Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Как да си премахна вирус (рекламен софтуер) на таблет softwinner V91-HD Quad
#1

Моля препоръчайте кадърен сервиз във Варна за преинсталация на Андроид таблет 9 инча.Той си дойде с бграден вирус и след няколко месечна борб да се справя,неуспях. Bu Пратих го в гаранционния сервиз, откъдето ме убеждаваха ,че ще го преинсталират и край с вирусааа,обаче.... преинсталираха го,и нестига че си платих ами ми го върнаха пак с червея вътре. Grater След няколко седмици ползване пак ми прави мизерии,та неискам вече да го пращам в този сервиз.Моля препоръчайте ми някъде нормален серви с нормални цени,или ако има някъде тук сред вас ,някой да ми свърши работа-пишете ми,че имам 2 броя и двата са с един и същи червей ,правят едни и същи проблеми.Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid977875

(2014-07-08, 18:59:01)centur написа:  Т.н. "вируси" НЕ са вируси в истинския смисъл на думата и нямат нищо общо с тези за PC.
Въпросните "вируси" за Androd са приложения (НЕ от Google Play), които си инсталирал и си им разрешил още по време на инсталацията примерно да изпраща SMS-и на заден фон до номера с добавена стойност или други подобни приложения.
Така, че внимавай от кой сайт какво теглиш и инсталираш, защото там имаш по-голям шанс да попаднеш на "заразени" приложения с "вируси".

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

не ме разбрахте.таблета си дойде с такова приложение.нарича се GooglrPlay Calendar Service ,и всички антивирусни го засичат не немое да се премахне.Това т.н. приложение сваля самичко зловреден софтуер,който трия по 50 пъти на ден.след преинсталация във сервиза пак дойде със същото нещо,което до седмица след преинстала се отключи и пак си тегли.сигурна съм че е то, защото го засякох с няколко антивирусни,едната от които ми показа какво е действието му.много внимавам какво тегля и само и единствено от гугъл плей.
Цитирай
#4

(2016-04-24, 12:45:56)vessys написа:  ...Андроид таблет 9 инча...

Хах. То в цял свят само един таблет е с андроид и е 9" ... Да питаме както трябва предлагам ...
Малко повече информация може ли, че иначе няма как да те насочим коректно ...
Цитирай
#5

ами  softwinner V91-HD Quad core-A33
Android 4.4.2  Firmware version v2.0
номер на версията astar_y3-eng 4.4.2 KVT 49L20150402 test-keys
Версия на ядрото 3.4.39
Цитирай
#6

@vessys вкарал си се в някакъв филм с тези антивирусни. Ползвай си таблета по предназначение без да инсталираш каквито и да е антивирусни.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

(2016-04-24, 16:12:35)centur написа:  @vessys вкарал си се в някакъв филм с тези антивирусни. Ползвай си таблета по предназначение без да инсталираш каквито и да е антивирусни.

Така.Вие разбирате ли че това приложение тегли САМО едни и същи програми по 50 пъти на ден,които програми блокират всичко на таблета.Много ви моля ,ако не можете да ми препоръчате човек,който да ми помогне,не ми пишете.За съжаление не мога да си ползвам ТАБЛЕТЧЕТО по предназначение докато си тегли каквото си иска и всичко останало спира.Благодаря все пак за виманието.Моля хората които могат да ми помогнат или да ми препоръчат някой който да ми помогне,да ми пишат.
Цитирай
#8

Би ли могла да качиш видео или снимки, за да се ориентираме по- добре как точно изглежда и какво прави въпросния вирус? Тук има немалко професионалисти, които биха могли да помогнат!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#9

GooglePlayCalendarService е така нареченото вградено приложение,което си изтегля още 5 ,под формата на игри и в момента,в който ги итегли спира всичко друго-музика,блокира Гугъл Плей-абе всичко спира.и може днес 50 пъти да ги деинсталирам,това чудо пак си ги тегли.и немога да го махна -опитах с руут,махна се и след една седмица пак цъфна -и пак същото,изпратих го уж го преинсталлираха и пак с него ми го върнаха,незнам....
Цитирай
#10

Начи имаш руут? Ако имаш изтегли Link2sd от Google Play и го изтрий тва приложение като го намериш задържиш на него, и дадеш дейнсталиране..... и после другите...

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

(2016-04-24, 16:51:09)BGDropche написа:  Начи имаш руут? Ако имаш изтегли Link2sd от Google Play и го изтрий тва приложение като го намериш задържиш на него, и дадеш дейнсталиране..... и после другите...

и след една седмица се връща,бях го махнала само че със superuser,точно една седмица и пак се върна.трябва си преинстал,просто незнам къде и при кого да го занеса Crazy
Цитирай
#12

Не е за преинсталиране,100 на 100 вируса е в стоковия ром щом и от сервиза не са го махнали с преинсталиране,това си е трик на китайските таблети,производителя е виновен(или това,или в сервиза само са върнали заводските настройки и нищо не са направили).Може с руут да изтриеш програмата,ако се върне-пак я триеш.Силно се съмнявам да има къстъм ромове или нещо подобно.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#13

(2016-04-24, 17:45:03)MeRtYy написа:  Не е за преинсталиране,100 на 100 вируса е в стоковия ром щом и от сервиза не са го махнали с преинсталиране,това си е трик на китайските таблети,производителя е виновен(или това,или в сервиза само са върнали заводските настройки и нищо не са направили).Може с руут да изтриеш програмата,ако се върне-пак я триеш.Силно се съмнявам да има къстъм ромове или нещо подобно.

Значи ли това ,че ако се смени изцяло фирмуер или каквото е там пак няма да се оправи?
Цитирай
#14

(2016-04-24, 17:48:13)vessys написа:  Значи ли това ,че ако се смени изцяло фирмуер или каквото е там пак няма да се оправи?

Така мисля,но не мога да гадая дали вече не са го направили в сервиза.Щом сте го купили с вирус,най-вероятно е да е от производителя.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#15

(2016-04-24, 17:51:21)MeRtYy написа:  Така мисля,но не мога да гадая дали вече не са го направили в сервиза.Щом сте го купили с вирус,най-вероятно е да е от производителя.

или ако се сложи изцяло нов РОМ?? Huh
Цитирай
#16

(2016-04-24, 17:53:22)vessys написа:  или ако се сложи изцяло нов РОМ?? Huh

Ако е къстъм ром-да,но както казах за такива китайски таблети почти винаги(на 99%,с малки изключения) няма.Друга опция е да повериш какъв е чипсета и да се поровиш за ромове,понякога могат да се флашват сток ромове от други устроиства със същия чипсет,но не винаги.Никаква информация не намерих за този модел,та немога да кажа.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#17

(2016-04-24, 17:58:34)MeRtYy написа:  Ако е къстъм ром-да,но както казах за такива китайски таблети почти винаги(на 99%,с малки изключения) няма.Друга опция е да повериш какъв е чипсета и да се поровиш за ромове,понякога могат да се флашват сток ромове от други устроиства със същия чипсет,но не винаги.Никаква информация не намерих за този модел,та немога да кажа.

какво да му се невиди е чипсет Cry .Виж на мен ми стана ясно че си наясно с нещата,има ли начин да го видиш?
Цитирай
#18

Започвам да си месля, че не си с гугъл плей стор, а с някаква негова пародия! затова помолих за видео или снимки/скрийншоти

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#19

Китайците си имат собствен "Play store", но не е онзи на Google.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#20

На тези китайски софтуери рутваш и замразяваш с титаниум бакъп , а не изтриваш въпросния календар...оглеждай се за Alarm ...или Alarm Tool, Alarm Clock apk в system/app. Най добре рутни и дай снимка в system/app. Тези рекламни "вирусчета" ти идват със скрипт като системна актуализация, а софтуера ти е направен да го изтегля автоматично. Намери къде му е настройката и я изключи, а ако рутнеш направо изтриваш приложението за системна актуализация на софтуера. Китаеца ти е направил софтуер колкото да се продаде устройството, а не да ти прави софтуерни актуализации няма кой да ти пуска такива неща. Говоря специално за най евтините китайски произведения на изкуството.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#21

Опитах да кача снимки,но са много големи и нестава.извинявайте за невежеството,обаче като човек който изобщо не се е занимавал с това мноого бавно ми се получават нещата,или изобщо не се получават.ще пробвам и пак ще пиша.незнам как се работи с титаниум... Но опитвам да деактивирам и то си седи активно мам.. Му
Цитирай
#22

Качи материала в облак и дай достъп тук. Предполагам имаш гугъл акаунт - тогава разполагаш с гугъл драйв. Принципно има много сайтове за споделяне на снимки и видео - изборът е твой. Но за този китаец варианта е някакъв къстъм или стоков андроид според параметрите да му преинсталираш. Явно няма да се справиш сама, затова потърси потребители от форума /които не са малко - обикновено най активните/ навътре с материята да ти свършат работа .... по договаряне.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#23

а къде си водила във варна,просто да не препоръчаме същия майстор Smile
Цитирай
#24

vessys  рутни и пиши в тази тема. 


Снимки се качват като натиснеш Нов Отговор бутона и Избор на файл и избираш от новия прозорец мястото на снимката. Примерно си сложила снимка на работния плот на компютъра и от този прозорец избираш Работен плот после Прикачване и публикуваш.



[Изображение: image.png]


[Изображение: image.png]


[Изображение: image.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#25

http://dox.bg/files/dw?a=49b9982ce0
http://dox.bg/files/dw?a=9c720c3868
http://dox.bg/files/dw?a=ab90a29fc0
http://dox.bg/files/dw?a=4f9ae70c40
http://dox.bg/files/dw?a=e950f5b7de

Ето това е в sys. app.
Да ясно ми е че няма да мога сама,затова попитах за някой който разбира.Във Варна никъде не съм го носила,разчитах че гаранционния сервиз ще ми свърши работа,но уви.

(2016-04-24, 20:40:30)pepy1 написа:  Качи материала в облак и дай достъп тук. Предполагам имаш гугъл акаунт - тогава разполагаш с гугъл драйв. Принципно има много сайтове за споделяне на снимки и видео - изборът е твой. Но за този китаец варианта е някакъв къстъм или стоков андроид според параметрите да му преинсталираш. Явно няма да се справиш сама, затова потърси потребители от форума /които не са малко - обикновено най активните/ навътре с материята да ти свършат работа .... по договаряне.

Прав си,само това ще оправи нещата-стоков андроид. и ще ми спести главоблъсканицата,остава да намеря такъв и човек,който да го направи Smile Smile Е,поне стигнахме до някакъв извод.Мерсии :Big Grinайде някой по желание....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)