Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony AndroidTV
#1

За всички собственици на смарт-телевизори Сони.Да си помагаме с решения,съвети и да споделяме опита си с тази нова операционна система,работеща под логото на нашия бранд.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз имам Sony Bravia 2015,в момента с 5.1.1.Мисля че лятото ще го ъпдеитнат до 6.0.За момента е супер,но са отрязали много неща от андроида и вградената памет е само 8гб като са свободни само около 6гб.Гугъл плен е почти празен.Браузъра нищо не може да тегли.Иначе може да се инсталира es file explorer и с него могат да се инсталират апкове от флашка.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#3

Колега а как се инсталира file explorer че в марката не излиза а от флашка не ми дава?? За сони бравия.

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#4

Здравейте, от скоро съм с телевизор SONY и искам да му разширя паметта с флашка но  не иска да я форматира. Пробвал съм с 2бр. 16и32 gb.

huawei p30 pro
Цитирай
#5

Пробвай в синьото USB.

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#6

Не става. Пробвах и в 3те даже с различни формати на флашката преди това.

huawei p30 pro
Цитирай
#7

Здравейте,
Имам проблем с телевизора ми Sony Bravia.
Преди два дни започна да се включва сам една минута след като е изключен.
Пробвах да сменям настройки, но телевизорът си ги връща пак след рестарт.
Същото се случва и когато деинсталирам приложение. При рестарт то пак си е инсталирано.
Пробвах всички описани в нета начини за връщане на фабрични настройки, но без абсолютно никакъв ефект.
Версията на андроид е 6.0.2.

Motorola: T180 -> C350 -> V547 -> V3x -> ZN5 -> Milestone -> Moto G ...
Цитирай
#8

Здравеите от няколко дни имам уш смарт тв, sony bravia 49we660 интересното е че менюто му не е като на останалите андроид телевизори, имам нетфлих тубата и 3 4 приложения, но неоткривам гугъл магазина нито мога да инсталирам каквото и да било, моля ви за малко помощ ако някои има решение .. ?
Цитирай
#9

@jasonvorxis, Вероятно за това не е с меню като това на останалите с Андроид,  защото всъщност е описан като с операционна система,  Линукс.
Опции с приложения за инсталиране,  също ограничени и само в полза на Опера.  
Ето и пълна характеристика:
https://www.sony.bg/electronics/support/...ifications


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

Дайте аргументиран съвет за:
1. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PHILI...ED/p/15819
2. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SONY-...ED/p/16079

Ходих в Технополис вчера уж да видя и купя Sony-то. Младежа също каза, че то е по-добро, но след като тествахме и двата модела ... май Philps-а ще излезе по-добрия вариант. Минусите на Sony-то, които съответно са полза на Philips-а, са:
- по-бавно отваряне/затваряне на приложения;
- няма звук от обикновен МР4 видео файл;
- няма звук от МР3 файл;
- по-хубава картина;
- няма замазване при бърза смяна на кадри.
Цитирай
#11

По-хубавата картина и това, че няма замазване при бърза смяна на кадри мисля че не е минус.


Цитирай
#12

(2017-11-12, 21:56:24)sapiora написа:  Дайте аргументиран съвет за:
1. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PHILI...ED/p/15819
2. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SONY-...ED/p/16079

Ходих в Технополис вчера уж да видя и купя Sony-то. Младежа също каза, че то е по-добро, но след като тествахме и двата модела ... май Philps-а ще излезе по-добрия вариант. Минусите на Sony-то, които съответно са полза на Philips-а, са:
- по-бавно отваряне/затваряне на приложения;
- няма звук от обикновен МР4 видео файл;
- няма звук от МР3 файл;
- по-хубава картина, но има замазване при бърза смяна на кадри.

Не бях обърнал внимание на глупостта, която бях написал. Коригирах го. Благодаря!
Цитирай
#13

Кук-ук имали някой тук Smile 

Здравейте,имам въпросче във връзка с USB-то на Клавиатурата и мишката ,искам да ги ползвам и на компютъра както и на Sony-то без да се налага да поставям USB-то при нужната употреба на Sony-то както и обратно на компютъра?
Имали някакъв SWITCH който да прави това автоматично, или чрез дистанционно или ....?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Здравейте отново ,
имам проблем ,регистрирал съм се в youtube и от време на време получавам E-Mail на телефона с новости разни, и това което ме дразни някак си, телевизора се включва сам и започва да си ги стартира Angel 
Нов ни е и не сме запознати много с настройките,ако може да помогне някой моля да удари едно рамо .Искаме да не се стартират youtubeta сами ,и това е за сега.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#14

Моя ТВ няма синхронизация с GMAIL, и този номер не се получава, но ти може ръчно да спреш от НАСТРОЙКИ ->  Профили -> GOOGLE синхронизирането с GMAIL.

Galaxy S22 Ultra
Galaxy Watch4 Classic, 46 мм

[-] 1 потребител изказва благодарност на Mikk за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#15

Не намирам начин да го Root-на тоя телевизор Sony KD-43XF7596 ,ако може някой да сподели?
Ако има начин сваляните филми чрез ttorrent да се записват на USB флашка или на някой хард диск още по добре?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#16

1.За телевизори не съм чел някъде да е добре да се Root-ват

2.Искаш да сваляш доколкото те разбирам чрез тв. и това не е препоръчително защото процесорчето е слабо.
Сваляй чрез компа на диск или флашка.
Инсталирай си Коди има добавки с 4к филми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#17

Аз също търся вариант за роот на сони 2018 модел.
Идеята ми е да успея да маунтна NFS сторидж , от който да мога да гледам филми през MX Player-а. заради HW+ decoder-ите. Доколкото четох само с руут мога да го маунтна в момента. Ако някой знае вариант без руут да споделя.
Коди по принцип върши всичко чудесно - маунтва всякакви сториджи , но пък възпроизвеждането на 4K HDR филми не е много ок - насича поне на умрялото процесорче на сонито.
Цитирай
#18

Здравейте,
какъв USB -Memory Stick ,Harddisk ползвате за записване от телевизора?
Моля дайте съвет какво USB -Memory Stick да си взема за да мога да записвам от телевизора, 2018г модел?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#19

Доколкото си спомням трябва да се минимум 64GB.
Цитирай
#20

Да така е .Пробвах един стар хард диск 2.5 цол 750gb стана и с него Smile
Проблема е че след като изключа телевизора диска продължава да работи и свети едно диотче и дразни .
Поръчал съм си https://www.amazon.de/gp/product/B07FD6D...UTF8&psc=1 надявам се че няма диодче и че няма да бръмчи при изключен телевизор Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#21

Само SSD диск или USB няма да ги чуваш.
За HDD трябва да му вземеш външно захранване за да го изключваш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#22

(2019-03-14, 13:55:27)rikob написа:  Само SSD диск или USB няма да ги чуваш.
За HDD трябва да му вземеш външно захранване за да го изключваш.

Току що пристигна  и USB-то ми няма диоди нищо не се чува доволен съм с една дума само де ми е доста скъпичко но ...
https://www.amazon.de/gp/product/B07FD6D...UTF8&psc=1

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#23

(2019-03-14, 16:36:50)Compare написа:  Току що пристигна  и USB-то ми няма диоди нищо не се чува доволен съм с една дума само де ми е доста скъпичко но ...
https://www.amazon.de/gp/product/B07FD6D...UTF8&psc=1

P.S

Като поседи на телевизора и после телевизора не се включва Undecided 
Трябва да се изключи от контакта и после пак да се включи,и се оправя!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#24

Някой да знае какви Bluetooth слушалки стават за Sony TV ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#25

Всякакви, стига моделът да поддържа звуковия стандарт.


[-] 1 потребител изказва благодарност на eleena за това мнение:
  • sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)