Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Сигурно вече знаете, че на 25 април Мтел пуска 4G. Така операторите с LTE стават четири - Telenor, Max, Bulsatcom и Mtel. Стискаме палци и на Виваком да успеят със старта на своята мрежа от 1-ви май, както обещават, защото конкуренцията води до атрактивни условия!
   

Хайде да тестваме и наблюдаваме поведението на телефона в 4G мрежите! Откривате ли разлика в издържливостта на батерията, загрява ли ви смарта, какви скорости достигате? Тук е мястото да споделим и разни трикове, например премахването на proxy сървъра от настройките за мобилен нет на Теленор и други. Подобриха ли се или се влошиха впечатленията ви от Huawei P8 след преминаването на 4G? 

И да не забравим най-важното - Настройки>Още>Разреши 4G>Включено!  Tummenupp

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари
#2

Не знам къде Виваком обещават че на 1 май ще пускат 4G.Аз няколко пъти питах в офисите кога ще пускат 4G и отговора им беше не по рано от лятото или есента.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Цитирай
#3

Това, че ще е на 1-ви май е вътрешна информация, но май се очертава да е в София, Монтана и Враца само. Вчера им изплющях на стената във FB карта на LTE покритието на Мтел, а те вежливо ми отговориха, че до средата на годината най-късно ще са пуснали своята мрежа. Междувременно на околовръстното в София се е появил билборд на Вива с мотото "Много повече интернет" - явно се готвят да отговорят на конкуренцията с много МВ.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#4

вече раздават безплатно 4Gкарти в офисите на vivacom , но трябва да си поискаш иначе нищо не ти казват. аз вече си взех.
Цитирай
#5

4G карти?Какви са тези карти?Малко инфо колега.
Цитирай
#6

@niki31, най-обикновени сим карти, на които пише Vivacom 4G. Според мен е маркетингов трик да задържат клиентелата, защото се бавят. Мтел-ската ми карта, която е сменяна последно преди две години се оказа, че поддържа 4G. А тогава те хабер си нямаха, че ще пускат такова и едва ли са се изръсили да купуват 4G сим карти предварително. Можеш да си смениш Виваком-ската карта във всеки офис - безплатно е.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#7

На БОБ съм и вчера забелязах, че горе ми пише 4G..без да съм го включвал от настройки и без да съм сменял картата Smile относно греенето за което се споменаваше, не съм забелязал такова..
А дали 4G-то влияе неблагоприятно на консумацията на ток или си е също като при 3G?
Цитирай
#8

От тази сутрин съм на 4G на Мтел. В края на деня ще ви пиша как се държи моя S6.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Цитирай
#9

Снощи беше зле, но тази сутрин бива. Да видим колко ще издържи батерията?!

   

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#10

Вчера по Диема Спорт вървеше реклама на 4G на виваком ... без дата, без нищо ... в офиса, като смених картата ми казаха до месец-два в Благоевград ще имат 4G Smile Ето и снимка на билборд в София Wink

[Изображение: 2ea55d479783057.jpg]
Цитирай
#11

При мен все още е зле, доста често се прехвърля от 4G към 3G и обратно. За батерията - като че е по-лаком от 3G, но според мен още го бърникат доста.

SGSII  > Huawei P8 GRA-L09C432B321 Android 6.0
Asus Nexus 7 2013 stock
Цитирай
#12

Вкъщи съм на Н+ навън на LTE

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Цитирай
#13

Аз отдавна ползвам 4G през Теленор и почти не забелязвам разлика в греене, батерия и т.н.
Цитирай
#14

Тази сутрин Telenor кърти мивки в Ямбол  Big Grin

.png Telenor_4G.png Размер: 77.5 KB  Сваляния: 325

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#15
Photo 

4G на Виваком е активо за София. Официално е от 9 Май.
Цитирай
#16

Да се включа и аз. 4G на Теленор, не.мога да кажа скорости, но зарежда светкавично. По отношение на.батерията, няма кардинална разлика, като цяло перфектно поведение на телефона.
Цитирай
#17

(2016-05-07, 05:22:04)Dodev36 написа:  4G на Виваком е активо за София. Официално е от 9 Май.

Ходих да си взема новите карти и питах в магазина , кога? Отговора беше от юни , в брошурата за месеца пише май , оди ги разбери!
Цитирай
#18

Колеги, някой ползва ли 4G на Мтел в района на Младост/Цариградско шосе в София. Скоростта при мен е убийствено бавна, не повече от 8-10 Mbps за сваляне и 4 - 5 Mbps за качване. Вече се чудя дали проблема е при мен, или мтел си е мтел!

SGSII  > Huawei P8 GRA-L09C432B321 Android 6.0
Asus Nexus 7 2013 stock
Цитирай
#19

Здравейте,

Ха да ни е честито 4G-то на Виваком във Варна.... От днес го има....
За сега поне не съм особенно впечетлен. Доунлоада е добре, но Ъплоуда е отврат - по-зле и от 3G-то.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#20

Постоянно включен към 4Г  кв. Аспарухово Варна почти никаква разлика на батерията със и без интернет 

версия GRA-L09c432B321 от сайта на HAUWEI BG [Изображение: 11119cZFejO_thumb.png]
Цитирай
#21

Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/2332357525

Доволно
Цитирай
#22

Малко беше нестабилна мрежата на Теленор, сега как е.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)