Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

РОМ за китайски таблет - Uberoid WM8650 1.5.5 HoneyCombMOD v10.1
#51

stanly65 написа:Моля за малко инфо сега с новия РОМ как и какъф софтуер може да се инсталира за оптимални резултати - гледане на филми, четене на книги, игри от типа на Асфалт 5.....
Преди смяната имах skype beta който работеше поне за чат.
По-горе съм ти препоръчал програма за чат. По-добра е от бетата на Скайп. Относно програмите можеш да разгледаш подписа ми Wink

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
Аксесоари
#52

Може ли да се добавят драйвери за 3G USB модеми?

GT-I9300 Android 4.4.4
Blekota Note 4 Lite v5.3 Final
radio Spirit_fm
Цитирай
#53

Открих "топлата вода" - Windows XP Tablet PC Edition

GT-I9300 Android 4.4.4
Blekota Note 4 Lite v5.3 Final
radio Spirit_fm
Цитирай
#54

Скайп само за чатене си свалих от тук http://www.megaupload.com/?d=XO03WOTJ

GT-I9300 Android 4.4.4
Blekota Note 4 Lite v5.3 Final
radio Spirit_fm
Цитирай
#55

stanly65 написа:Може ли да се добавят драйвери за 3G USB модеми?
То си има, но само за някои модели модеми.
stanly65 написа:Открих "топлата вода" - Windows XP Tablet PC Edition
Това пък какво е?
stanly65 написа:Скайп само за чатене си свалих от тук http://www.megaupload.com/?d=XO03WOTJ
Това го знаем. Аз лично предпочитам ТОВА. Има много повече опции и по-красив интерфейс.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#56

stanly65 написа:Открих "топлата вода" - Windows XP Tablet PC Edition

А драйвери има ли?

Sony Xperia S,Sony Xperia Z1,  SE k800, ,Nokia 1610 Samsung Galaxy Tab 2
Цитирай
#57

Опитах с опция 11 на таблета ми, но се показа онова "Uberoid" и зареждаше повече от 30 минути... Изключих го и сега опитвам с опция 12... Така ли трябва да стане ако объркаш модела ? Само дето на мен ми е друг гайд на английски език за Uberoid 2.2 Big Grin
Цитирай
#58

НАМЕРИХ РЕШЕНИЕТО, което се оказа елементарно !

В момента съм на работа и като ми отане малко време ще го напиша на бг тук, а за сега ви давам линка към темата, която написах в слатедроид.

http://www.slatedroid.com/topic/23706-ek...mware-fix/

До сега го тествах и всичко работи !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
!!!!OLD / СТАРО !!!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Вчера пристигна таблетчето ми от Pandawill.com и там пише, че е EKEN m009s, но почвам да се съмнявам.

Таблета е с зелен лед и зелено черве, когато се зарежда. Като го пусна няма вибриране, но преди да почна да следвам гайдовете видях, че има мултитъч.

Проверих всичко за зелен и син лед и това нещо при мен май е нещо средно, защото имам мултитъч и нямам вибрация, а е зелена лампа.

Качвах какво ли не от този софт, modroid, някакви други и навсякъде където успях да подкарам андроида не ми работи тъч скрина, а само усб мишка.

При мен 1 не стана, 13 също. Стана с 8 и 2 и всичко си бачка освен тъчскриина.

Моля някой да ми даде решение на това как да го фиксна дори ако трябва да се пише в някакви файлове нещо, защото не можах да разберакъде се намират командите за тъч скрина.

До сега разбрах, че разликата при инсталиране е в env_boot файла и го преглеждах,

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

!!! И една хубава новина докато пишех поста видях, че оригиналния софт от сайта на екен се е свалил. Свалях го цяла нощ с около 6ко/с, което е странно Smile И проработи всичко, което е по-добре от тва което беше.

Сега ще кача софта някъде и ще дам линк, защото не го намерих никъде в бг и се надявам да помогне на други хора като мен !

Ако някой може да ми даде съвет как да си кача убероид при тази ситуация с зелена лампа без вибеация ще съм много щаслив !

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Замислих се нещо, ако взема убероид и сложа env_boot от оригиналния софт дали ще стане или някъде през ноща четох за още някакви файлове които вървят с енв бута и се миксират, за да е пълна инсталацията !?
Цитирай
#59

venimir1 написа:Опитах с опция 11 на таблета ми, но се показа онова "Uberoid" и зареждаше повече от 30 минути... Изключих го и сега опитвам с опция 12... Така ли трябва да стане ако объркаш модела ? Само дето на мен ми е друг гайд на английски език за Uberoid 2.2 Big Grin

Максимум до 10 мин чакаш, като повечето пъти става до около 6-тата.
Ако всичко е наред логото убероид е със силна подсветка и 10-20 секунди преди да се включи андроида и да те пита каква тема (launcher) ще ползваш затъмнява значително екрана сам.

Аз в поста си от преди малко описах моите преживявания и да ти кажа първия път седях около 1ч и нямаше файда. И ми направи впечатление, че чаках 10-15 мин и като натисна копчето се затъмнява така както ако всичко е наред, но с разликата, че само трябва да спре подсветката.

Успех и ако имаш проблем като при мен виж как да си направиш рома.

С две думи смесваш оригинален работещ с този и така. Файловете са само за настройка на чарковете, а не същинския ром.


Успех !
Цитирай
#60

И аз съм със същия,зелен диод и уж показва в менюто вибрация,а реално няма.
Мен това ме бъркаше,та смених сума ти цифри докато уцеля 7-цата.

Sony Xperia S,Sony Xperia Z1,  SE k800, ,Nokia 1610 Samsung Galaxy Tab 2
Цитирай
#61

@maneken освен env_boot можеш да заместиш и wmt_scriptcmd ! Реално чейнджър променя тези файлове когато си избереш цифра. Относно чакането, ако бяхте прочели цялата тема щяхте да знаете, че ако инсталацията продължи повече от 5мин. означава, че не сте уцелили цифрата. Също така не е важен само цвета на диода, а също и цвета на аудио жака, както и вградената памет. В ченджър има 40+ номера от които 80% са за зелен диод. Но разликите идват от други неща. Например на моя таблет номера е 23. Пак е зелен, но е 4гб. памет и дуал тъч. Така че става с пробване първият път. Също по-назад в темата съм постнал линк към тема в друг форум, където ясно и точно е обяснено кой модел как изглежда и по какво се различава. Но пак трябва някой да чете!

venimir1 написа:Опитах с опция 11 на таблета ми, но се показа онова "Uberoid" и зареждаше повече от 30 минути... Изключих го и сега опитвам с опция 12... Така ли трябва да стане ако объркаш модела ? Само дето на мен ми е друг гайд на английски език за Uberoid 2.2 Big Grin
Можеш да изтеглиш гайд на български от подписа ми.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#62

Искам да вмъкна едно допълнение по темата, тъй като явно доста хора се подвеждат: Не се подвеждайте по това, че в описанието на таблета ви пише, че има вибрация! За всички китайски таблети се копипират почти едни и същи данни. Даже шрифта е еднакъв! Lol Може да пише, че има вибрация а всъщност да няма или обратното. Не вземайте в предвид наличието на вибрация, когато търсите цифрата за вашият таблет.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#63

driver_sl, не прекалявай с последователните постове. Има бутон редактирай!
Цитирай
#64

GH0STFACE написа:driver_sl, не прекалявай с последователните постове. Има бутон редактирай!
Извинявам се за което :bow: Ако искаш пост 61 и 62 ги направи в един. Но 63 нека се набива повече на очи Wink

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#65

Здравейте,

Изпадна ми евтин 7" MID таблет, който се продаваше за VIA8650 800Mhz Android 2.2 (което не беше много сигурно, но и не държах особенно)

Когато зарежда долу дясно пише: WMT 2.1.2_105

На about-a пише:
Model number: generic
Firmware version: 1.6
Kernel version: 2.6.29-00236-g4f8dbbb-dirty
Build number: 2.1.2_105

Android system Info-to казва за CPU-то:
ARM926Ej-S rev 5 (v5l) може би?
BogoMIPS 174.48
Hardware WMT

за OS-a:
Android 1.6

при данните за Sensora мернах:
3.0 mA by WM8505 Developer

youtube.com през броузера не ми работи, както и заводски каченото youtube приложение седи и си мисли без резултат

Въпросът ми е може ли да кача Uberoid и с кой "номер" при избора на устройство (светодиода е зелен докато работи и червен докато се зарежда, има вибрация), така че да имам Android 2.2 на това у-во? Ако не уцеля версията или моя хардуер не поддържа тaзи версия на Android, какво най-лошо може да се случи на таблета и ще мога ли да го възстановя със заводския софтуер?
Цитирай
#66

imarh написа:Здравейте,

Изпадна ми евтин 7" MID таблет, който се продаваше за VIA8650 800Mhz Android 2.2 (което не беше много сигурно, но и не държах особенно)

Когато зарежда долу дясно пише: WMT 2.1.2_105

На about-a пише:
Model number: generic
Firmware version: 1.6
Kernel version: 2.6.29-00236-g4f8dbbb-dirty
Build number: 2.1.2_105

Android system Info-to казва за CPU-то:
ARM926Ej-S rev 5 (v5l) може би?
BogoMIPS 174.48
Hardware WMT

за OS-a:
Android 1.6

при данните за Sensora мернах:
3.0 mA by WM8505 Developer

youtube.com през броузера не ми работи, както и заводски каченото youtube приложение седи и си мисли без резултат

Въпросът ми е може ли да кача Uberoid и с кой "номер" при избора на устройство (светодиода е зелен докато работи и червен докато се зарежда, има вибрация), така че да имам Android 2.2 на това у-во? Ако не уцеля версията или моя хардуер не поддържа тaзи версия на Android, какво най-лошо може да се случи на таблета и ще мога ли да го възстановя със заводския софтуер?
Процесора ти е WM8650. А за въпросите в червено - ми направи си труда да прочетеш първо цялата тема тогава питай, защото вече ми писна да отговарям като малоумен на едни и същи въпроси!!! :angry:

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#67

driver_sl написа:
imarh написа:Здравейте,

Изпадна ми евтин 7" MID таблет, който се продаваше за VIA8650 800Mhz Android 2.2 (което не беше много сигурно, но и не държах особенно)

Когато зарежда долу дясно пише: WMT 2.1.2_105

На about-a пише:
Model number: generic
Firmware version: 1.6
Kernel version: 2.6.29-00236-g4f8dbbb-dirty
Build number: 2.1.2_105

Android system Info-to казва за CPU-то:
ARM926Ej-S rev 5 (v5l) може би?
BogoMIPS 174.48
Hardware WMT

за OS-a:
Android 1.6

при данните за Sensora мернах:
3.0 mA by WM8505 Developer

youtube.com през броузера не ми работи, както и заводски каченото youtube приложение седи и си мисли без резултат

Въпросът ми е може ли да кача Uberoid и с кой "номер" при избора на устройство (светодиода е зелен докато работи и червен докато се зарежда, има вибрация), така че да имам Android 2.2 на това у-во? Ако не уцеля версията или моя хардуер не поддържа тaзи версия на Android, какво най-лошо може да се случи на таблета и ще мога ли да го възстановя със заводския софтуер?
Процесора ти е WM8650. А за въпросите в червено - ми направи си труда да прочетеш първо цялата тема тогава питай, защото вече ми писна да отговарям като малоумен на едни и същи въпроси!!! :angry:

Здравей,

Точно защото съм я прочел може би 6 пъти, и продължавам да я чета, а и не четох само тук не успях да намеря категоричен и еднозначен отговор точно във връзка с "червеното". Отговарям и на 1 и на 11 според таблицата.
Въпросът ми беше ако някой е с абсолютно същия таблет и вече е уцелил правилнта цифра.

Относно категоричния отговор за 8650 - благодаря.

п.с. Напоследък забелязвам във все повече български форуми следното - Когато човек потърси нещо конкретно в гугъл и изплува резултат в даден форум вследствие на честа употреба тя е в стил:
10 питания по темата и 1000 отговора: "виж в търсачката! дискутирано е!" и само 1 тема с дискутираното, която вече не е актуална и остаряла. И в крайна сметка какво има като инфо във форума?! 1000 дискусии как нещо е дискутирано и да не се пита повече, защото го имало някога, някъде си, за нещо си...
Цитирай
#68

От снощи съм пробвал:
Uberoid_WM8650_2.2_v1.2.2_NL_20110409-HcH.7z
WM8650_Universal_Uberoid_v9.1.2_1.5.5.7z
WM8650_Universal_Uberoid_V9.7z

Варианти 1,2,5,8

И не се стартира флаша от картата с нито един.
В момента в който го включа излиза зеленото човече, долу пише: WMT 2.1.2_105, човечето си прави танъцт, излиза ми синьото Loading... и таблетът си зарежда с неговия Android.
Картата работи, чете се от у-вото. Форматирал съм я с FAT i FAT32. Листвам файловете с файловия мениджър от таблета. Той усеща кога я слагам и изваждам. Но при включването на таблета никакъв рефлаш не започва.

Къде бъркам/пропускам нещо.
Цитирай
#69

Префлашването захапа, но с друг тип флаш.
Архивите са във формат: 105_wmt2.1.2_20110205-HcH.7z и всичко трябва да се разархивира в една папка \script на картата.

Сега остава да намеря правилният флаш, защото до тук все стигам до:
--> Erase File-System partition Fail! Exit!
May be the kernel don't support this NAND flash

и таблета вече не зарежда Cry
Цитирай
#70

imarh написа:Префлашването захапа, но с друг тип флаш.
Архивите са във формат: 105_wmt2.1.2_20110205-HcH.7z и всичко трябва да се разархивира в една папка \script на картата.

Сега остава да намеря правилният флаш, защото до тук все стигам до:
--> Erase File-System partition Fail! Exit!
May be the kernel don't support this NAND flash

и таблета вече не зарежда Cry
Спазваш ли ТЕЗИ СТЪПКИ?
Ако това е вярно:
imarh написа:VIA8650 800Mhz Android 2.2
ARM926Ej-S rev 5 (v5l)

то няма причина да не тръгне инсталацията :confused: Есички сме с абсолютно същите таблети, но моделите са различни. Изтегли последния Убероид 9.1.2 и направи точно така както съм описал в линка. След като излезе роботчето, преди да почне да се оглежда, трябва да излезе един жълт надпис. Това означава, че инсталацията е започнала. До тук ако го докараш, от там насетне вече остава само номера да уцелиш. Макар, че много ме озадачава това:
imarh написа:за OS-a:
Android 1.6

при данните за Sensora мернах:
3.0 mA by WM8505 Developer
:unknw: Ако пък това е вярно, защото не може и двете да са верни, то тогава не можеш да инсталираш убероид. Той е за 8650. Ще трябва да търсиш ром за твоя таблет. Те не са кой знае колко много с 8505, но си е играчка. Може да потърсиш ТУК! Само пишеш в търсачката 8505 и ще ти излязат много отговори. Но първо направи което ти писах по-горе.

ПС: Сега се сетих, че един познат имаше проблем с архиватора. Тоест не разрхивираше както трябва нещо и както епри теб по същият начин не искаше да тръгне инсталацията. После всичко се оправи с WinRAR. Също много добра алтернатива е и 7zip.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#71

Таблета ми е IPAD ROBOT MID 701 Android 2.1. С никой от вариантите не може да се обнови до 2.2 Froyo. Моля за помощ как да обновя версията.
Цитирай
#72

ПОМОЩЩЩ!! Sad Sad Sad Разбрах каква е версията на таблета ми MID M002, виждам, че от гореизброените версии няма точно като за моя модел, някой може ли да каже коя версия става за моя и до каква версия ще го абдейтне, в момента е с андроид 1.6, благодаря ви предварително, дано някой знае нещо............ Sad Sad
Цитирай
#73

Няма ли да е по-лесно, да добавите нова тема САМО с новите ромчета ?
Цитирай
#74

bircho написа:Няма ли да е по-лесно, да добавите нова тема САМО с новите ромчета ?
Няма смисъл. И да се добави такава тема все ще се намери някой дето го мързи да чете или не му се занимава и ще пита кой му е номера или дали става за негови таблет и т.н.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#75

stanly65 написа:Открих "топлата вода" - Windows XP Tablet PC Edition

Дай повече инфо - как се държи, батерията смуче ли, работи ли всичкия хардуеар. Откъде се сваля, как се инсталира ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)