Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Чуват ме приглушено
#1

С Redmi Note 2 съм, с глобалния стабилен РОМ. Понякога говорещите с мен се оплакват че ме чуват приглушено. Четох по форуми че това сигурно е поради бъг в софтуера за филтриране на странични звуци - когато не говориш точно на микрофона софтуера филтрира и гласа на говорещия. Четох че такъв проблем имат много телефони (и Самсунг, и Сони и т.н.), но повечето имат опция да се изключи това филтриране на странични звуци а Редми Ноут 2 няма такава опция. Дали има някаква програмка или скрита опция за това? Някой друг има ли такъв проблем изобщо?
Цитирай
Аксесоари
#2
Wink 

Както писах в един друг форум преди известно време: Проблема е софтуерен. Появява се когато снимаш с камерата в хоризонтално положение, след изключване на записа долния микрофон почти не работи, работи само горния и отсреща те чуват много слабо и приглушено. Оправя се с рестартиране на телефона или като запишеш кратко видео в портретен режим (вертикално) за да се активира отново долния микрофон.  Wink
Цитирай
#3

(2016-05-05, 07:57:28)Nun4o написа:  Както писах в един друг форум преди известно време: Проблема е софтуерен. Появява се когато снимаш с камерата в хоризонтално положение, след изключване на записа долния микрофон почти не работи, работи само горния и отсреща те чуват много слабо и приглушено. Оправя се с рестартиране на телефона или като запишеш кратко видео в портретен режим (вертикално) за да се активира отново долния микрофон.  Wink

Колеги,

в руския форум видях това решение, иска root + edit на xml file.

If you record video before call, just reboot  phone or record short video in portrait mode. This is old bug. No one in miui team do not want to fix it.
You can fix this bug:
You need to edit this file /system/etc/audio_device.xml as marked red and reboot
Цитат:<path name="Mic_Setting_Inverse" value="setting">
<kctl name="Audio_MicSource1_Setting" value="ADC1" />>
<kctl name="Audio_MicSource2_Setting" value="ADC2" />>
</path>
All tnx to our 4pda member urix2003 !


Тествано на моя Redmi Note 2, работи. С ES Explorer (вкл. опция root explorer) редактирах този файл и го записах, рестарирах и това беше. С root-а се озорих, ползвах kingroot, но не ме кефи, не знам какво прави и ми се струва зловредно, така, че ще мисля други вариант.
Цитирай
#4

Относно слабия микрофон и моят беше така но се оправи чрез промяна в аудио настройките в инженерното меню, след това всичко е ок.
Цитирай
#5

Какво точно направи, като промяна в инжинерното меню?

Sent through Hermes

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#6
Smile 

(2016-05-12, 20:41:42)mihale написа:  Относно слабия микрофон и моят беше така но се оправи чрез промяна в аудио настройките в инженерното меню, след това всичко е ок.

Яяяя, я кажи какво точно пипна!!! Моляяяяя!  Big Grin
Цитирай
#7

При мен е същото, силно се надявам някой да обясни как го е оправил,  телефонът ми не е отключен. Bu

Xiaomi RedMI Note 2 Prime
Цитирай
#8

wipe? през рековери менюто?
>>ТОВА<< е другият вариант през инженерното меню.
Цитирай
#9

Отворих инженерното меню и в Type>Sid  всички нива са на  0, тези нива ли трябва да се променят?
Пробвах след снимане в хоризонтален режим и преди това.

Xiaomi RedMI Note 2 Prime
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)