Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Черен екран при стартиране на камера
#1

Здравейте, колеги.
Имам Sony Z3 compact от близо 10 месеца и до сега, освен дребни недомислици, съм много доволен от телефона. Но днес, при опит да стартирам основната камера на телефона, дисплея остана черен на цвят, като иначе другите функции на камерта си бяха на дисплея (квадрат за фокусиране, настройки, светкавица)...Когато сменя камерите, предната се включва....Сложих си най-новата актуализация, разлика нямаше..пак черен екран...Изтрих кеша на камерата, пак същото..Четох в руските сайтове и имам съмнение, че проблема ще е хардуерен...
Можете ли да помогнете с опит и съвет, как да действам? Дали направо да не ходя в технополис, макар това да ми е последния вариант....

Благодаря предварително,
Никсан
Цитирай
Аксесоари
#2

Задай си Камера да помни снимките във вътрешната памет, а не външната и виж дали ще тръгне.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Снимките се съхраняваха във вътрешната памет. Смених на външна и резултата е същия - черен екран. Като се опитам да направя снимка въпреки черния екран, телефона се замисля за 10 сек. и после, като проверя каква снима е направил, на черен екран се вижда картинка, която наподобява неотворен плик за писмо, малко подгънат в десния край.....
Цитирай
#4

Провери в Менюто за диагностика и тест на хардуера, дали и как се държи там камерата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Свали си от google play друго приложение за камера, ако и с него не работи най-вероятно е хардуерен проблем.
Цитирай
#6

На диагностика на задна камера ми дава черен екран и нищо...Пробвах и друго приложение от Гуглето, но ефекта е същия..Виждам, че из руските сайтове предлагат нещо да се презапоява на платката, но.....


P.s. В Технополис дали предоставят оборотен телефон, до отстраняване на повредата.....
Цитирай
#7

Обикновено се препоръчва поне да се пробва преди връщане на устройството към сервиз, фабрични настройки или поправка със Pc Companion или Xperia Companion.
Срещат се доста подобни оплаквания от потребители в сайта на производителя, така, че ако действително не сработи някое от горните предложения, вероятно наистина и при теб става въпрос за хардуерен проблем, както е предположил и Friz.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

niksan79: Не предлагат оборотен телефон. Ако го занесеш директно в сервиза казват, че става по - бързо. Ако го оставиш в Технополис, огледай си хубаво устройството за външни забележки. Моят миналата година го извадиха от пазарска чанта пълна с телефони. Беше омотан в протокола и стегнат с ластик. Чуха ме сигурно на 5 километра!

Sent from my SM-G800F using Tapatalk

niksan79: Не предлагат оборотен телефон. Ако го занесеш директно в сервиза казват, че става по - бързо. Ако го оставиш в Технополис, огледай си хубаво устройството за външни забележки. Моят миналата година го извадиха от пазарска чанта пълна с телефони. Беше омотан в протокола и стегнат с ластик. Чуха ме сигурно на 5 километра!

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
Цитирай
#9

Здравейте.Задната камера на телефона не работи.Показва черно само.Пипа се по менютата и т.н. на камерата, но дава само черен екран.Предната камера няма никакви проблеми.Слагах различни версии Андроид с Flashtool и нестава и нестава.И фабрични настройкки му връщах и всичко но няма оправия.Четох в чужди форуми са имали същия проблем много хора,но не съм добре с английския и не разбрах повечето какво са писали.Един беше писал че с един определен firmware се е оправило при него, но аз инсталирах същия и при мен нямаше ефект.Идеи ?
Цитирай
#10

@marto7, В предвид твоето описание с извършени стъпки и смяна на различни версии на Андроид без ефект, както и описания проблем със същите симптоми в постовете на автора на темата тук, предполагам хардуерен проблем.
Влез в сервизното меню и направи тест на камерата.
Приведи телефона също и в Безопасен режим ( Safe mode) и отново провери как ще се държи камерата, но не мисля, че ще има положителен резултат, след всичко, което си опитал до момента.
Върни си твоят софтуер и се обърни към сервиз.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

При мен този проблем с камерата се отстрани като гаранционно ми подмениха цялата основна платка..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)