Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с карта на Мтел
#1

Здравейте, преди месец смених Виваком с Мтел и започнаха чудесата с моя телефон Lenovo K910SS двусимов. Проблема се случва с 1-вата сим ( на която ми е и 3G). Става така, че по време на разговор аз чувам всичко, но отсрещният абонат не ме чува и връзката се разпада. Държа да отбележа, че ако успея да превключа за малко на високоговорител и се върна отново на слушалка, то тогава и отсрещният ме чува добре за известно време и после всичко пак се скапва. Друго което ми прави впечатление е, че още с позвъняването и звука в слушалката е много по-силен, когато ще се разпада връзката, а когато всичко е наред и звука в слушалката си е съвсем нормален. Явно се получава някаква аномалия, но не мога да я схвана. С карти на друг оператор нямам проблемите описани тук. От своя страна пък от Мтел ми смениха картата и два -три дни всичко беше наред, но после трагедията се повтаря. Преинсталирах и ROM-a, но е пак същото.
Ще Ви моля за помощ като насоки от по-знаещите, мнения от други с подобен проблем и решения ако има такива? Bu
Че в яда си ми се струва, че ще направя някоя Hard поразия с телефона и много ще ме заболи.
Цитирай
Аксесоари
#2

дай повече инфо какъв ром си инсталирал, имаш ли втора карта...

OnePlus 3T
Цитирай
#3

Мисля, че не ти е от телефона. Мтел тотално оакаха мрежата от Март насам, 3Г-то се съсипа, а сега обхвата постоянно им играе от пълен до никакъв на едно и също място.
До февруари почти постоянно 3Г-то ми мереше по над 15-20мбс, сега на същите места, ако опре 10 е добре. Преди където съм имал 2-3 черти 3Г, сега или обхвата го няма или имам 1-2 черти 2Г, който също играе..
Цитирай
#4

До днес бях с .qsb файла K910_SS_S_2_040_0109_131226, тъй като с другите ромове се получаваше ефекта unknow в диалера, поне докато бях на Виваком. Сега сложих 1516ST версията, но без български и тепърва ще разбера как се държи. А съм сигурен в телефона, тъй като с виваком и теленорски карти нямам такъв проблем.
Втората ми карта е теленорска и от нея разговорите са си нормални, като я преместя на първият слот пак разговарям безпроблемно, но интернета ми е в момента на Мтел и затова държа тяхната карта в първия слот, който е за 3G-то.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)