Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм ромовете при LG G2

7.1 e гледай клипа още в началото на Гугъл Плей и Гугъл Мапс:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
Аксесоари

Има разбира се. Не знам защо колегата не го открива...? (Cyanogenmod 14.1)
[Изображение: 369ee250f447725709d4ad825149b469.jpg]
Sent from my Pixel using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Незнам при мен не се получава. На CM 14.1 когато бях го имаше.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Е аз за CM 14.1 Android 7.1 питам точно де на 14/7.0 го няма, ако там го търсиш.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Здравейте реших да си сложа ром с андроид 7.Х ,изчетох доста неща (както тук така и в xda), но все още има неща които не са ми ясни. Първо начина за руут и recovery, който най-много ми допадна е 3. ROOT+TWRP Recovery for Lollipop ,но там пише:

 Преди да започнете инсталацията е препоръчително да си направете backup.

 (1)Това мога да го направя с LG backup tool-a или трябва да свалям нещо , освен това медиа файловете(музика видео снимки т.н.) не мога ли просто да ги прехвърля на PC и след като съм готов с всички процедури да ги върна на телефона ? 
 (2) Мисля да инсталирам 1. crDroid (AOSP)  или 2. CyanogenMod 14.1 (Unofficial) (AOSP)  кой от тях има по-малко бъгове и по-добра батерия? Могат ли на тях да се инсталират LG приложения като Quick Remote, QuickMemo+ , бележника и др. Как е камерата спрямо Stock Lollipop 5.0.2 ?
(3) Нужно ли е да инсталирам custom kernel ?

(4) Dual window - до колкото знам е вграден в 7.X ,но в тези ROM-oве за G2 има ли го?
(5) Knock code ?
(6) Кога се прави backup за да не се изгуби imei-a , какво ако се загуби ,как се връща т.н. ?

(7)Нещо друго ,което трябва да знам/да имам в предвид ?

LG G2 32 GB -> OnePlus 7T Pro (Haze Blue) 8GB / 256GB
Цитирай

Така:
1. Под backup се има предвид да си запазиш файловете като музика, снимки и документи на друго устройство (да, можеш директно да си ги копираш)
2. Аз лично използвам CM14.1, тъй като със crDroid 7.1 и custom ядрото Lambda kernel имах проблеми (рестрарти през 5 мин). Тука вече ти трябва да го пробваш и да прецениш. И двата рома имат много дребни бъгове и то по-скоро козметични (примерно, да не можеш да си промениш иконката на батерията Big Grin Big Grin). За приложенията на LG....Има някакви портове на въпросните програми, но лично аз не ги ползвам, тъй като свикнах с други приложения (примерно quickMemo+ го замених за htc scribble app и Google Keep). Камерата не мисля че е колкото стоковата, но е добра Smile
3. По принцип не е нужно, но в случая при мен има малко по-голяма производителност със custom ядрото (което за сега е само едно - Lambda kernel)
4. Да, има го и е доста приятен за работа
5. Не, knock code няма, но има двойното почукване за отключване
6. Хубаво е да си направиш backup на IMEI-a веднага след като "получиш" TWRP recovery (backup ->само EFS (6mb) -> backup). След това гледаш в паметта на телефона, има една папка TWRP -> BACKUPS. Копирай всичко вътре някъде на компютъра за да го имаш като резервен план.
7. Не мисля. Относно GAPPS, за мене лично Stock Gapps ми харесват повече, тъй като инсталира всички необходими приложения на гугъл (за по-нексус експириънс Big Grin) (иначе и Nano биха ти свършили работа).

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2016-11-16, 10:14:14)Lone Wolf написа:  Здравейте реших да си сложа ром с андроид 7.Х ,изчетох доста неща (както тук така и в xda), но все още има неща които не са ми ясни. Първо начина за руут и recovery, който най-много ми допадна е 3. ROOT+TWRP Recovery for Lollipop ,но там пише:

 Преди да започнете инсталацията е препоръчително да си направете backup.

 (1)Това мога да го направя с LG backup tool-a или трябва да свалям нещо , освен това медиа файловете(музика видео снимки т.н.) не мога ли просто да ги прехвърля на PC и след като съм готов с всички процедури да ги върна на телефона ? 
 (2) Мисля да инсталирам 1. crDroid (AOSP)  или 2. CyanogenMod 14.1 (Unofficial) (AOSP)  кой от тях има по-малко бъгове и по-добра батерия? Могат ли на тях да се инсталират LG приложения като Quick Remote, QuickMemo+ , бележника и др. Как е камерата спрямо Stock Lollipop 5.0.2 ?
(3) Нужно ли е да инсталирам custom kernel ?

(4) Dual window - до колкото знам е вграден в 7.X ,но в тези ROM-oве за G2 има ли го?
(5) Knock code ?
(6) Кога се прави backup за да не се изгуби imei-a , какво ако се загуби ,как се връща т.н. ?

(7)Нещо друго ,което трябва да знам/да имам в предвид ?
LG backup го няма в споменатите РОМ-ове, съответно не може да се възстанови backup-а. Тука по-скоро се има предвид да се използва TWRP, за nandroid backup в случай, че нещо се обърка или че не ти допадне новия ром да се върнеш към моментното състояние преди този backup.

Аз например, още не мога да се реша да мина окончателно, защото доколкото видях mobile data работят само на Lte, а мен това не ме устройва.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Цитирай

Всъщност, не работят само LTE данните. Като си в планината си се превключва на 3G или на 2G. Въпроса е, че ти не можеш да си избереш на този етап на какъв тип мрежа искаш да бъдеш

Изпратено от моят Pixel с помощта на Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2016-11-16, 10:52:27)dancho2000 написа:  Всъщност, не работят само LTE данните. Като си в планината си се превключва на 3G или на 2G. Въпроса е, че ти не можеш да си избереш на този етап на какъв тип мрежа искаш да бъдеш

Изпратено от моят Pixel с помощта на Tapatalk
Благодаря за отговора. Какво е консумацията на батерията на LTE спрямо 3g/2g. Питам , защото през целия ден са ми вкл. за да получавам мейли, а и да чета какво пишете тука и в xda

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Цитирай

Ми не съм забелязал някаква разлика...По-скоро проблема идва в това, че не навсякъде има добро покритие и може да има от време на време дропване в мрежата Big Grin И на мен данните са ми вкл 24/7 (като само в нас съм на WIFI), но разликата спрямо 3Г/2Г да е не повече от 10 мин екран Smile

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Колегата masterchop от xda е направил приложение с което е "оправен" бъга със командата "OK Google". Ето линк към приложението: https://play.google.com/store/apps/detai...passistant
Ето линк към мнението : http://forum.xda-developers.com/showthre...p=69690275

Sent from my LG G2

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Излезе и Андроид 7.1.1 - AICP 12.1. Между другото, някой случайно да знае за камера, която е читава и позволява по-дълъг "Exposure" (от сорта на 30 сек)?

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Флашнал съм AICP 12.1 от около седмица и няма проблеми или поне не съм забелязъл . Камерата не ми харесва как снима(не и не е толкова зле според мен ) , иначе всичко друго си работи добре , не съм флашвал кернел . Само ром-а . За друга камера не съм гледал . AdAway не работи както трябва , или поне така ми се вижда . В бг сайтовете рекламите си седят а в другите ги няма ? :Big Grin Ако някой има предложение за друг ad blocker който да работи както трябва ще съм благодарен Smile
Цитирай

Не ползвам adblocker та не знам Big Grin Между другото, разрових се за камера и попаднах на "port" на LG camera-та. Не мога да преценя дали има някаква разлика, но има някои яки опции (като manual focus)
Ето линк - http://forum.xda-developers.com/showpost...tcount=585
Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Днес мисля и аз да пробвам AICP. Как го инсталирахте през връщане към сток, руут и т. н. или само с clean flash? Сега съм crDroid7.0.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Цитирай

Само с clean flash. Между другото, туко що снимах видео в сравнително тиха стая, но като че ли микрофона е доста boost-нат. Има шум и при нормален говор криви малко (а и втория микрофон не знам дали работи) Пробвах със и без Lambda kernel. Някой знае ли какво да пипна, за да го fixна тоз проблем?
Sent from my Pixel using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2016-12-17, 12:40:23)dancho2000 написа:  Само с clean flash. Между другото, туко що снимах видео в сравнително тиха стая, но като че ли микрофона е доста boost-нат. Има шум и при нормален говор криви малко (а и втория микрофон не знам дали работи) Пробвах със и без Lambda kernel. Някой знае ли какво да пипна, за да го fixна тоз проблем?
Sent from my Pixel using Tapatalk
Ако си с Ламбда можеш да пробваш през Synapse/SOUND/CAMERA GAIN

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Цитирай

(2016-12-17, 11:38:06)dancho2000 написа:  Не ползвам adblocker та не знам Big Grin Между другото, разрових се за камера и попаднах на "port" на LG camera-та. Не мога да преценя дали има някаква разлика, но има някои яки опции (като manual focus)
Ето линк - http://forum.xda-developers.com/showpost...tcount=585
Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Порта на камерата е същатата работа според мен  Smile Единствено има flip опция за предната камера . Прави ми впечатление че батерията пада бързо от 100% на 90 без да се работи с телефона . Иначе всичко друго е ок . Трябва да видя какъв волтаж показва батерията след като е заредена на 100% ... Ок е като цяло Aicp според мен  Smile
Цитирай

(2016-12-18, 16:25:29)Machiavelli написа:  Порта на камерата е същатата работа според мен  Smile Единствено има flip опция за предната камера . Прави ми впечатление че батерията пада бързо от 100% на 90 без да се работи с телефона . Иначе всичко друго е ок . Трябва да видя какъв волтаж показва батерията след като е заредена на 100% ... Ок е като цяло Aicp според мен  Smile

Батерията при мен си държи стабилно. С постоянно включен интернет. А flip опцията дойде и при мен преди 2 дни с CM14. Забелязах я в месинджъра на фейсбук.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

И при мен батерията е супер. Само тия 10 процента къде заминават.. Иначе 2 дена изкарва без проблем с едно зареждане.
Цитирай

Здравейте!Имам един въпрос.Мога ли,от crDroid да мина на CloudyG2 3.3 без да флашна KK bootloader.
Цитирай

Ако в темата за рома е описано, че трябва да си с КК буутлоудър значи трябва да го сложиш.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

https://download.lineageos.org/d802 някой случайно да е слагал някое от официалните Nightly-та на LineageOS?

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

каква е разликата между трите ром-а от линка ?
видях че са от една и съща дата !

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай

Никва идея. Дръпнах 2рия и за сега движи добре Wink

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)