХЕПииии  .


  И пак едит:  А как да си инстална официален  глобал за редми 3 ,като сега съм с ксиаоми.еу девелопер ,откл. буут и рут и ТВРП ....

             Да допълня.... нямам достъп до форума на ен.миуи.ком
Цитирай
#40

Еми като флашнеш глобъл ром тоз пак се заключва и така всеки път, но няма нищо, твойто си устройство можеш да си го отключваш всеки път.
Просто ти казах ако искаш да използваш ромовете в миуи.бг, с тях няма да се заключваш.
И ако това ще те успокои, трудно можеш да го "убиеш" този телефон Wink

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#41

Благодаря за отговора, но все пак исках да знам кой е най-правилния и коректен начин да премина към глобал официален.
  Не се изразих правилно предния пост.

    И докато трае инсталацията през ТВПР грешно ли е да е включен към УСБ на компа....
Цитирай
#42

Не е грешно. Кабела не играе голяма роля в Recovery, oсвен ако няма да прехвърляш файлове или да подаваш команди на телефона през ADB.

A Правилен начин няма. ИМа работещ и неработещ. и... чист начин - който ти затрива всичко от телефона: през EDL
Цитирай
#43

Еми като искаш Глобъл стейбъл, тегли последния от миуи.ен и флаш през далоуд мод с МиФлаш и айде.
Що ръчкаш през рекавъри?
Давай с мифлаш

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#44

@ dingila Така започнах ,но не стана! после оаках всичко. Как затрих всички рекъвърита незнам ,но и това успях да свърша.

@ suffer Не намерих указания за редми 3 през EDL. а и и миуи форума не работеше. Може ли път към темата,ако не те затруднява.

Сега му сложих последния девелопер xiaomi.eu, но ми се иска да го върна към фабричния глобъл софтуер.
Цитирай
#45

Тази тема е за теб: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=83129
Алтернативно можеш да ползваш моята инструкция: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=84078 но за влизане в ЕДЛ или download mode си има специално меню на редми 3. Така че можеш да пропуснеш гимнастиките с adb драйвърите и командите
Цитирай
#46

(2016-08-24, 21:08:48)redsys написа:  ... иска да го върна към фабричния глобъл софтуер.

Ами това е най лесно...
Този стейбъл искаш да е за през рекавъри ли?
От миуи.бг или?

Мисля че с ей тоз ти е дошъл тела:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...4&mobile=2

Има и за рекавъри, има и за фастбут...
Давай през фастбут с отметка "flash all" и си чисто нов!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#47

Здравейте имам редми 3про отключено със мулти рома,но искам да сложа глобъл девелопър рома със ми флаш и флаш ал ли да го сложа.Благодаря.
Цитирай
#48

Ти ли си го отключвал с твои данни или така си го взел?
Ако си ти можеш да правиш каквото искаш!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#49

Здравейте , предварително се извинявам ако не е за тук моят въпрос но имам нужда от помощ. Вчера ми дойде Xiaomi Redmi 3S Prime , всичко си беше наред , с андройд 6 и MIUI 8 за програмисти . Инсталиран си апове и т.н. След това реших да сложа оригинална 32 гб карта и сим картата си. След като го направих нямаше проблем. Обаче после като видях , че вече нали е на 17% батерия , реших да го сложа да се зарежда. Като го взех и беше с изгаснал екран и помислих ,че няма батерия и го сложих. И тук идва интересното. Не иска да зарежда , като се опитам да го включа само извибрирва и не тръгва и така. Пробвах с power up + power button , но пак вибрира и не става нещо. Не знам какво да правя, дали да пиша да го връщам или преди това да пробвам да го фиксна.
Цитирай
#50

Ако си пробвал с друг кабел/друго зарядно и пак не зарежда...
Мисля, че можеш да опиташ да свалиш капака, да разкачиш и закачиш батерията от лентовия кабел.
Изгледай клипове как се разглобява.
Но ако има гаранция можеш да се обърнеш откъдето си го взел. Все пак всичко може да стане при отварянето.
И да - не е за тук мнението.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)