Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

РОМ за китайски таблет - Uberoid WM8650 1.5.5 HoneyCombMOD v10.1

kaloyans написа:
n3v3rdi3 написа:Здравейте, дали ще работи на моя китайски боклук понеже не го видях и ако да , кой модел да избера.
Модела е : midc407pr002, Версия андройд 4.03 , версия на ядрото 3.0.8 actions@Monia-Server$4.
Проблемът ми е следния, т.е няколко:
1-во Скайп не бачка, ама като казвам скайп имам впредвид всички възможни версии които съм намерил из нета.
2-ро Имам проблем с OpenGL , по - принцип поддържа 2.0 , но когато мине 19 fps направо затваря приложението.
3-то андроида които му е инсталиран е мн бавен, вярно е че е само с 512 рам ( 380 реални ) , но е прекалено бавен.
Таблетът е по известен с ly-fs2 , поне така ми излиза в google, но не съм сигурен дали найстина е същия модел. Мн благодаря за търпението да прочетете този пост Big Grin

Този ром е само за китайци WM8650(около 80 познати модела)т.е. ако го пробваш на твоя на 100% ще го омажеш яко.
Ако таблетът ти е рутнат,пробвай да инсталираш sKYPe-то в системната директория(сваляш арк-то,качваш го на картата.местиш го в системната директория и го инсталираш от там)
Деинсталирай всички приложения,които няма да ползваш и въпреки многото негативни мнения си инсталирай task killer.На по-слаби машини върши чудесна работа.Успех


Мда само че аз вече го омазах Smile. Оказва се че този модел е много странен. В инфото на андроид ми излиза че модела е MIDC407PR002, обаче качих някакви програмки за тест и ми го изкараха като gs701b, оказа се че и просецора не е ALLWINNER а MIPS, ATM 7013, и понеже бях сигурен че съм му намерил модела му инсталирах един ром от ele-china.com , съответно понеже съм много голям хакер Big Grin сега touchscreen - а не работи, прерових навсякаде из гугъл , качих 4 различни рома от този сайт и той продължава да не работи. Лошото е че файла които ми трябва е с някакъв странен формат казва се : UPGRADE_FAST.FW и метода който се използва е следния:
2.put tf card in tablet pc,Plug in the power
3.Long press the "volume +" key,at the same time,press power key,wait tablet pc power on.
4. tablet pc after boot LOGO,shows:
1) erase user data partition
2) enter adfu
3) upgrade firmware from sd card
4) exit menu
5.press "volume +" key choose 3.
6.Press the power button to confirm.
7.tablet pc asks if you want to upgrade
8.plus sound button to proceed to the next step
9.upgrade straight into "upgrading ......" upgrade about 3 minutes
10.after the completion of the upgrade, the machine starts automatically, exit TF card waiting for a complete boot.

Така има ли някакъв начин да обръщам .img файлове на .SW , защото мога да го рефлашна само по - този начин ?
Цитирай
Аксесоари

n3v3rdi3 написа:

Здравейте, дали ще работи на моя китайски боклук понеже не го видях и ако да , кой модел да избера.
Модела е : midc407pr002, Версия андройд 4.03 , версия на ядрото 3.0.8 actions@Monia-Server$4.
Проблемът ми е следния, т.е няколко:
1-во Скайп не бачка, ама като казвам скайп имам впредвид всички възможни версии които съм намерил из нета.
2-ро Имам проблем с OpenGL , по - принцип поддържа 2.0 , но когато мине 19 fps направо затваря приложението.
3-то андроида които му е инсталиран е мн бавен, вярно е че е само с 512 рам ( 380 реални ) , но е прекалено бавен.
Таблетът е по известен с ly-fs2 , поне така ми излиза в google, но не съм сигурен дали найстина е същия модел. Мн благодаря за търпението да прочетете този пост big_smile

Колега n3v3rdi3 аз съм с абсолутния модел таблет. Имам същите проблеми които си описал. Адски много е бавен и най вече неможе да му се инсталира скайп. А на всичкото отгоре се прецака и операционната система. Да знаеш как да го преинсталирам. Благодаря предварително.
Цитирай

Дори руснаците, които доста се занимават с китайчета нямат нищо за него Smile Иначе с този хардуер толкова Sad
Цитирай

Цитат:Колега n3v3rdi3 аз съм с абсолутния модел таблет. Имам същите проблеми които си описал. Адски много е бавен и най вече неможе да му се инсталира скайп. А на всичкото отгоре се прецака и операционната система. Да знаеш как да го преинсталирам. Благодаря предварително.

Колега, преинсталирането става много лесно има 2 начина.
1-вият е с adflu но за там ти трябват драйвъри които аз нямам.
2-ри начин : Изключи таблета, задръж vol + или минус , че мойте се обърнаха Smile , докато държиш бутона включи зарядното на таблета. Излиза ти едно меню с 4 опции, Избираш " upgrade from sd card " , чрез бутоните за звука, даваш power и после vol + . За да го upgrade - неш трябва предварително да си си свалил firmware на sd картата. Файла който трябва да е на картата се казва Upgrade_Fast.fw , пробемът е че за нашия таблет нито един firmware не става и няма да ти работи touch - а. Ако намериш някой читав моля те пиши, ако не аз така или иначе на 3- ти , 4-ти ще имам оригиналния и ще ти дам линк към него. Успех.
Цитирай

Добре колега ще изчакам тогава да ми пратиш firmware и ще го преинсталираме. Много БЛАГОДАРЯ!!!
Цитирай

Имам таблет модел LT901 ..зарежда ми екрана с АНДРОИД и не мърда натам.. прочетох темата, но не си намерих модела нито пък имам карта с памет която да я сложа в компа и да направя поне опит.. моля помогнете ми.. Sad :capitulation:
Цитирай

ultra88 написа:Имам таблет модел LT901 ..зарежда ми екрана с АНДРОИД и не мърда натам.. прочетох темата, но не си намерих модела нито пък имам карта с памет която да я сложа в компа и да направя поне опит.. моля помогнете ми.. Sad :capitulation:

Този ром въобще не е за твоя таблет и по-добре не пробвай.Разгледай упътването и виж дали няма бутон или някаква Rock клавишна комбинация за хард ресет
Питай тук:
http://livtec.ru/catalog/livtec-tablet/lt901

Angry
Цитирай

Днес ми попадна един 7" таблет с WM8650 и инсталиран Uberoid. Като начало излязоха наяве два дефекта: Камерата не работеше - при включване се появяваха едни шарени черти на екрана и таблета спираше да реагира отвсякъде. Втория дефект беше с отключването на екрана - плъзгам кръгчето към катинарчето, но още на половината път екрана угасва и всеки път така. И при двата проблема единственото решение беше рестарт от бутона за изключване.

Реших да потърся стоков ром и някъде (не ме питайте къде) изтеглих един файл, озаглавен USB-TEK-M7001-China-ePad-VIA-WM8650-Firmware. Разархивирах го на картата памет и успешно се инсталира. Но тъча не работеше. Иначе доколкото успях да поразгледам с помощта на една мишка, всичко друго си му беше наред. Сега като се замисля - в настройките не видях опция за калибровка на тъча, та си мисля дали не е предназначен за някоя нетбук-подобна изгъзица. Не съм много запознат, само гадая.

В крайна сметка изтеглих пак Uberoid - WM8650_Universal_Uberoid_v12.1_22SEP2012_TekNotes. Пробвах с 1 - тъча пак не работеше. Със 11 стигна до надписа UBEROID и до там - ни мърда, ни шава. В крайна сметка се оказа, че за този таблет пасна 8. Засега камерата работи и даже снима Smile, отключването работи нормално.

Не съм изчел цялата тема и може да съм пропуснал нещо, но инсталирах System app remover, за да олекотя още повече като махна някоя клавиатура, калкулатора и други такива дреболии, но всеки път ми казваше, че приложенията не могат да се деинсталират. Това на въпросния РОМ ли се дължи или аз нещо не правя както трябва.

Навсякъде чета, че оригиналния РОМ е пълен боклук, но все пак ми се ще да пробвам и него, само че явно няма да начин да определя кой е за този таблет...

П.П. Продължение по темата. И с този Uberoid се прояви проблем с отключването, а и wifi се самоизключва когато си иска. В многобройните си търсения, намерих някакъв ROM, който се инсталира без проблем, при тестване 2-3 часа wifi не се разкачи нито веднъж. Единственият проблем е Google Play - разпознава устройството като Voles и един куп приложения определя като несъвместими: Google+, Facebook и др. Пуснах едно търсене за Voles, но никакво устройство, производител или търговец с това име не намерих. Ако мога да оправя проблема с маркета, това ще да е моя РОМ...

П.П.П. Последно сложих някакъв РОМ Odesa Uberoid, с който работи доста прилично. С този РОМ и продадох таблета. И приключих с китайските евтинии.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Колеги дайте линк за v12 final че не мога да се логна в теча...
Цитирай

michael написа:Колеги дайте линк за v12 final че не мога да се логна в теча...


Заповядай:
http://www.mediafire.com/?ujs9a31xrhz46tf

Angry
Цитирай

Мерси за линка,супер си
Цитирай

Аз се прецаках пробвах Universal_Uberoid_WM8650 12 финал - и познайте сега съм наникаде - немога да го върна и в първоначално състояние изпълних всичко но не става

таблета е :

http://www.asianproducts.com/product/A11...-inch.html


сега е с някъкъв Firmware : MX8650_v1.5.7_20121125 Но тъча не работи правилно и май това е за 8 inch .
абе с две думи прецаках си китайчето

ако можете помагайте :wall:
Цитирай

akacia66 написа:Аз се прецаках пробвах Universal_Uberoid_WM8650 12 финал - и познайте сега съм наникаде - немога да го върна и в първоначално състояние изпълних всичко но не става

таблета е :

http://www.asianproducts.com/product/A11...-inch.html


сега е с някъкъв Firmware : MX8650_v1.5.7_20121125 Но тъча не работи правилно и май това е за 8 inch .
абе с две думи прецаках си китайчето

ако можете помагайте :wall:

Ако не можеш да намериш модела на таблета ти в списъка,ги подкарай наред.Само,които са за 7 инчов екран.Все някой ще стане.Голяма играчка е,но винаги става.Задължително:run as administrator,когато стартираш програмата.format на картата и инсталираш файловете чак когато самата програма те попита къде да ги сложи.Ще стане.Дерзай

Angry
Цитирай

kaloyans написа:
akacia66 написа:Аз се прецаках пробвах Universal_Uberoid_WM8650 12 финал - и познайте сега съм наникаде - немога да го върна и в първоначално състояние изпълних всичко но не става

таблета е :

http://www.asianproducts.com/product/A11...-inch.html


сега е с някъкъв Firmware : MX8650_v1.5.7_20121125 Но тъча не работи правилно и май това е за 8 inch .
абе с две думи прецаках си китайчето

ако можете помагайте :wall:

Ако не можеш да намериш модела на таблета ти в списъка,ги подкарай наред.Само,които са за 7 инчов екран.Все някой ще стане.Голяма играчка е,но винаги става.Задължително:run as administrator,когато стартираш програмата.format на картата и инсталираш файловете чак когато самата програма те попита къде да ги сложи.Ще стане.Дерзай


Всеки път ми излиза следното на екрана:
*Е* Falled to mount Android -Data partition
Цитирай

akacia66 написа:..............................таблета е :

http://www.asianproducts.com/product/A11...-inch.html


сега е с някъкъв Firmware : MX8650_v1.5.7_20121125 Но тъча не работи правилно и май това е за 8 inch .
аб:wall:

Убероид рома 12 final, е САМО за процесор ARM (WM8650), а таблета от линка ти е с infotmic. Така, че не ползвай повече тоя Убероид, а си изтегли стоковия ром или друг който е подходящ за твоя таблет.
Цитирай

vangnay написа:
akacia66 написа:..............................таблета е :

http://www.asianproducts.com/product/A11...-inch.html


сега е с някъкъв Firmware : MX8650_v1.5.7_20121125 Но тъча не работи правилно и май това е за 8 inch .
аб:wall:

Убероид рома 12 final, е САМО за процесор ARM (WM8650), а таблета от линка ти е с infotmic. Така, че не ползвай повече тоя Убероид, а си изтегли стоковия ром или друг който е подходящ за твоя таблет.

Благодаря ти за инфото
би ли ми помогнал с линк за стоковия ром или друг който е подходящ ?
търсих но неможах да открия
Цитирай

vangnay написа:
akacia66 написа:..............................таблета е :

http://www.asianproducts.com/product/A11...-inch.html


сега е с някъкъв Firmware : MX8650_v1.5.7_20121125 Но тъча не работи правилно и май това е за 8 inch .
аб:wall:

Убероид рома 12 final, е САМО за процесор ARM (WM8650), а таблета от линка ти е с infotmic. Така, че не ползвай повече тоя Убероид, а си изтегли стоковия ром или друг който е подходящ за твоя таблет.

В сайта от линка е така,но в друг сайт видях,че е с WM8650.

Angry
Цитирай

kaloyans написа:
vangnay написа:
akacia66 написа:..............................таблета е :

http://www.asianproducts.com/product/A11...-inch.html


сега е с някъкъв Firmware : MX8650_v1.5.7_20121125 Но тъча не работи правилно и май това е за 8 inch .
аб:wall:

Убероид рома 12 final, е САМО за процесор ARM (WM8650), а таблета от линка ти е с infotmic. Така, че не ползвай повече тоя Убероид, а си изтегли стоковия ром или друг който е подходящ за твоя таблет.

В сайта от линка е така,но в друг сайт видях,че е с WM8650.


И на мен ми казаха че е с WM8650 но немога да разбера защо не се получява Sad
Цитирай

akacia66 написа:
kaloyans написа:
vangnay написа:Убероид рома 12 final, е САМО за процесор ARM (WM8650), а таблета от линка ти е с infotmic. Така, че не ползвай повече тоя Убероид, а си изтегли стоковия ром или друг който е подходящ за твоя таблет.

В сайта от линка е така,но в друг сайт видях,че е с WM8650.


И на мен ми казаха че е с WM8650 но немога да разбера защо не се получява Sad

Опиши ми точно какво правиш.

Angry
Цитирай

kaloyans написа:
akacia66 написа:
kaloyans написа:В сайта от линка е така,но в друг сайт видях,че е с WM8650.


И на мен ми казаха че е с WM8650 но немога да разбера защо не се получява Sad

Опиши ми точно какво правиш.

1.Форматирам картата
2.стартирам като администратор Убероид 12 финал
3.избирам Rom (точно за моиат модел няма - пробвах всички почти )
4.поставям картата в таблета и го стартирам
5. изчаквам да се инсталира-след като изпише да премахна картата изчаквам 20-30 секунди и тогава я изваждам
след което не иска да се стартира чакал сам по 1-2 часа но уви нищо не се случва дисплея свети но нищо не се появява на него

помогни ако можеш !! :wall:
Цитирай

akacia66 написа:
kaloyans написа:
akacia66 написа:И на мен ми казаха че е с WM8650 но немога да разбера защо не се получява Sad

Опиши ми точно какво правиш.

1.Форматирам картата
2.стартирам като администратор Убероид 12 финал
3.избирам Rom (точно за моиат модел няма - пробвах всички почти )
4.поставям картата в таблета и го стартирам
5. изчаквам да се инсталира-след като изпише да премахна картата изчаквам 20-30 секунди и тогава я изваждам
след което не иска да се стартира чакал сам по 1-2 часа но уви нищо не се случва дисплея свети но нищо не се появява на него

помогни ако можеш !! :wall:

Трябва да пробваш всички.Ето ти линк към версия 11:
http://dox.bg/files/dw?a=8a864fabde
Пробвай и с нея и ако не стане свържи се със производителя за оригинален ром.

Angry
Цитирай

kaloyans написа:
akacia66 написа:
kaloyans написа:Опиши ми точно какво правиш.

1.Форматирам картата
2.стартирам като администратор Убероид 12 финал
3.избирам Rom (точно за моиат модел няма - пробвах всички почти )
4.поставям картата в таблета и го стартирам
5. изчаквам да се инсталира-след като изпише да премахна картата изчаквам 20-30 секунди и тогава я изваждам
след което не иска да се стартира чакал сам по 1-2 часа но уви нищо не се случва дисплея свети но нищо не се появява на него

помогни ако можеш !! :wall:

Трябва да пробваш всички.Ето ти линк към версия 11:
http://dox.bg/files/dw?a=8a864fabde
Пробвай и с нея и ако не стане свържи се със производителя за оригинален ром.

получи се ама сега тъча не работи , всичко друго е наред .
идея някаква ?
Цитирай

akacia66 написа:
kaloyans написа:
akacia66 написа:1.Форматирам картата
2.стартирам като администратор Убероид 12 финал
3.избирам Rom (точно за моиат модел няма - пробвах всички почти )
4.поставям картата в таблета и го стартирам
5. изчаквам да се инсталира-след като изпише да премахна картата изчаквам 20-30 секунди и тогава я изваждам
след което не иска да се стартира чакал сам по 1-2 часа но уви нищо не се случва дисплея свети но нищо не се появява на него

помогни ако можеш !! :wall:




Трябва да пробваш всички.Ето ти линк към версия 11:
http://dox.bg/files/dw?a=8a864fabde
Пробвай и с нея и ако не стане свържи се със производителя за оригинален ром.

получи се ама сега тъча не работи , всичко друго е наред .
идея някаква ?


http://www.uscirrus.com/en/path0169/ намерих го Smile
Цитирай

Здравейте може ли някой да ми помогне как да сменя ром-а на моя таблет Привилег МИД 7Г пражя жсичко но пустата му ма6ина така и така стартира със стария андроид какво ли не опитах също така буут менюто няма надписи откадето а избера фатори ресет моля някой да помогне :facepalm:
Цитирай

Аз си сложих wm8650 и си върви перфектно само дето се бави малко и няма място.. :facepalm:

Любител нa Android. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)