Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със синхронизацията на гугъл акаунт
#1

Привет на всички. От около година използвам Samsung Galaxy S6 и не съм имал проблеми с него. Това за съжаление се промени при ъпдейта на операционната система до 6.х.х. С ъпдейта на телефона до версия 6 на Адроид изпитвам проблеми със синхронизирането на част от гугъл акаунта. Телефона не желаеше изобщо да синхронизира календара, контактите, имейла и нюслетър-а. Всичко друго си е ок. Напоследък взе да ги синхронизира от време на време (примерно на всеки 12 до 15 часа успява). Проблема ми е най-вече в имейла тъй като ми е необходимо, така че получа ли писмо, да получавам и нотификейшън (което както се сещате, не се случва след като се синхронизира на всеки 12 часа). Ако ръчно рефрешвам гмейл апликейшъна всичко си е ок, но не мога това да го правя на всеки 5мин. От седмици чета какви ли не решения и нищо не помага - изтривах кеш датата, изтривах всякаква дата на аповете, правих дисейбъл, рестартирах телефон, премахвах акаунта и пак го добавях поне 5 пъти и нищо не помага. Стигнах до там да се ровя по дифоулт аповете и тях да рестартирам нищо не стана. Накрая рестарирах абсолютно всички апликейшъни на телефона (включително системи и т.н.). Не става и не става..... вече съм на прага да правя фактори ресет, което никак не ми се ще..... Телефона е едвам на година и върви всичко ок, освен тази тъпа синхронизация. На последно място да не забравя, когато пусна синхронизация на целия акаунт тези 4 неща си оставят и нито спират, нито се синхронизират, процеса просто си продължава. Ако ръчно прекратя синхронизацията получавам следанта грешка: "sync is currently experiencing problems it will be back shortly".

П.С. 1: Проблеми с интернета нямам, както в нас на Wi-Fi, така и навън с 3G-то

П.С. 2: Проблема се появи и при една моя колежка с S6 Edge, пак след ъпдейта. Тя обаче нищо не пипа, защото не разбира. Преди два дни и се оправи от само себе си. Предполагам, че така стана защото аз пробвах какво ли, докато при нея всички настройки са си както при фабрични.

Благодаря за отделеното време и се надявам да има някой, който да ми помогне.
Цитирай
Аксесоари
#2

С 920F ли си? Аз не разбрах какво си правил , но както и да е. Искам да знам дали си правил Заводски настройки ? ... май това не ти се иска , но не е сложно. Включи си телефона в компютъра и папките подсказват на кое приложение са и ги копираш после след ресета си връщаш папките. Снимките са в папка DCIM и Pictures ... контактите, смс и отметки архивираш със SuperBackup безплатно от маркета >> https://play.google.com/store/apps/detai...acts&hl=bg като самото приложение си има папка да не я забравиш да си я копираш. След като направиш Заводски настройки гледай внимателно Google когато те пита дали да ти възстанови приложения и WiFi пароли да Не Го прави. Настрой си телефона като Ново устройство. Инсталираш си пак SuperBackup и то ще ти възстанови всичко стига да не си му забравил папката на компа.... и после пиши да видим... Smile

Докато не направиш тази процедура след голям ъпдейт винаги ще има нещо неработещо.

Постове за инфо >> #101

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Да с 920F съм. По отношение на това което съм правил с две думи казано - изтрих поне 3 пъти цялата информация на приложенията (по-конкретно Gmail и всички, които го съпътстват) и всички други препоръки написани в първите 10 страници на гугъл по този проблем. Но това както и да е..... Що се отнася до заводските настройки - не съм правил (на този телефон), знам че не е сложно. Налагало ми се е да го правя на стария телефон и знам как става.

Благодаря все пак за отговора, явно ще трябва да стигна чак до там. По-късно тази вечер може би ще се заема с това начинание, защото сега нямам време и като приключа ще пиша.
Направих фабрични настройки и проблема си остана......
Цитирай
#4

Поправка: Мисля, че се оправи. Ще видя утре как ще е и ще уведомя

Привет отново. Днес цял ден телефончето пак не може да синхронизира..... Явно снощи е успяло само веднъж и толкова.... проблема все още е на лице... Sad

Някой друг има ли предложения? Едно приятелче ме посъветва да го карам на сервиз, защото си е в гаранция телефона. Ама не знам дали това нещо се покрива от гаранцията, а и като цяло ще трябва да им оставям телефона, което не ме кефи.
Цитирай
#5

Включвам се отново с добри и лоши новини. За моя радост открих проблема. Оказа се, че Power Saving Mode-а ми прави проблеми и изключва синхронизацията на някои от приложенията. Това е добрата новина - проблема е открит. Лошата е че не желая да бъде така. Една година телефона си ми беше на Power Saving Mode и си получавах и съобщения и всичко. Ако някой знае начин да преодолея тази пречка и да накрам тази функция да работи с приложнието Gmail ще му бъда много благодарен.
Цитирай
#6

Power saving mode-а се измени коренно при MM, в сравнение с Lollipop-а.
Свиквай.
пс При мен с този с него ми хаби повече батерия, а и реално телефонът става неизползваем

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#7

Когато използвате Power Saving Mode е изрично указано че синхронизирането на email, контакти и календара не работи. Пестенето на батерия се получава като телефонът изключва синхронизациите, намалява честотата на процесора и забавя като цяло телефона.Решението-при ежедневно ползване, където всеки има достъп до зареждане на телефона, този режим не е необходим.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#8

Здравейте
Не мога да си кача контактите на телефона в Gmail профила.В телефона при синхронизиране на акаунт - синхронизиране на контакти ми седи знак ! и пише Синхронизирането среща трудности в момента. А при самото импортиране всичко минава добре. Версията на Андроид е 8. В нета пишеха да премахна акаунта и да го кача отново, направих го и сега gmeйла го няма при контактите за показване - , има го обаче в облак и акаунти в Андроид.Не намирам как да закарам gmail-a в контакти за показване
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)