Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм ромовете при LG G2
#1

Изисквания: ROOT и TWRP Custom Recovery

На въпроса "Kак да ги придобия?", ето няколко теми:
1. Root for KitKat (Stump Root)
2. ROOT for KitKat and Lollipop
3. ROOT+TWRP Recovery for Lollipop
4. TWRP for KitKat and Lollipop
5. ROOT с един клик за почти всички LG-та с Kitkat и Lollipop

Custom Roms
Android 4.4.2 KitKat
1. CloudyG2 2.2
2. CloudyStock 2.7
3. CloudyFlex 2.8
4. CloudyPro II 2.3
5. MIUI v6/7
Android 5.0.2 Lollipop
1. CloudyG2 3.3
2. IceX Final
3. NDM 5.5 Inspired
Android 6.0.1 Marshmallow
1. CyanogenMod 13 (Official) (AOSP)
2. XOPS 6.3 (AOSP)
3. Bliss rom 6.4 (AOSP)
4. Exodus (AOSP)
5. Ressurrection Remix M (AOSP)
6. MIUI v8 (AOSP)
Android 7.x.x Nought
1. AICP 12.1 (AOSP) (Recommended)
2. CyanogenMod 14.1 (Unofficial) (AOSP) - END
3. crDroid (AOSP)
4. Lineage OS 14.1 Official
5. XOPS 7.2 (AOSP)

Bonus: Google Assistant for Android N
Важно: Google Assistant вече е вграден в Open Gapps

Ядрa (custom kernel):
1. DorimanX (KK) -> Download
2. Kernel by Bruce (KK) -> Download (D802)
3. DorimanX (LP) -> Download (D802)
4. Xceed (LP) -> Download
5. Lambda kernel STABLE and BETA(both MM and N) - Download

Извод:
1. За хора които искат чист андроид и/или могат да се разделят с LG интерфейса и "екстри" -> AOSP ромовете са за него
2. Хора които държат на плавна работа, но искат благините на LG -> Cloudyg2 2.2/Stock KK + ядрото на Bruce или Stock 5.0.2 + Xceed bld 14/Dorimanx 11.6)

Препоръка!!!:
П.П Тези два файла нека ви стоят в телефона, за да можете спокойно да си сменяте ромове с различни версии (KK/LP и нагоре) -> D802_PATCH_GO_LP_V1.1 и този D802_PATCH_RETURN_KK

[Изображение: S1ljEdc.jpg]
Stock KK/KK базиран ром (например CloudyG2 2.2)) към LP базиран ром -> D802_PATCH_GO_LP_V1.1


[Изображение: SLen9pZ.jpg]
Stock LP/LP базиран ром (например Cloudy G2 3.3)) към KK базиран ром -> D802_PATCH_RETURN_KK


[Изображение: 9t8kLuO.jpg]
Stock KK (или KK базиран ром) към AOSP (Android 6.0.1 MM/ Аndroid 7.* N) -> D802_PATCH_GO_LP_V1.1


Stock LP/LP базиран ром (например Cloudy G2 3.3)) към AOSP (MM/N) ром -> Нищо допълнително не трябва да флашвате! Root - recovery - custom AOSP rom - gapps

Как се инсталира самия Patch:
(23 Jun 2015, 09:41:40)degman написа:1. Теглиш Patch-a
2. Флашваш го.
3. Рестарт, но в рековери!!
4. Връщаш бекъпа си/Флашваш друг ром с пълен Wipe! 
5. Рестарт.

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
Аксесоари
#2

От месец някъде ползвам Exodus, който е AOSP базиран ром. Пробвал съм и cyanogen, bliss, orion, но този най много ми допада и е без бъгове. Поне досега не съм се натъкнал на такъв

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#3

А ще имали ММ портнат от Г4 например? За да се запазят всички функции на телефона?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#4

Аз се надявах на MM със UX 5 от G5. За съжаление няма...или поне не знам за такива...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#5

Based official LGD802AT-00-V30h-OPEN-COM-DEC-14-2015+0
- Install From Any Rom's (Android KK, LP, MM)
- Aroma Installer
- SuperSU
- Very fast & stable!
- Mix UX 4.0 & UX 5.0 Interface
- PLUG&POP (optional)
- G4 Camera Port (optional)
- Xperia keyboard (optional)
- G5 transparent weather
- G5 wallpappers and sounds
- Center clock with circle battery %
- G5 apps

ICEX_v4.5

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#6

За него знам колега. Мисле че съм го вкарал в класацията. Но рома е със LP, а не Marshmallow. Иначе къде се намира като бързина и батерия спрямо Cloudyg2 3.3?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#7

В момента още го тествам, ще ти оговоря по-точно като си сложа Кл3.3... СЕга мога да кажа, че като бързина и батерия не откривам голяма разлика с LP 5.0.2, може би с 10-15 % по-бърз в някои приложения(клокнато ядро  2457- 3.4.0. Xceed  Linaro GCC 5.2.1 20150914), батерия същата, много по-красив...
Добре би било [b]degman [/b]да се навие и да си го постави на телефона за ден два ;Wink тогава ще имаме истинско сравнение с "Клодито"....

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#8

Аз съм с клаудито от няколко дни (и преди съм го ползвал доста), за да свикна със по-бавното реагиране спрямо CM13 който ползвах от няколко месеца Big Grin Иначе след 2-3 дена ще го туря и аз, щом си доволен Big Grin
Весели празници Smile

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#9

Да за съжаление CM13 и неговите клонинги нямат конкуренция в бързината и плавността, особено ако се пренастроят трите плъзгача за анимациите на около 3x... Обаче пък в тях  настройките  и глезотийките с които сме свикнали в LG интерфейсите липсват частично... Явно няма пълно щастие хем много стартирани програми, хем бързина и плавност!
Аз не съм пробвал Cl 3.3, може би следващата седмица и после мисля пак  CM13, въпреки че то там клонингите са толкова много-не знам дали е по силите на един човек да ги тества обстойно.

ПП Някой да сподели, какво се случва с "Xposed" за CM13, Cl 3.3...

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#10

Всички ромове които са с UX4 или 5 са базирани на клоуди. И са много бързи като него в началото. Сложиш ли фейса и още 5 интересни приложения и поради недостиг на рам в определени случаи ромовете почват да лагват и рестартират дори лаунчера. Та затова вече минах отново на стоков 30H с експозед и Xceed 14. Дориманкс винаги е работел супер няколко дни и след това почва да забива. Заради мемори лийка на лолипоп или и аз не знам защо. Реално въпреки че SoC на телефоните ни е достатъчно мощен, 2GB рам почват да не стигат. Колкото и да се пише че трябва да е заета това реално пречи след време. Та в този ред на мисли и тестване, ромовете с UX4 са по тежки и определено пречи дори с къстъм кернел. Да не говорим за дребните бъгове които имат някои от тях. Затова се и върнах отново на стоков и с Greenify фейса, месинджър и други подобни гадни приложения са хибернирани. 250MB рам за фейса, тия се оливат вече с бъгавите си приложения. Та лично за мен стоков лолипоп моднат с експозед модули, сток кернел или Xceed 14, или CM13 са най - добре за момента. Като CM13 си има бъгове също. Не знам дали всичко е оправено вече. Експозед си работи чудесно на него и който харесва чист андроид ако реши не виждам друга алтернатива след време. Заема малко рам и е бърз. И G2 си е съвсем приличен телефон въпреки че остаря доста и е доста по бавен в определени операции от съвременните телефони Smile

Sent from my LG-D802
Цитирай
#11

Може ли да дадеш линкове, какъв Xposed, ползваш ла LP и за 6.0.1?
Линкове и препоръки, платен или безплатен?

И кернела също не го откривам за LG G2    Xceed  коя версия ползваш?...

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#12

Това за стоковия Лолипоп с доработки е добра идея, но какво правим с бъгавата камера и липсата на анимациите за време? Има ли решение?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#13

(2016-04-30, 12:05:26)bilikidd написа:  Може ли да дадеш линкове, какъв Xposed, ползваш ла LP и за 6.0.1?
Линкове и препоръки, платен или безплатен?

И кернела също не го откривам за LG G2    Xceed  коя версия ползваш?...

Ползвам последния излязъл официален, в момента е 83 мисля. Има го в XDA, за лолипоп се флашва sdk21 arm. Кернела също е в XDA Xceed bld 14. Следващите са нестабилни.



(2016-04-30, 12:14:18)veso99 написа:  Това за стоковия Лолипоп с доработки е добра идея, но какво правим с бъгавата камера и липсата на анимациите за време? Има ли решение?

XCam 6.2.4 с библиотеката за лолипоп която се флашва през рековери и клоуди също ползва и проблемите с камерата са решени. Анимация на заключен екран се оправят с модул G3TweaksBox който е платен. Но при желание може да си го намерите безплатно евентуално.

Като цяло най - доброто си е CloudyG3 2.2 кит кат рома с на Брус кернела. Дори скоро обмислях връщане на него само за тест де. Реално мисля че нямам приложения от 100-ината които ползвам да искат нещо повече от 4.4. Но лолипоп си ми харесва.....

Sent from my LG-D802
Цитирай
#14

degman  Кернела  в XDA Xceed bld 14.  не успях да намеря Sad
По-точно никъде не намерих за теглене. Малко помощ?

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#15

В темата му в първи пост под картинката има написано Download...... Това е линк.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#16

Аз това го открих и когато се стигне до теглене излизат само два  bld  за D802:
-D802-LP-prod-bld16
-D802-LP-prod-bld7-npr
независимо на коя дата отивам...
ЦъК

Няма 14 bld Sad

Всъщност го намерих отнякъде като модифицирах името и в чичко Гугъл, да се надяваме че е това:
 D802-LP-prod-bld14-wpr

[url=https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087019221][/url]

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#17

Между другото, ето ги ромовете, които са MM (AOSP): И съответно AOSP MM ядрата: П.П За сега съм най-доволен от "чистия" CM13. Бях доскоро с XOSP но там батерията беше като секундомер Big Grin

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#18

Някой да е тествал този ром - http://forum.xda-developers.com/lg-g2/de...2-t3352262 ?
Цитат:Features:
  • Aroma installer support F320SLK, VS/LS980, L01F, D80x
  • Base 30h
  • Ported Inspired UX 5.0 from the LG G5
  • Customsetting
  • SuperSU
  • Brightness and Volume toggle
  • All lockscreen weather animations
  • custom ui/navi/weather

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#19

Давай, той ми е следващия в списъка Smile
Изтеглил съм го от 3 дни, но не ми остава време

ПП Днес вече го сложих... Ще пиша след ден два

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#20

IceX-a нещо не ме изкефи...ще минавам на stock lp Big Grin

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#21

Шса сетите Smile

Сток лолипоп с премахнмати дооста стокови приложения, Xceed 14 кернел, модули Amplify, Smart Network, Greenify.... Всичко спряно през повечето време и пускане само когато е нужно на Wi-Fi, малко 4G, разговори, книга(много малко), фейса, инстаграм, телеграм, тапаталк, ъпдейтване на приложения и т.н. Също така е ползван в София което е от доста голямо значение за обхвата и затова този резултат. Ако бях на място с лошо покритие и ползване на 3G нямаше да изкарам и 5 часа Smile

[Изображение: I3yCiu3.jpg]   [Изображение: seFvvI0.jpg]
Цитирай
#22

Имаш ли некъв списък на приложенията, които могат да се изтрият без последствия за функционалността?

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#23

Не..... Понякога се случвало да изтрия нещо което не трябва и префлаш на ново всичко. Вариант е да ми снимате всички приложения от титаниума на прясно инсталиран стоков фирм и ще сравня и напиша какво съм махнал.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#24

@degman, а на сток KK кой кернел ти харесва най-много Big Grin (Че мене най ми харесва на вид стоковия 4.4.2)

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#25

.png Screenshot_2016-05-05-17-07-27.png Размер: 497.35 KB  Сваляния: 96
.png Screenshot_2016-05-04-23-19-40.png Размер: 189.65 KB  Сваляния: 93
           
OK Ще снимам при следващия чист флаш, най-вероятно много скоро... Може ли да са с ROOT Uninstaller?

Сега обаче експериментирам с поредния РОМ : NDM 5.5 Inspired UX Lollipop for G2  ТУК
В началото ми се стори много бавен, затова му смених ядрото: XDA Xceed bld 14
Така нещата се оправиха, изключително красив, всички функции и глезотийки от сток ромовете на G3 и G4, малко тежък на моменти и лаком за батерия...типичен напудрен LP 5.0.2, вижте сами!

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)