Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с 4G на Мтел
#1

Здравейте ,
Мтел днес пуснали 4G .. а моя телефон Нексус 5 D821 не показва нищо повече от 3G мрежа .. някой да е успял и евентуално нещо повече като настройки правил ли е ? Rolleyes

Phone: LG Nexus 5 D821 16GB Black | ROM: Stock | --> Dead
Phone: Xioami Mi A1 64GB Black | ROM : Stock |
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз го хванах ръчно, ама при мен е по-зле от 3Г-то.
с този код *#*#4636#*#* влизаш в телефон информация и избери lte only, след като го хване аз го сложих LTE/ GSM auto.

One+ 3Т
Цитирай
#3

Интересно при мен не се получават нещата ..забравих да уточня че става дума за Бургас и то в центъра на Бургас .. Тъпото е че дори си роотнах телефона да видя настройките на Radio-то и всичко си изглежда наред ....ако някой е правил нещо повече ... нека да сподели.. или евентуално да даде съвет какво да ръчна по телефона Smile

Phone: LG Nexus 5 D821 16GB Black | ROM: Stock | --> Dead
Phone: Xioami Mi A1 64GB Black | ROM : Stock |
Цитирай
#4

Ако СИМ картата ти не поддържа 4G,няма как да стане
Цитирай
#5

поддържа смених я преди 2 седмици Smile нещо с клетките не се харесвам аз ме съмнява .. ще изчакам Smile

Phone: LG Nexus 5 D821 16GB Black | ROM: Stock | --> Dead
Phone: Xioami Mi A1 64GB Black | ROM : Stock |
Цитирай
#6

Колкото и да изчакваш LTI няма да се появи на твоя Нексус, за да имаш трябва да му флашнеш firmware с такъв който е за BG, и има band за LTI 1800mhz а не както е обикновенно 2100mhz, и тогава всичко ще ти тръгне, вероятно тел. си го купил не от Мтел магазин а или от щатите или е партита за Америка или за Япония, band-a за LTI който се ползва от българските оператори ти липсва за това не работи, имаш 2100mhz за LTI, а тук се ползва 1800mhz както за LTI така и за 3G.
Цитирай
#7

Нексус d821 не би трябвало да има проблем с 4Г за Европа, моят също е 821 и хваща по трудният начин ЛТЕ-то на МТел.
Да вярно пробвах на закрито в центъра на София - Дондуков, може би на открито до НДК или Кукуш да е по добре.
Ето да не съм голословен, има го
[Изображение: 97007046a70ad6907423ba301247ed97.jpg]

One+ 3Т
Цитирай
#8

UP
Днес 4Г дойде без да го търся ръчно, колега какво стана при теб? Телефона е на LTE/ GSM auto.
Не мога да коригирам горното мнение, за да не се повтарям.

One+ 3Т
Цитирай
#9
Wink 

(2016-04-27, 12:40:56)vladi_i написа:  UP
Днес 4Г дойде без да го търся ръчно, колега какво стана при теб? Телефона е на  LTE/ GSM auto.
Не мога да коригирам горното мнение, за да не се повтарям.

Здравейте колеги , днес сутринта и при мен дойде от самосебе си LTE явно е било нещо от клетките в града :Smileне съм правил ръчно нищо  макар че си роотнах телефона да видя кернела дали ми е пуснал всичко и се оказа че няма смисъл от тоя роот ама карай .. вече го имам .. Smile 

P.S чудя се дали да махам роот-а в такъв случай или да оставям с него ....  Undecided

Phone: LG Nexus 5 D821 16GB Black | ROM: Stock | --> Dead
Phone: Xioami Mi A1 64GB Black | ROM : Stock |
Цитирай
#10

Здравейте колеги. 
Ще ползвам тази тема, защото не виждам смисъл от друга. 

С D821 съм и 4G карта на Виваком. Хващам само и единствено 3G. Намирам се във Велико Търново, пробвах и в Бургас - никаква разлика. 
Пробвах ръчно да задам LTE при което телефона изцяло губи обхват и си стои така докато не го върна на LTE/GSM auto.

Аз ли пропускам нещо или телефона ми прави въртели ?

My lack of punctuation is purely intentional.
Huawei P30 Pro
Цитирай
#11

Сим картата сменена ли е, даваха и бонус мегабайти за 30 дни.

One+ 3Т
Цитирай
#12

Сменена е, сменях плана и взех нова карта. От телефона е със сигурност, просто не знам точно какъв е проблема...

My lack of punctuation is purely intentional.
Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)