Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм ромовете при LG G2
#51

Ако искаш андроид 5.х.х не ти трябва ROOT. С тези инструкции https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=62112 става за 3-4 минутки с LG Flash Tool 2014. От кой квартал на София си? Мога да ти помогна.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
Аксесоари
#52

Колеги Благодаря Ви справих се Smile
руутнах с линка на @veso99 след това с ауторек @dancho2000 където ме насочи си сложих рековери, опитах няколко къстом рома но не се спрях на нищо конкретно и си флашнах сток 5 с помоща от линка на @Koko1976.
Мисля да пробвам клоуди 3.3 гледам добри отзиви има, но искам преди това да ме посъветвате кой ром да сложа, да има отключване с тапване, да не забива, ползвам много приложения и батерията да е издръжлива. Идеята е телефона да си го ползвам докато мога, не мисля да го сменям, достатъчно телефони смених даже от по висок клас 8ядрен процесор се върнах на г2 Smile

И още веднъж Благодаря за помоща, бях се отчаял то не бяха скриптове то не беше чудо, изтекоха ми очите от четене по форуми Smile

п.с.
Колеги трябва да сменя стоковия, не ми излиза избора за 4г мрежа, когато се опитам да я активирам с *#*#4636#*#* ми изписва това приложение на работи на това устройство, за разлика от 4.4.2 си работеше, та към горните изисквания за насоки нека и това да се счита като приоритет избор на 4г мрежа. Благодаря

Samsung A40/Blue 
Цитирай
#53

На 5.0.2 си има 4G по подразбиране, както и на базираните на него ромове. Аз съм с Клуди 3.3 с кернел Xceed V16(има понякога рестарти поради него, но с него телефона е пушка). Клудито е бърз в началото, после забавя. Красив и напудрен е. Като оригинален ром на LG, но батерията не кара особено много. В темата за къстъм ромове има дискутирано за същите, избери си от там. XOSP е добър, бърз и батерията се държи добре, но е лишен от много глезотийки на LG с които аз лично съм свикнал и не ми се разделя засега. Въпрос на избор. Някои колеги използват оригинален 5.0.2 с РУУТ, Xposed и модифициране на рома по свое виждане…. Всичко е въпрос на избор и потребление. Инсталирай, поиграй си, пробвай

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#54

(2016-06-24, 08:42:26)mi5ko написа:  Колеги Благодаря Ви справих се Smile
руутнах с линка на @veso99 след това с ауторек @dancho2000 където ме насочи си сложих рековери, опитах няколко къстом рома но не се спрях на нищо конкретно и си флашнах сток 5 с помоща от линка на @Koko1976.
Мисля да пробвам клоуди 3.3 гледам добри отзиви има, но искам преди това да ме посъветвате кой ром да сложа, да има отключване с тапване, да не забива, ползвам много приложения и батерията да е издръжлива. Идеята е телефона да си го ползвам докато мога, не мисля да го сменям, достатъчно телефони смених даже от по висок клас 8ядрен процесор се върнах на г2 Smile

И още веднъж Благодаря за помоща, бях се отчаял то не бяха скриптове то не беше чудо, изтекоха ми очите от четене по форуми Smile

п.с.
Колеги трябва да сменя стоковия, не ми излиза избора за 4г мрежа, когато се опитам да я активирам с *#*#4636#*#* ми изписва това приложение на работи на това устройство, за разлика от 4.4.2 си работеше, та към горните изисквания за насоки нека и това да се счита като приоритет избор на 4г мрежа. Благодаря
Както казах, пробвал съм доста Ром-ове и за сега оставам най-доволен от HOSP, както и CM 13. Но HOSP, с една идейка ми харесва повече. Smile    Относно 4G, опитваш ли се от настройките на мрежата да го подкараш? При стоковия андроид, няма как да не тръгва.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
#55

(2016-06-24, 08:42:26)mi5ko написа:  п.с.
Колеги трябва да сменя стоковия, не ми излиза избора за 4г мрежа, когато се опитам да я активирам с *#*#4636#*#* ми изписва това приложение на работи на това устройство, за разлика от 4.4.2 си работеше, та към горните изисквания за насоки нека и това да се счита като приоритет избор на 4г мрежа. Благодаря

Следвай тези стъпки и ще стане! 
При мен също с 5.0.2 не ми показва опция за пускане на 4г ,но така го пуснах
Цитат:3845#*802#
then the secret menu will come up...Then:

1. Go to LTE-Only
2. Modem Settings
3. RAT Selection
4. Select GSM / WCDMA / LTE auto or what ever selection you want

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#56

Можеш да пробваш и това. Не знам дали на 5.0.2 става, но на 4.4.2 работи Smile
(2016-06-10, 13:18:31)dancho2000 написа:  Винаги можеш да се върнеш на КК, да руутнеш и да изтриеш файла LteConfigs.apk в system\app (само за D802/5/6) и след това да рестартираш Wink

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#57

(2016-06-24, 08:42:26)mi5ko написа:  Колеги Благодаря Ви справих се Smile

Мисля да пробвам клоуди 3.3

Клоуди 3.3 при мен батерията грееше много, както и не държеше много дълго. А греенето на батерията води до жълто петно. Преценявай добре какъв РОМ ще ти е от полза. Smile

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
#58

От скоро съм с BlurOS 6.0.1 много добре се държи. Единствения недостатък е, че много бавно се зарежда телефона за сметка на това батерията кара повече от стоковия Лолилоп. РОМ-а е доста красив и бърз.
Цитирай
#59

Това не е ли Dorimanx кернел за LP 5.0.2?
[/url]
[url=http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/lp-5-0-2-kernel-3-4-107-dorimanx-1-0-lg-t3102512]ядро за LP 5.0.2


Някой да го е пробвал?

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#60

Здравейте. Трябва ми малко помощ за Dorimanx kernel-а за 5.0.2. LG-то е d802 32gb. Първо като го руутна ще кача TWRP recovery. Обаче в темата на dorimanx пише това : -
Цитат:"YOU MUST HAVE LAST KK BOOTLOADER INSTALLED!!! FOR YOUR MODEL! OR YOU WILL STUCK ON BOOT!" YOU NEED KK BOOTLOADER 20A and UP best to have 20H for D802!!! other models find what was last one version!

Download kernel, upload it to your SDCARD, anywhere.
Always have STOCK Kernel for your device! 
so you will always have it on sdcard in case of any disaster!!!
Reboot to Recovery.

Та за какви bootloader-и става въпрос и как да разбера телефона с какъв bootloader е? KK ли е- 20А;20H ли е? 

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#61

Това.... Няма смисъл да го гледаш. Ако си с 5.0.2 LP, просто теглиш и флашваш от тази тема - http://forum.xda-developers.com/lg-g2/de...g-t3102512 . И съответно ако си с 4.4.2 КК теглиш от тази тема http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2725023
Първо руутни и флашни рековърито, пък ядрото е най-малкия ти проблем
Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#62

Благодаря за отговора. Да телефона е с 5.0.2 стоков. Реших да попитам дали има уловки нещо, че не е мой телефона и няма да мога да се занимавам ако се прецака нещо. Ще пробвам кернела скоро та даже може и да скоча на cloudy рома. Целта е по-добър живот на батерията и да не се губи производителност. Дано това да помогне малко Smile

EDIT: Така прочетох цялата тема и се чудя какво да качвам  Big Grin Така изборите са:
Cloudyg2 2.2(гледам има и 2.7 (bruce kernel 0.41(този трябва да е последния)
Cloudyg2 2.2+dorimanx KK kernel - В темата четох че почвал да се сбозява телефона и съм малко скептично настроен.
CLoudy
Или LP ром cloudy 3.3 + Dorimanx(последната стабилна версия)
Телефона ще се ползва за разговори, фейсбук, вайбър и т.н без или малко игри. Ако някой желае да помогне и да препоръча нещо е добре дошъл Big Grin Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#63

Избираш си между тези варианти:
1. Stock KK или Cloudyg2 2.2 + kernel by bruce
2. Stock LP + (Xceed kernel bld 14) или Dorimanx

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#64

Лично при мен CloudyG2 3.3 батерията загряваше доста бързо.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
#65

Предложете някаква читава камера за CM/AOSP ром ?
Цитирай
#66

Вградената в CM е Snap camera, която според е най-добрата за AOSP родовете Wink качество като Xcam няма да изваждиш понеже няма Lg драйвери Wink

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#67

Здравейте. Поради смяна на батерията, и това, че не съм очарован от новата такава искам да премина на стоков Лолипоп, но не успявам нито с LGUP нито с Флаш туулс. Вероятно имам проблеми с драйвърите, не знам, ама се изнервих. Та въпросът ми е дали мога да флашна стоковия Лолипоп чрез TWRP, и ако Да може ли линк за флашвания файл. Телефона ми е 16GB за Унгария(6HU). Благодаря,предварително

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#68

Кажи сега с кой ром си? С LG UP какво става? Какво ти излиза?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#69

С Клуди 3.3 съм сега. С LG UP не ми разпознава телефона,дори след редактиране на файловете. С LG Flash Tools пък ми забива на 2%,което досега не ми се беше случвало,макар да съм ползвал програмата няколко пъти.но не ми се занимаваше повече и спрях,засега,въпреки,че има тема за оправяне на забиването. Ако инсталация чрез флашване не е проблем мисля така да го върна стоковия ром,но ако има вероятност от омазване ще продължа с чиста инсталация. Вероятно нещо дребно пропускам.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#70

Изтегли си стоков 30f на somboons и си го флашваш през TWRP с пълен wipe разбира се.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#71

Smile Най-лесно би станало ако ми дадеш насоки откъде да го изтегля,или чрез линк,че така казано нещо не разбирам откъде и как да го изтегля.Съжалвям,просто ми е непозната тема

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#72

Как си с клоуди тогава? Ето ти темата, чети как се флашва, 30f тегли.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=3070383

Sent from my LG-D802
Цитирай
#73

Не се изразих правилно.Аз с флашването ще се оправя,самия флаш файл се затрудних да го намеря. Ама съвсем изключих просто да се разровя в хда.Та благодаря за улеснението. За днес,обаче спирам,че очевидно не ми е ден

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#74

Виж тук: http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2...ollipop%2F  
Според мен трябва да е D80230d моя е такъв и съм го флашвал доста пъти. Аз kdz файла го изтеглих с програмата LG Phone From от тази тема: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=62112

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
#75

30f е най новия фирм, защо да слага стар?

Sent from my LG-D802
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)