Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нежелано премигване на екрана на Galaxy S5
#1
Exclamation 

Здравейте, наскоро закупих телефон втора ръка - Samsung Galaxy S5. В началото бях много доволен, но впоследствие забелязах следния проблем: когато телефона бъде ударен лекичко по екрана или почукнат по силно, както и когато го пускам на твърда повърхност (например маса) от 1-2 см височина се забелязва много неприятно премигване на екрана, което понякога довежда и до изгасянето му, телефона продължава да си работи, дори страничните тъч бутони светват, но екрана не. Тогава се налага иначе казано да го удрям леко с длан, понякога се налага дори по-силно, за да светне отново. Веднъж дори след рестарт в такова състояние, екрана отново си остана черен и докато не го ударих по силно светна. Под удряне не разбирайте хващане и удряне в твърд предмет, а просто по-силно почукване, плясване с длан или неволно поставяне. Не знаех как да го обясня по-ясно, ако може да дадете съвет голям ли е шанса проблема да е хардуерен и коя чест е най-вероятно да създава този неприятен ефект. Благодаря предварително! Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Кабела може да не е закачен като хората Wink

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Когато изгасне го притисни с пръсти по местото където е показано на снимката на 3-ти пост при свален капак.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80051
Цитирай
#4

Добра идея е да ти се презакачи екрана в оторизиран сервиз става бързо и няма да имаш този проблем. Все някога това премигване и натискане ще ти изиграе лоша шега все пак това е техника. Smile
Цитирай
#5

Това с натискането с пръсти на указаното място сработи, но все пак мисля да го занеса в сервиза, не разбрах само кой кабел може да не е свързан много добре - лентов ли се наричаше, че не съм много добър в сферата на хардуера. Big Grin А и също дали е скъпо презакачането, не питам за точна цена, защото го купих с трудно спестени пари и ако трябва да дам 50-100 лева за услугата, трябва отново да събирам, надявам се ме разбирате. Благодаря! Smile
Цитирай
#6

Ако не е тайна, за колко си закупил телефона ? А и защо взимаш нещо със следи от изпускане ?
Цитирай
#7

Виж как се стига до куплунга на лентовия кабел.
https://www.youtube.com/watch?v=UpKHDs_b3rM
Със сигурност ще загубиш водозащитеноста.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)