Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За всички собственици на смарт-телевизори Сони.Да си помагаме с решения,съвети и да споделяме опита си с тази нова операционна система,работеща под логото на нашия бранд.

LG G6(H870) Ice Platinum на сина
Samsung Galaxy Note9 Midnight Black за мен
LG G6(H870) Terra Gold на жената
Цитирай
Dice.bg Аксесоари

Аз имам Sony Bravia 2015,в момента с 5.1.1.Мисля че лятото ще го ъпдеитнат до 6.0.За момента е супер,но са отрязали много неща от андроида и вградената памет е само 8гб като са свободни само около 6гб.Гугъл плен е почти празен.Браузъра нищо не може да тегли.Иначе може да се инсталира es file explorer и с него могат да се инсталират апкове от флашка.

1+5 stock 9|LG G4 LOS16|S4 mini LOS16|Honor 6 KangVip 6|HTC One X SlimLP5|Lenovo A710F root 5|Huawei S7931u root 4.0
Цитирай

Колега а как се инсталира file explorer че в марката не излиза а от флашка не ми дава?? За сони бравия.

Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай

Здравейте, от скоро съм с телевизор SONY и искам да му разширя паметта с флашка но  не иска да я форматира. Пробвал съм с 2бр. 16и32 gb.

SGS2 SGS4 SGS6 honor 10 SGS9+
Цитирай

Пробвай в синьото USB.

Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай

Не става. Пробвах и в 3те даже с различни формати на флашката преди това.

SGS2 SGS4 SGS6 honor 10 SGS9+
Цитирай

Здравейте,
Имам проблем с телевизора ми Sony Bravia.
Преди два дни започна да се включва сам една минута след като е изключен.
Пробвах да сменям настройки, но телевизорът си ги връща пак след рестарт.
Същото се случва и когато деинсталирам приложение. При рестарт то пак си е инсталирано.
Пробвах всички описани в нета начини за връщане на фабрични настройки, но без абсолютно никакъв ефект.
Версията на андроид е 6.0.2.

Motorola: T180 -> C350 -> V547 -> V3x -> ZN5 -> Milestone -> Moto G ...
Цитирай

Здравеите от няколко дни имам уш смарт тв, sony bravia 49we660 интересното е че менюто му не е като на останалите андроид телевизори, имам нетфлих тубата и 3 4 приложения, но неоткривам гугъл магазина нито мога да инсталирам каквото и да било, моля ви за малко помощ ако някои има решение .. ?
Цитирай

@jasonvorxis, Вероятно за това не е с меню като това на останалите с Андроид,  защото всъщност е описан като с операционна система,  Линукс.
Опции с приложения за инсталиране,  също ограничени и само в полза на Опера.  
Ето и пълна характеристика:
https://www.sony.bg/electronics/support/...ifications

Прикачени файлове Миниатюри

Xiaomi Mi Mix 2  - Android 9.0
Moto 360° - Silver-Android 6
Цитирай

Дайте аргументиран съвет за:
1. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PHILI...ED/p/15819
2. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SONY-...ED/p/16079

Ходих в Технополис вчера уж да видя и купя Sony-то. Младежа също каза, че то е по-добро, но след като тествахме и двата модела ... май Philps-а ще излезе по-добрия вариант. Минусите на Sony-то, които съответно са полза на Philips-а, са:
- по-бавно отваряне/затваряне на приложения;
- няма звук от обикновен МР4 видео файл;
- няма звук от МР3 файл;
- по-хубава картина;
- няма замазване при бърза смяна на кадри.
Цитирай

По-хубавата картина и това, че няма замазване при бърза смяна на кадри мисля че не е минус.

Lenovo IdeaTab A3000 & Sony Xperia™ M4 Aqua & Tronsmart MXIII plus
Цитирай

(2017-11-12, 21:56:24)sapiora написа:  Дайте аргументиран съвет за:
1. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PHILI...ED/p/15819
2. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SONY-...ED/p/16079

Ходих в Технополис вчера уж да видя и купя Sony-то. Младежа също каза, че то е по-добро, но след като тествахме и двата модела ... май Philps-а ще излезе по-добрия вариант. Минусите на Sony-то, които съответно са полза на Philips-а, са:
- по-бавно отваряне/затваряне на приложения;
- няма звук от обикновен МР4 видео файл;
- няма звук от МР3 файл;
- по-хубава картина, но има замазване при бърза смяна на кадри.

Не бях обърнал внимание на глупостта, която бях написал. Коригирах го. Благодаря!
Цитирай

Кук-ук имали някой тук Smile 

Здравейте,имам въпросче във връзка с USB-то на Клавиатурата и мишката ,искам да ги ползвам и на компютъра както и на Sony-то без да се налага да поставям USB-то при нужната употреба на Sony-то както и обратно на компютъра?
Имали някакъв SWITCH който да прави това автоматично, или чрез дистанционно или ....?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Здравейте отново ,
имам проблем ,регистрирал съм се в youtube и от време на време получавам E-Mail на телефона с новости разни, и това което ме дразни някак си, телевизора се включва сам и започва да си ги стартира Angel 
Нов ни е и не сме запознати много с настройките,ако може да помогне някой моля да удари едно рамо .Искаме да не се стартират youtubeta сами ,и това е за сега.
Цитирай

Моя ТВ няма синхронизация с GMAIL, и този номер не се получава, но ти може ръчно да спреш от НАСТРОЙКИ ->  Профили -> GOOGLE синхронизирането с GMAIL.

SAMSUNG Galaxy Note 8
Samsung Galaxy Watch, 42 мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mikk за това мнение:
  • Compare
Цитирай

Не намирам начин да го Root-на тоя телевизор Sony KD-43XF7596 ,ако може някой да сподели?
Ако има начин сваляните филми чрез ttorrent да се записват на USB флашка или на някой хард диск още по добре?
Цитирай

1.За телевизори не съм чел някъде да е добре да се Root-ват

2.Искаш да сваляш доколкото те разбирам чрез тв. и това не е препоръчително защото процесорчето е слабо.
Сваляй чрез компа на диск или флашка.
Инсталирай си Коди има добавки с 4к филми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • Compare
Цитирай

Аз също търся вариант за роот на сони 2018 модел.
Идеята ми е да успея да маунтна NFS сторидж , от който да мога да гледам филми през MX Player-а. заради HW+ decoder-ите. Доколкото четох само с руут мога да го маунтна в момента. Ако някой знае вариант без руут да споделя.
Коди по принцип върши всичко чудесно - маунтва всякакви сториджи , но пък възпроизвеждането на 4K HDR филми не е много ок - насича поне на умрялото процесорче на сонито.
Цитирай

Здравейте,
какъв USB -Memory Stick ,Harddisk ползвате за записване от телевизора?
Моля дайте съвет какво USB -Memory Stick да си взема за да мога да записвам от телевизора, 2018г модел?
Цитирай

Доколкото си спомням трябва да се минимум 64GB.
Цитирай

Да така е .Пробвах един стар хард диск 2.5 цол 750gb стана и с него Smile
Проблема е че след като изключа телевизора диска продължава да работи и свети едно диотче и дразни .
Поръчал съм си https://www.amazon.de/gp/product/B07FD6D...UTF8&psc=1 надявам се че няма диодче и че няма да бръмчи при изключен телевизор Smile
Цитирай

Само SSD диск или USB няма да ги чуваш.
За HDD трябва да му вземеш външно захранване за да го изключваш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

(2019-03-14, 13:55:27)rikob написа:  Само SSD диск или USB няма да ги чуваш.
За HDD трябва да му вземеш външно захранване за да го изключваш.

Току що пристигна  и USB-то ми няма диоди нищо не се чува доволен съм с една дума само де ми е доста скъпичко но ...
https://www.amazon.de/gp/product/B07FD6D...UTF8&psc=1
Цитирай

(2019-03-14, 16:36:50)Compare написа:  Току що пристигна  и USB-то ми няма диоди нищо не се чува доволен съм с една дума само де ми е доста скъпичко но ...
https://www.amazon.de/gp/product/B07FD6D...UTF8&psc=1

P.S

Като поседи на телевизора и после телевизора не се включва Undecided 
Трябва да се изключи от контакта и после пак да се включи,и се оправя!
Цитирай

Някой да знае какви Bluetooth слушалки стават за Sony TV ?
Цитирай

Всякакви, стига моделът да поддържа звуковия стандарт.

Lenovo IdeaTab A3000 & Sony Xperia™ M4 Aqua & Tronsmart MXIII plus
[-] 1 потребител изказва благодарност на eleena за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)