Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony AndroidTV
#76

(2020-08-22, 18:54:30)rikob написа:  Пробвай с махане на КА-модула обикновено се повреждат и прявят доста поразии.
Ако това не помогне както и изключването от контакта, махаш всичко от телевизора КА-модули, кабели флашки и т.н. и му правиш хард ресет това е различно от обикновеното връщане на заводски настройки през менюто.

Пробвах по-рано дали няма да се оправи, като ги махнах. Сега го пуснах и положението мисля, че е същото. Забравих да кажа, че като поработи и опитам да му задам команда с дистанционното на моменти не ги отчита или я изпълнява след 15-20 секунди дори. Като цяло доста забавено работи. Как се прави хард ресет и дали след това ще трябва да се инсталира някакъв софтуер или би трябвало, ако хардуерно всичко е ок, след ресета да се оправи?
Цитирай
Аксесоари
#77

(2020-08-22, 20:08:35)bogumors написа:  Пробвах по-рано дали няма да се оправи, като ги махнах. Сега го пуснах и положението мисля, че е същото. Забравих да кажа, че като поработи и опитам да му задам команда с дистанционното на моменти не ги отчита или я изпълнява след 15-20 секунди дори. Като цяло доста забавено работи. Как се прави хард ресет и дали след това ще трябва да се инсталира някакъв софтуер или би трябвало, ако хардуерно всичко е ок, след ресета да се оправи?
Преди да направиш хард ресета махаш всичко, телевизора трябва да остане само по захранващия кабел. Гледай внимателно клипа и следвай стъпките.
https://www.sony.com/electronics/support...s/00159906
https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=bDP_fY8CLQ4
[-] 2 потребители изказват благодарност на rikob за това мнение:
  • bogumors, sapiora
Цитирай
#78

(2020-08-22, 20:30:06)rikob написа:  Преди да направиш хард ресета махаш всичко, телевизора трябва да остане само по захранващия кабел. Гледай внимателно клипа и следвай стъпките.
https://www.sony.com/electronics/support...s/00159906
https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=bDP_fY8CLQ4
Направих всичко както е описано, светва зелена ЛЕД светлина, пускам копчетата и телевизора се стартира, както след рестарт и проблема си стои, не стига до връщане към фабрични настройки...
Цитирай
#79

(2020-08-22, 21:04:47)bogumors написа:  Направих всичко както е описано, светва зелена ЛЕД светлина, пускам копчетата и телевизора се стартира, както след рестарт и проблема си стои, не стига до връщане към фабрични настройки...
Трябва да влезеш в менюто на телевизора и оттам вече да стартираш ръчно връщането на заводските настройки.
Дефакто хард ресета е в две фази, първата е светването на зелената светлина втората фаза е влизането в менюто и връщането на настройките.
Цитирай
#80

(2020-08-22, 21:21:20)rikob написа:  Трябва да влезеш в менюто на телевизора и оттам вече да стартираш ръчно връщането на заводските настройки.
Дефакто хард ресета е в две фази, първата е светването на зелената светлина втората фаза е влизането в менюто и връщането на настройките.

Това го разбрах, като гледах клипчето, че са 2 фази, но то не се получава както на клипчето. Реално дали ще натисна бутоните или не, телевизора си стартира както обикновено, само светва зелена лампичка за няколко секунди. Въпреки това опитах и от телевизора все пак да го ресетна, но отново не става. Май ще трябва да се обърна към сервиз
Цитирай
#81

(2020-08-22, 22:38:09)bogumors написа:  Това го разбрах, като гледах клипчето, че са 2 фази, но то не се получава както на клипчето. Реално дали ще натисна бутоните или не, телевизора си стартира както обикновено, само светва зелена лампичка за няколко секунди. Въпреки това опитах и от телевизора все пак да го ресетна, но отново не става. Май ще трябва да се обърна към сервиз
Щом няма промяна проблема е по сериозен и си е за сервиз.
Цитирай
#82

Ако има по-нова версия на андроида, я инсталирай от флашка.
Цитирай
#83

Здравейте,

имам телевизор Сони с Андроид 9, с кои команди на дистанционното мога да подреждам, премахвам иконите в менюто?
Цитирай
#84

При осмицата е със задържане на "ОК" бутона върху иконата. Пробвай.

@hazART
Излезе нов ъпдейт вчера за който казват че поправя мрежовите проблеми.
https://www.sony.co.uk/electronics/suppo...s/00016953
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • Shark80
Цитирай
#85

Ще го актуализирам, мерси, дано да има ефект.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#86

Здравейте, някой може ли да ми каже как да пиша от телефона вместо от клавиатурата на Сони Андроид 8 ТВ?

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

От Германос - нищо по-скъпо от 2 лева!!!
Цитирай
#87

Ползвам https://play.google.com/store/apps/detai...view.phone
Цитирай
#88

Благодаря, ще пробвам, досега с разни други не се получи.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

От Германос - нищо по-скъпо от 2 лева!!!
Цитирай
#89

Здравейте,
Дойде време да подновим телевизора в трапезарията и се оказах пред голяма дилема.
Досега винаги съм ползвал продуктите на Samsung и съм удовлетворен от тях,
но понеже имаме достъп до мобилното приложение Play DiemaXtra,ме интересува
дали то работи и на телевизор с Андроид?
Харесахме един Sony 55XH9505 BAEP ,но нито един от консултантите на Технополис и Техмарт
не знае нищо по въпроса или се правят ,но и не желаят и да пробваме.
Цитирай
#90

Аз имам ТВ Сони с Андроид и съм много доволен, но бих ти препоръчал да си вземеш модел, който е без Андроид и да си купиш Андроид ТВ бокс. Можеш да си го разнасяш навсякъде и да си гледаш телевизия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#91

KD-43XG8396 - Днес се ъпдейтна, последния v6.7140 вече е с Андроид 9.
https://www.sony.bg/electronics/support/...D-43XG8396

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай
#92

(2020-11-26, 18:57:13)gimara написа:  KD-43XG8396 - Днес се ъпдейтна, последния v6.7140 вече е с Андроид 9.
https://www.sony.bg/electronics/support/...D-43XG8396

Как ъпдейтна,през USB флашка или директно през интернет?
При мен не иска да се ъпдейтне, а на телевизора през интернет ми показва че няма нови ъпдейти!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#93

През интернет се ъпдейтна, при вкл. показа, че има ъпдейт. При предишните ъпдейти и при мен показваше, че няма нищо ново и ги правих с флашка.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на gimara за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#94

Ахх стартира,не съм взел правилната флашка,и телевизора не намираше флашката с файла.

Благодаря за бързия отговор.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#95

(2020-11-27, 09:42:54)gimara написа:  През интернет се ъпдейтна, при вкл. показа, че има ъпдейт. При предишните ъпдейти и при мен показваше, че няма нищо ново и ги правих с флашка.
Как ти се струва телевизорът след ъпдейта? Аз отскоро ползвам този модел и все още не съм го ъпдейтнала, въпреки че ми напомня всеки път, когато го включа.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#96

(2020-12-22, 15:06:03)Lupita написа:  Как ти се струва телевизорът след ъпдейта?

Същият си е, както преди ъпдейта.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай
#97

Здравейте!
Телевизорът ми е KD-43XF8505
След ъпдейт до андроид 9 забелязвам при смяна на картината от по-ярка към по-тъмна и обратното за част от секундата се променя цвета (става по хубав, по-ярък)
Това се забелязва по-често при HD сигнал и по-висок.
Възтанових началните (фабричните) настройки но пак е същото.
Пробвах всяка настройка на картината пооделно за да се опитам да разбера от какво може да е но ефектът е нулев. Единствената настойка, която се доближава до проблема е "контраста" и "допълнително усилване на контраста" но при намаляване или изключване - пак е същото
Обаждах се и на сони но и те с нищо не ми помогнаха...
Някой от вас има ли го този проблем? С 8-ца го нямах, а след ъпдейта не бях пипал настройките
Цитирай
#98

(2021-04-30, 23:54:03)Sem101 написа:  Здравейте!
Телевизорът ми е  KD-43XF8505
След ъпдейт до андроид 9 забелязвам при смяна на картината от по-ярка към по-тъмна и обратното за част от секундата се променя цвета (става по хубав, по-ярък)
Това се забелязва по-често при HD сигнал и по-висок.
Възтанових началните (фабричните) настройки но пак е същото.
Пробвах всяка настройка на картината пооделно за да се опитам да разбера от какво може да е но ефектът е нулев. Единствената настойка, която се доближава до проблема е "контраста" и "допълнително усилване на контраста" но при намаляване или изключване - пак е същото
Обаждах се и на сони но и те с нищо не ми помогнаха...
Някой от вас има ли го този проблем? С 8-ца го нямах, а след ъпдейта не бях пипал настройките

Нашият телевизор и той правеше разни мурафети, изключих го от контакта за около 10секунди пак го включих и се оправи .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 2 потребители изказват благодарност на Compare за това мнение:
  • Sem101, tolostoi
Цитирай
#99

(2021-05-03, 07:24:05)Compare написа:  Нашият телевизор и той правеше разни мурафети, изключих го от контакта за около 10секунди пак го включих и се оправи .

То ако с изкючване се оправяха всички проблеми... ?
Но все пак е пробвано.
То картината както вече споменах става по-хуваба но проблемът е, че става със закъснение от няколко мили секунди, а това се вижда и е дразнещо...
Цитирай


(2021-05-04, 23:38:49)Sem101 написа:  То ако с изкючване се оправяха всички проблеми... ?
Но все пак е пробвано.
То картината както вече споменах става по-хуваба но проблемът е, че става със закъснение от няколко мили секунди, а това се вижда и е дразнещо...

Пробвай само рестарт на системата.

Поне така се оправи нашият телевизор !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • Sem101
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)