Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Zmi MF815-855 Router Power Bank
#1

Имам модела  Zmi MF815, който не работи с честотите на нашите оператори.

Понеже има и модел MF855 международна версия има ли шанс според вас да са еднакви като хардуер и със смяна на фирмуер да проработи в България?

Ето линк където се продават и двата.

http://www.aliexpress.com/item/Original-...-Mzj2j27IQ
Цитирай
Аксесоари
#2

Не съм имал такова чудо и не мога да споделя на 100%. Аз обаче залагам, че се дължи на хардуер, а не на софтуер Sad Нека все пак патили да споделят, нооо...
Цитирай
#3

855 го водят по-новия, съответно е по-скъп - все с нещо ще е по-различен.
Както при mi note pro (малко е далечено сравнението, но в АлиЕкспрес - TopOne точно такава е дилемата: Да взема ли китайския или новия също ще работи в моята мрежа (20$ разлика))
Цитирай
#4

Аз имам MF855 и с последния firmware 2.5.43 с вивакомска карта ми зависва на моменти нета се губи, но в настройките показва че има обхват и това само при 3G връзка (там където работя няма 4G) . Когато съм на 4G работи нормално. Какво ли не правих не можах да го оправя. Сега сложих по-предна версия на firmware 2.5.35 и проблема като че ли изчезна, или се получава много по-рядко.
 Относно твоя проблем, мисля че MF815 е с други хардуерни филтри защото стандарта TD-CDMA (по който работи MF815)  е различен от WCDMA (с който работи MF855). Всъщност най-големият оператор в Китай China Telecom работи  по  TD-CDMA стандарта, а вторият по големина China Unicom работи по WCDMA (нашият) стандарт. Та двата модела са направени за да работят при двата оператора и няма как просто да смениш firmware и всичко да тръгне ей така.

Asus Zenfone 5, Huawei Ascend P6, Sony Xperia S, Motorola XOOM, Ainol novo7 Venus Lite , Acer Liquid Metal, ZTE Skate, Hyundai A7HD, Ainol novo7 Paladin, Motorola Milestone
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)