Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony AndroidTV

За моя проблем се оказа, че "допълнително усилване на контраста" трябва да бъде напълно изключен въпреки, че на моменти пак се забелязва но минимално и доста рядко
Реално за сега тази "екстра" е нефункционираща правилно (поне при мен), а подобрява до някаква степен картината макар и със закъснение
Надявам се, че след някой друг ъпдейт, ще го оправят...
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sem101 за това мнение:
  • Compare, sapiora
Цитирай
Аксесоари

Първото нещо, което изключвам. Много дразнещо, в тъмна стая гледаш филм и като се появят субтитриъе и светва екрана, като се скрият потъмнява - ужас.
Цитирай

Колеги моля дайте работеща версия на КОДИ .Повечето добавки не се разбират с последната от магазина,свалих една "Лейла" работи една седмица и сега е греда.
Цитирай

Свали си 18.9
http://mirrors.kodi.tv/releases/
[-] 2 потребители изказват благодарност на rikob за това мнение:
  • j95monster, sapiora
Цитирай

Точно тази свалих но от секцията .арм сега ще пробвам от арм64.
Цитирай

Ползвам репото на Марто33 с версия 18.9 и нямам ядове.
https://kodibg.org/forum/thread-532.html
Цитирай

(2021-06-13, 13:01:26)j95monster написа:  Точно тази свалих но от секцията .арм сега ще пробвам от арм64.
Ако е за телевизора, мисля ще трябва arm (v7a). Но е възможно и arm64 да работи...
Цитирай

Версията ми е била точна ,упомената от първия отзовал се колега.Проблема беше в флашка ползвана за вътрешна памет ,явно е изгоряла и от там проблемите.Странно ТВ си е виждаше обаче само като име.Благодаря на всички които се отзоваха .
Цитирай

Здравейте,
Има ли вариянт да се изтегли ютуб или приложение без рекламите
Цитирай

Да има "smarttube" цък
[-] 1 потребител изказва благодарност на cosera за това мнение:
  • Hss20e
Цитирай

Добър вечер на всички, моля за помощ.. Предварително се извинявам - не съм чел теми, НО рових в търсачката но не открих нищо.
      - Имам проблем със Sony KD-43xe8077. Телевизора е закупен чисто нов през Март 2018. Никакви проблеми, до днес. Прибирам се от работа и няма абсолютно никаква връзка със вградения wi-fi, все едно модула го няма и е обикновен телевизор. Опцията за включване седи изключена постоянно. При опит да я включа, за известно време седи включена и след това сама се изключва. Не намира никакви безжични мрежи. В меню "помощ" -> проблеми с интернет, ме подканва да включа wi-fi и след това веднага се изключва. На ЛАН кабел работи, но го закрепих така временно, понеже рутера ми е далеч и в краен вариант ще мисля нещо компромисно... Някой сблъсквал ли се е със тоя проблем и има ли решение по въпроса? Опитвал съм със рестарт на ТВ, изключване от тока за известно време - ефект никакъв. При четене в гугъл, една от препоръките е хард ресет - не съм го правил... Софтуера е 7-ца със версия PKG6.5629.0177EUA. Имах известие за софтуер към 8.0, но не съм го обновявал, нещо сякаш не ме кефи, но в краен случай, ще обновявам...
......Питам вас, понеже от този и от онзи чух, че Сони тв били освен скъпи, ами и проблемни относно дъното.. Гърмял някакъв чип и от там спирала връзката на мрежовия модул със дъното... Едва ли не, е бил за коша и освен да го ползвам за кабеларка и видео игри, никакъв друг шанс да гледам нещо през интернет...
П.с. Имате ли някакви идеи и решения по въпроса? Още веднъж се извинявам, ако темата е в грешния раздел или я дублирам...
П.с. 2 мога да направя и видео, какво се случва реално на самия телевизор...
Цитирай

Направи му първо хард ресет и не се ли оправи го ъпдейтни. Това са ти шансовете.
Цитирай

Добре, ще опитам. Тук е редно да спомена още малко информация, която разбрах в последствие след пускане на запитването, а именно, че гласовата команда от дистанционното също не работи...
Цитирай

Ако след връщане на фабрични настройки не се оправи, за мен, проблема е хардуерен и ще трябва с кабел да си пуснеш интернета.
Цитирай

Засега е със кабел, но положението ще е временно.. Нямам много свободно време, дори и толкова, че да си кача информацията на флашка и да си запиша информацията от приложенията. По принцип не вярвам да се оправи със връщане на заводските настройки, иначе вече е със 8-ца и положението е същото... Търсих информация днес относно дъното и намерих резервни варианти. Въпреки, че пак ще изгубя всичко, сякаш намерих светлина в тунела.. А именно, че wi-fi и bluetooth управлението се намират на отделен модул, който върви около 20-30лв в интернет... Та идеята ми беше като цяло, дали има някой запознат тук с тоя проблем при тези телевизори и дали, чрез смяна на тоя модул биха се оправили нещата.... Предвид това, че 20-30лв вече са нищо, мога да взема един..Или въпросния чип, който изгаря се намира на самото дъно и от там модула не получаваа захранване...
П.с. Поздрави и благодаря за отговорите на тези, които се включиха и ще се включат, относно моя проблем. Smile
Цитирай

Kато се омаже телевизора без хард няма да стане. Между другото, за телевизора има андроид 9 и няколко малки ъпдейта след това. Влез в сайта на Сони ъпдейт до дупка и тогава направи хард ресет.
Цитирай

Rikob, добре. Ще проверя и проверих. Телевизора е обновен до версия 9, компилацията е PKG6.7210.0363EUA
От телевизора не ми изскочи нищо, но от сайта на сони дръпнах файла и го инсталирах. Ъпдейти след него нямаше допълнителни. Този е от 2022-ра. Преди това е имало един от 2019, който е за ТВ каналите, но него не го дръпнах.
-> След изтегляне последва инсталиране от флашка. После и възстановяване на фабричните настройки.
-> Ефект - нулев..
Явно проблема си е хардуерен и касае или дъното, или тоя въпросния модул, за който споменах по - горе... Ще изчакам за още някой друг коментар, или препоръка за сервиз към град Карнобат, Айтос или Бургас...
Цитирай

Ако си върнал фабричните настр. през менюто на телевизора, това не е хард ресет. Как се прави хард ресет на Сони потърси в гугъл и тубата. Давам ти долу горе насока как се прави хард ресет: задържа се бутона за звука на телевизора (не на дистанционното) и се вкл. щепсела.
Пак казвам, давам ти насока да знаеш какво да потърсиш.
Цитирай

Няма нужда да търся как се прави хард ресет, точно така го направих. Smile С изключен от захранването кабел, задържах power + volume down и в същото време го включих в тока. Директно показа логото на Сони и след това изписа "изтриване". След което започна стандартната процедура за първоначална настройка, като предварително бях изключил лан кабела от интернет слота. Разликата е, че при 9-тката изписва "възникна грешка при опит за включване на вградената wi - fi", а при 7-цата не пишеше нищо. А относно блутут към дистанционното - включва се, но при опит за търсене на устройства пише, че е изключено...
[-] 1 потребител изказва благодарност на MitkoffBG за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Пробва ли и със изкл. на рутера за минута ? Случайно телевизора да е с Ка модул за телевизия
Цитирай

Телевизора няма модул, на коаксиален кабел е. Не съм изключвал рутера и не виждам смисъл да го правя, понеже телевизора не ми позволява изобщо да включа вградената wi-fi. Държи я постоянно изключена и при опит за включване, автоматично я изключва. Аз даже не мога да видя наличните безжични връзки, които около мен са почти 10, че може и повече.. Но ще пробвам да го изключа за някоя друга минута, видиш ли пък вземе да тръгне... Wink
Цитирай

Има ли как да се намали мащабирането на телевизора, защото чак сега ми се уголемиха клиповете, както на лаптопа, но там от 100% го намалих на 90% от самия браузър и пак се появяват по четири клипа на ред, но на телевизора са по два и половина и не откривам откъде да го намаля.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Смених старото Sony понеже даде фира и се наложи бърза покупка на SONY KD-65X75WL. Като цяло съм много доволен, но новите технологии навлизат, а с тях и промените. Отпаднали са SCART буксите и изхода за слушалки, които използвах често със старото домашно кино dav-dz830w. Сега трябва да мисля, как да ги свържа. Ако имате някаква идея ще съм благодарен да я споделите. Също не намерих как да пусна screen mirroring, да е видим телевизора за сдвояване през телефон. И ме дразни, че като слушам радио не тръгва screen saver. На старото Сони излизаха едни балончета след няколко минутки. Ще се радвам да споделите мнение. Бъдете здрави!
Цитирай

Ako в телевизора няма миракаст, единствения ти вариант за скрийн миррор е Google Home
Цитирай

Нещо телевизорите Сони трудно се свързват с телефоните, излизат ми на комшиите Самсунзите и Елджитата а моя от дъжд на вятър.

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)