Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм ромовете при LG G2

Абе недейте да триете интернал! Ако нямате OTG или имате проблем при флашване ще се видите в приключение. Много лесно се брикват тези телефони просто.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
Аксесоари

И аз съм на същото мнение. Не, че не съм го бриквал няколко пъти (все някакви елементарни грешки), но знам, че не се изтрива Internal Storage. Smile

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Колеги, излезе фикс за камерата за Нугата (https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862668820), така че който е нетърпелив може да сложи някой Nought ром (примерно този -
1. http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=3120790 )

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Супер, но ще почакам, ако направят и за XOSP 7-цa. Smile Ако не, ще пробвам този. Smile И като трябва да се инсталира камерата, се прави отново през TWRP, но дава ли се Wipe, Data Chache или не, направо се избира ZIP-a?

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Аз туко-що го сложих заедно със Lambda kernel-a BETA 5 + фикса за камерата и google assistant (и Pixel launcher за да е по-реалистично . За сега (първите 50 сек) всичко е наред Big Grin Big Grin

П.П Фикса за камерата е само за "Халвата". Иначе се инсталира без wipe на нищо (по принцип аз го направих веднага след като флашнах рома).

П.п.2 Ромчето ме радва,но някой път при отваряне на дадена програма (като facebook) има нещо като frame drop или замръзване Big Grin Също така имах 2-3 проблемни събуждания - просто не можах да го събудя и трябваше да го рестартирам. Предполагам е от ядрото.
Иначе лети Big Grin
Камерата не зле, но не е и добре. Функцията blur lens е тарикатска. Другото яко нещо е, че имам безплатно хранилище в google photos
[Изображение: 07de6e57e738a49828f37dd3237ea07a.jpg]
[Изображение: 35df54e467a70e1efaf16bd4db58a11f.jpg]
[Изображение: 64e3b68af06cbcb8901e02c6c81efa85.jpg]
[Изображение: aff53f0d8c3bfbb2b8aab45e69c33738.jpg]
[Изображение: 90fd568190d2e0d4edf22898d15f77e2.jpg]
[Изображение: 3b402b8562c8a16f1881d865eb58dc6a.jpg]

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Как е звука? Дай малко повече пояснение за РОМ-а. Ако може разбира се. Smile

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Звука си е екстра според мен. Между другото силата на говорителя може да се контролира от Kernel Adiutor-a, което е супер (казвам го, понеже във старата (4-та) версия на Lambda ядрото имаше бъг точно там). Само батерията ме притеснява малко. Не знам обаче дали е от батерията или просто ядрото не е оптимизирано...С дума - стаАА. Big Grin Аз ще си остана с него, тъй като става за всекидневна употреба  (освен проблемите които изброих в предишния пост) и ме кефи как хората във автобуса ме гледат странно, когато си говоря на английски с телефона (google assistant  Big Grin ).

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Сега остава да портнат 7.1 да видим и ние какво е 3D Touch.
За тези, които не знаят за какво говоря гледайте клипа в началото показват:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Здравейте, вчера си купих едно lg g2 16gb . Понеже е с 4.4.2, а искам да го руутна, можете ли да ми предложите най безпроблемния ром? Аз съм htc user, и малко не са ми ясни някои неща, но да се надяваме, че с руутването и тврп ще се справя, следвайки темата. След това, поне при htc, просто свалямрома под формата на зип и инсталирам с full wipe. Тук май не е аналогично, някакви други файлове четох, че се инсталират.... Ама в три теми, различни неща пише. За какво да внимавам като руутвам и споделете ром, който е стабилен без бъгове и да му държи батерията. Благодаря ви предварително

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

Най добре като начало стой на 4.4.2 или 5.0.2 рутнат и чети все ще си харесаш някой ром. Това с препоръчването е много относително приедни е ок при други не.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

(2016-10-23, 14:18:37)chinchilla написа:  Здравейте,  вчера си купих едно lg g2 16gb . Понеже е с 4.4.2, а искам да го руутна, можете ли да ми предложите най безпроблемния ром?  Аз съм htc user,  и малко не са ми ясни някои неща,  но да се надяваме,  че с руутването и тврп ще се справя,  следвайки темата.  След това,  поне при htc,  просто свалямрома под формата на зип и инсталирам с full wipe.  Тук май не е аналогично,  някакви други файлове четох,  че се инсталират.... Ама в три теми,  различни неща пише.  За какво да внимавам като руутвам и споделете ром,  който е стабилен без бъгове и да му държи батерията.  Благодаря ви предварително

Трябва да минеш на 5.0.2 , след което да рутнеш + рековери TWRP, има тема във важни. Ако нещо не ти е ясно, пиши и ще ти обясня всичко стъпка по стъпка, какво трябва да направиш. Smile Иначе с две ръде подкрепям Този ROM. Бързина, батерия... Всичко си има и няма циклене и мислене.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Не е задължително да минава на 5.0.2. Нека да руутне по лесния начин със Stumproot и Autorec. След тово прочита за patchовете в първия пост и според рома който е избрал флашва въпросния файл (за XOSP 6.3 тва е Patch_Go_LP

Sent from my LG-D802

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2016-10-23, 20:48:03)dancho2000 написа:  Не е задължително да минава на 5.0.2. Нека да руутне по лесния начин със Stumproot и Autorec. След тово прочита за patchовете в първия пост и според рома който е избрал флашва въпросния файл (за XOSP 6.3 тва е Patch_Go_LP

Sent from my LG-D802

Казах го, защото Autorec-a е за лолипоп. Друг е въпроса да флашне въпросният файл, че иначе  няма да му тръгне Autorec-a. Smile

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

@Koko1976, точно Autorec-a си е И за КК -> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2715496
Този за LP се тегли от маркета
П.П Този Android 7 все повече ме радва  Big Grin Big Grin @dp4u4umi6ev, 3D Touch-a не е ли по принцип хардуерна технология, която според силата на натиска прави нещо?

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

@dancho2000 малко сме офф, но 3Д Тъч е софтуерно това, което ще излиза със 7.1, а Форс Тъч е хардуерно това при Ябълката. На клипа горе е Нексус 6П (той не разполага с такъв екран за хардуерно отчитане на натиска) с 7.1 или 7.1.1.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

И аз флашнах Нугата. Добре се държи, батерията не виждам промяна както с XOSP. Но нямам никакви замръзвания, като фейсбук, които колегата Данчо описа по-горе.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

В новия build го няма забиването Smile и телефона си е пушка вече Big Grin
Фикса за камерата е вкаран във билда от 22ри,така че няма смисъл да се инсталира отделно.
За да безплатно пространство в google photos се инсталира Google Assistantа (така хем телефона "става Pixel", хем имате асистент Big Grin (http://forum.xda-developers.com/android/...t-t3477879)
За да работи видеото се ползва google camera, която обаче някой път прави ей такива preview простотии Big Grin [Изображение: 96aa0d9a7949545db3cc9f540260f5f2.jpg]

Sent from my LG-D802

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Някога бях теглил гугъл камерата, но сега нещо не я намирам в гугъл магазина. Свалих CAMU, но нещо няма кой знае какви настройки.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Не се тегли от Гугъл магазина. Търси се в нета Googlecamera.apk (и се гледа да е за android 7.0+ (а не за 7.1+))

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Защо да не се сваля от google play? Ето линк -----> https://play.google.com/store/apps/detai...ogleCamera
Цитирай

E да де, ма на мен ми изписва че "За съжаление това съдържание още не е налице в държавата ви." и за по-лесно да го дръпне като .apk Smile
Между другото вече има андроид 7.1, та за най-нетърпеливите могат да тестват как е положението - CyanogenMod 14.1

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Със 7.1 съм вече. Smile Хубавото е, че самия андроид заема много малко място в телефона. С предишните андроиди имах около 10.6 ГБ свободна памет, а сега 14.6 ГБ. Т.е системата заема малко повече от 1 ГБ памет и имаме с 4 ГБ повече памет на телефона.

http://prikachi.com/images.php?images/3/8949003y.jpg

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Става ли за ежедневна работа, батерията държи ли и има ли прословутото греене?

Samsung A40/Blue 
Цитирай

Има и MIUI8 в линка под видеото има всичко необходимо, но за съжаление не съм го пробвал така, че сами преценете:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

(2016-10-31, 21:24:36)mi5ko написа:  Става ли за ежедневна работа, батерията държи ли и има ли прословутото греене?

Става разбира се. За греене не мога да кажа, че не съм го узорвал много, но батерията е убийствена, както и  на 7.0 андроид.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)