Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony AndroidTV
#51

(2020-08-04, 13:45:40)bullyboy написа:  Е няма да дадеш, ама ако не ти се дупчи през стени и тавани кво прайме. Аз съм с три различни тв-та, едно Sony с андройд w805c, един Samsung 2019г и едно LG пак 2015 някъде. И на трите имам нет , както казах рутера е на горния етаж tp link 841n мисля беше, купуван 2016г, мисля че работи само на 2.4.

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk

Всеки си решава, най стабилната връзка е със кабел и затова винаги ще продупча за да е най доброто, въобще не ме интересуват стените и таваните.
Цитирай
Аксесоари
#52

vito аз имам интернет на всичко друго, само на телевизора пише, че няма достъп до интернет. По-скоро да е бъг, не знам, ще пробвам по-късно.
doryany ти пък какво каза.  Big Grin
Това е, че не ми се пробиват стени, нито ми се съобразява кабели.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#53

(2020-08-04, 13:21:28)rikob написа:  Тия телевизори без връзка със LAN кабел са много зле. При мен също рутера е в едната стая а телевизора в друга и решението е кабела излиза от стаята , и минава по външната стена и влиза в стаята с телевизора. Техниците реално няма с какво да ти помогнат освен да ти пуснат кабел.

Да, точно така. Big Grin
100mbit lan vs 5ghz wlan
Цитирай
#54

(2020-08-04, 15:25:05)emzo написа:  Да, точно така. Big Grin
100mbit lan vs 5ghz wlan
Дали си заслужава обаче инвестицията в рутер който ползваме само за тубата и за още няколко приложения !?
Цитирай
#55

Евтино и приемливо работещо предложение с гигабитови портове е 60-70лв - tp link archer c6.
Цитирай
#56

rikob ще се удариш по главата ако разбереш от какво е било.
Оказало се е, че датата и часа трябва да се сменят, защото бяха от миналата година. Сега го оправиха дадоха една от 2 опции, май тази с мрежите и вече има youtube. Сега ще гледам.
Благодаря на всички, най-вече на rikob.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • rikob
Цитирай
#57

Добре че не надупчи жилището Smile

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#58

Кабела е безплатен, ама рутера не е  Tooth

Че му трябва стабилна връзка му трябва, вече трябва да си избере платена или безплатна.
Цитирай
#59

(2020-08-04, 17:26:56)hazART написа:  rikob ще се удариш по главата ако разбереш от какво е било.
Оказало се е, че датата и часа трябва да се сменят, защото бяха от миналата година. Сега го оправиха дадоха една от 2 опции, май тази с мрежите и вече има youtube. Сега ще гледам.
Благодаря на всички, най-вече на rikob.

Аз съм на А1 и ми бяха спрели доста канали,сутрин гледам и изведнъж няма достъп.Отидох до офиса да питам,уж щяха да пращат техници да проверят,минаха няколко дена и никой не дойде.Реших по телефона да се обадя,оказасе че правили профилактика и  трябвало да се настрои часовника,и на часова зона и така се реши проблема  Big Grin Часовника се оказа много важен,ама кой да знае.
Цитирай
#60

(2020-08-04, 19:03:21)rikob написа:  Кабела е безплатен, ама рутера не е  Tooth

Че му трябва стабилна връзка му трябва, вече трябва да си избере платена или безплатна.
Колега, пак натякваш че струва пари, еми моя рутер в момента е 30лв. Много ли е според теб. Ако си сметна 60м кабел, 10 тина букси, че и клещи да ги стисне, плюс дупченето. Мисля че всеки ще предпочете да даде 30ле и да не се занимава с глупости..

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#61

(2020-08-04, 20:51:23)bullyboy написа:  Колега, пак натякваш че струва пари, еми моя рутер в момента е 30лв. Много ли е според теб. Ако си сметна 60м кабел, 10 тина букси, че и клещи да ги стисне, плюс дупченето. Мисля че всеки ще предпочете да даде 30ле и да не се занимава с глупости..

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk
Нали имаме оператори за какво сами ше дупчим и ше купуваме кабели !?
Избрал си някакъв вариант който ти е удобен, ок, опитвам да ти обясня в няколко поста че има и друг вариант който е в рамките на 10лв такса за окабеляване от оператора. Ок ?
Цитирай
#62

Всеки знае че има други варианти, има и телефони с кабели Ок. 2020г сме все пак..Ако си сменяш операторите често и местиш мебели(tv) ,какво следва ,че ще ми направят жилището на швейцарско сирене..а и цената е нищожна за удоволствието да нямаш кабели.

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#63

(2020-08-04, 21:19:24)bullyboy написа:  Всеки знае че има други варианти, има и телефони с кабели Ок. 2020г сме все пак..Ако си сменяш операторите често и местиш мебели(tv) ,какво следва ,че ще ми направят жилището на швейцарско сирене..а и цената е нищожна за удоволствието да нямаш кабели.

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk
Всеки си решава сам, не знам за кой път ти го казвам ! Това си я няква твоя фобия за надупчването мен не ме убеждавай.
А това дърво tp link 841 го имах и разкарах щото тв-то въобще не ловеше в другата стая.  Big Grin
И не само в другата стая а ми бъгваше и тв-то който е на 20см от него.
Цитирай
#64

buly да Big Grin
doryany да не очакваш. 
Не се карайте, дупченето не е чак такъв проблем, ако се продупчи долу в ъгъла, под парното да минава да речем, не пречи.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#65

Тука явно има противници на 5G и ваксините ..
2 тв-та, 2 тела, ps4 и всички
Имат връзка
Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk
[Изображение: 45543356346e5a9a12c7b59d4d95a815.jpg]

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#66

(2020-08-04, 21:57:54)bullyboy написа:  Тука явно има противници на 5G  ..

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk
TP-Link 841 щом го броиш към 5G.......... Tooth
Цитирай
#67

(2020-08-04, 22:02:19)rikob написа:  TP-Link 841 щом го броиш към 5G.......... Tooth
Явно не разбра иронията, съжалявам

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#68

Всеки има право на избор, затова всеки може да реши какво да прави, като се информира. По-добре се карайте утре дали Samsung Note 20 Ultra ще е добър или пак ще е зле, заради процесора.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#69

(2020-08-04, 22:03:22)bullyboy написа:  Явно не разбра иронията, съжалявам

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk
От самото начало не те разбирам  Big Grin
Цитирай
#70

(2020-08-04, 22:07:50)rikob написа:  От самото начало не те разбирам  Big Grin

Еми явно кабелната ера не разбира wireless
Те така не разбираха как може без жак за слушалки, ама се видя че може и много други неща се задават. Цялата нова вълна smarthome ако беше с кабели.. представяте ли си. Кабел до хладилника, пералнята

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#71

(2020-08-04, 22:10:51)bullyboy написа:  Еми явно кабелната ера не разбира wireless

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk
TP-LINK 841 WRILES ера....... Tooth
Цитирай
#72

Вкъщи сонито е с Андроид и ми правеше от време на време проблеми с Интернет, докато не смених рутера. Сега си работи без грижи, но съм обаче с кабел вързан директно.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • rikob
Цитирай
#73

Здравейте, имам телевизор sony kd-55x8507c (на 4 години и нещо е) и преди ден-два забелязах забавяне в приложението play tv, но си помислих, че е нормално понеже си е малко бъгаво, като цяло. Днес сутринта 2 пъти се е включил сам телевизора и сега пък не иска да работи. След включване, ако се опитам да вляза в някое приложение почти незабавно забива или екрана става черен и не мога да правя нищо на него. Опитах да деинсталирам всички приложения, които са свалени (6-7 са), но като го изключа и включа приложенията си стоят, макар преди това да съм ги изтрил. Опитах и да върна фабрични настройки, но няма и минута след стартиране на процедурата, телевизора се рестартира и всичко си е както преди това... Ако включа някой канал през КА модула да гледам си работи до момента в който се натисне бутон на дистанционното и забива отново... Според мен проблема е софтуерен, но не знам какво да правя да го карам на сервиз или може да се оправи и в домашни условия, някакви съвети или идеи?
Цитирай
#74

Пробвай да го изключиш от контакта и го включи след 2-3 минути.

1916 
Цитирай
#75

(2020-08-22, 17:34:42)bogumors написа:  Здравейте, имам телевизор sony kd-55x8507c (на 4 години и нещо е) и преди ден-два забелязах забавяне в приложението play tv, но си помислих, че е нормално понеже си е малко бъгаво, като цяло. Днес сутринта 2 пъти се е включил сам телевизора и сега пък не иска да работи. След включване, ако се опитам да вляза в някое приложение почти незабавно забива или екрана става черен и не мога да правя нищо на него. Опитах да деинсталирам всички приложения, които са свалени (6-7 са), но като го изключа и включа приложенията си стоят, макар преди това да съм ги изтрил. Опитах и да върна фабрични настройки, но няма и минута след стартиране на процедурата, телевизора се рестартира и всичко си е както преди това... Ако включа някой канал през КА модула да гледам си работи до момента в който се натисне бутон на дистанционното и забива отново... Според мен проблема е софтуерен, но не знам какво да правя да го карам на сервиз или може да се оправи и в домашни условия, някакви съвети или идеи?
Пробвай с махане на КА-модула обикновено се повреждат и прявят доста поразии.
Ако това не помогне както и изключването от контакта, махаш всичко от телевизора КА-модули, кабели флашки и т.н. и му правиш хард ресет това е различно от обикновеното връщане на заводски настройки през менюто.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)