Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Снимки направени с LG G5
#51

(2016-10-17, 20:10:11)Spunk написа:  Някой може ли да ми каже кое да бутна по настройките на камерата, така че когато снимам вълни да се получат все едно е мъгла Smile

С ND Filter през деня 
[Изображение: 24786712064_6c03d63feb_c.jpg]ND Filter by Tsvetan Ganev, on Flickr
Другия начин е много снимки пак от статив и да са от една позиция! Така се стакват снимките  Урок
[Изображение: 28991726962_917491992b_c.jpg]Bridge to the Great Master of the Yantra River - City Byala by Tsvetan Ganev, on Flickr

Samsung Galaxy Note 4 White / LG G4 / Huawei P Smart Z
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте! Да попитам има ли някаква разлика в камерите на LG G5 и LG G5 SE или са еднакви?! Чета, че уж нямало разлика, но ако някой има наблюдения ще се радвам да сподели!

Sony Xperia SP, C5303 > Lenovo P70-A > Huawei Honor 8
Цитирай
#53

По документация няма разлика хардуерно. Но софтуерно може и да има малка разлика.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#54

Ако на някой му е интересно, последните релийзи на Google Cam поддържат HDR+ и Portrait Mode за доста телефони вече, включително за нашия.
На тази страница има една купчина релийзи. Този, който работи за момента най-добре при мен е scrubber_GCam_5.1.018_24 (scrubber, 2018-01-09, no config needed).

пп: Ето и една снимка да не съм off-topic (със стоковата камера+Snapseed)

[Изображение: ?get_file=b6f7203c0d669dfac462b9c6932be1...3aa&inline]

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#55

Добра снимка, имах такъв мотор, SV 650.
Цитирай
#56

Някой може ли да сподели как се правят такива снимки и имате ли впечатления от последния софтуер за телефона ни? мисля , че от както ъпдейтнах снима по размазано и няма качество..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#57

Само на manual режим излизат такива. Авто режима го намирам за доста глупав лично аз. Снима лошо.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#58

Е да,но на manual не мога да снимам ...смисъл нито съм фотограф все ми излизат някви тъмни ..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#59

Еми да, трябва малко практика и малко четене. Един път като хванеш кое какво прави, е лесно.
Общо взето снимаш с възможно най-ниско ISO, за да няма шум. И понеже колкото по-ниско е ISO-то, толкова по-тъмна е снимката - компенсираш ниското ISO с по-бавна скорост на снимане (shutter speed). Но пък ако е много бавна скоростта на снимане, да речем по-бавна от половин секунда, ще ти трепери ръката и ще се размаже снимката. Затова е добре да имаш стативче. Ако нямаш стативче, търсиш оптималната комбинация между ISO и скорост на заснемане, за да излезе добра снимка. Малки стативи за телефон в OLX има по 5-10лв, а в ebay са по 1-2$. За нощни снимки задължително си трябва статив.
За фокуса и температурата на светлината е ясно, там и на авто да ги оставиш, не е от голямо значение за телефона специално.
Снимката на мотора е с ISO 50 или 100, а скоростта на заснемане е около половин секунда. Но това си зависи от ситуацията.
(едит: сега погледнах, всъщност това е комбинация от 2 снимки с различна експозиция, комбинирани в HDR, за да се вижда и мотора, и залеза)

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#60

https://flic.kr/p/Lb4S34

П.С Съжалявам, че е така..от телефона съм и не знам как да копирам линкът направо да се вижда Smile

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)