Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мтел с активна 4.5G мобилна мрежа
#1

Линк към новината: http://www.359gsm.com/Mtel-demonstrira-4...garia.html
За повече информация на официалната страница на Мтел.

Има ли колеги, които вече го ловят, че при мен още нещата си стоят на 2G и 3G..
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще мине поне година, за да стане тази мрежа с тази скорост достижима за по-голямята част от абонатите на компанията! Като за проба може да постигат тази скорост, но аз на места вместо  надпис ЛТЕ на екрана виждам Е. Сега и вивата като пусне 4Г-то другия месец, ще има да си мерят п... на кой е по добра 4Г мрежата. Освен мрежа и карта и покритие, е необходимо и клиента да разполага с устройство подържащо тази функция. На този етап проблема ще се окаже в потребителя, а не в оператора!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Аз имам LTE от мтел. С нексус 6 съм.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Цитирай
#4

И аз, но не навсякъде. В момена съм във Варна и региона, и ЛТЕ не съм видял - само 3Г. В Понеделник имах много интересна случка - пред метростанция западен парк в София имах 3Г, но като слязох под земята да чакам влакчето вече имах ЛТЕ. Нямям обяснение за "феномена"

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Аз пък съм на Боб и имам LTE в Стара Загора Wink

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай
#6

Моята карта се оказа че не поддържа 4G и ще я сменям, после ще споделя и впечетленията си Smile
Цитирай
#7

Аз опитах в Банкя, но само 3G има. Направих настройките в мобилни мрежи и нищо.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#8

По- старите сим карти не подържат 4Г, не е необходимо само устройството да има 4Г, трябва и картата да я разпознае.
Цитирай
#9

(2016-04-30, 14:01:22)milenorcev написа:  По- старите сим карти не подържат 4Г, не е необходимо само устройството да има 4Г, трябва и картата да я разпознае.

След като получих смс от Мтел за проверка на картата, върнах СМС и получих отговор, че моята карта поддържа 4G.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#10

Здравейте колеги, няма как да не ви се похваля. Днес достигнах реални 105Mb скорост: [attachment=10973], с която теглих с 12,7MB/sec от замунда: https://app.box.com/s/xuwsfepwn5uwcd6c1bcapv8dbxmm1ny9 . Бях на кафе в Шумен и се оказа че точно над главите ни, на съседната сграда, има антени на оператора, явно са ги обновили..

Такава скорост никога не бях виждал с очите си, дори и на жичен високоскоростен интернет от оператор. Който живее до това кафе е добре, намира се на 500м от нас, но до вкъщи сигнала е едва 10Mb. Жалко че не мога, за сега, да се възползвам от тази невероятна скорост при условие, че аз съм с неограничен интернет на максимална скорост.
Цитирай
#11

Кога са пускали неограничен интернет на максимална скорост?

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#12

Ако е корпоративен клиент може Wink

Sent from my LG-D802
Цитирай
#13

(2016-05-09, 02:39:34)hddsoft написа:  Кога са пускали неограничен интернет на максимална скорост?

Военен договор е, към бащата. Smile
Цитирай
#14

И аз имах (не знам дали все още имам) шанс да си взема военна карта с неограничен (в буквалния смисъл) интернет или другия вариант беше да си прехвърля личния номер, но пък, ако нещо ги затрият военните към, които ми е картата и ще ми "изгори" номера и се отказах.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#15

Голямо удоволствие е този план, безкрай интернет на максимална скорост с LTe покритие, безкрай минути и СМС- и към България и ЕС, за чужбина не знам как стоят нещата. И това само за 11лв..
Цитирай
#16

Искам и аз такава карта. Big Grin

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#17

В Свищов в общежитието скоростта си я поддържа между 4-6MB/sek, което си е доста удовлетворително като се има в предвид, че това е само началото на изграждането на истинска 4G мрежа Smile
Цитирай
#18

За Свищака и то в общежитията си е добре,като се има предвид,че там на места се хваща по-добре румънски оператор,отколкото наш Big Grin

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#19

Айде, вече ще има LTE-A в зимните курорти и до есента на 2018-та - навсякъде.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)