Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм ромовете при LG G2

Линка за сваляне е поправен: https://drive.google.com/open?id=0B0i64m...zd4cWpkUzQ

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай
Аксесоари

Колеги да приповдигна малко темата, търся си къстом ром който да държи на батерия и да работи стабилно.
@naskoagag линка за сваляне не работи, ще може ли да го качиш отново да пробвам разработката ти. Благодаря.

Samsung A40/Blue 
Цитирай

(2017-08-08, 00:13:49)mi5ko написа:  Колеги да приповдигна малко темата, търся си къстом ром който да държи на батерия и да работи стабилно.
@naskoagag линка за сваляне не работи, ще може ли да го качиш отново да пробвам разработката ти. Благодаря.

Последно аз ползвах Този Много бях доволен от бързина и батерия.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

https://drive.google.com/open?id=0B0i64m...WNGOWkyYTQ

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай

Това ли е най - доброто?

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

Според мен "спасението" на този телефон е в AOSP ромовете. Те осигуряват доста добра работа на устройството за сметка на качеството на аудиото и камерата. Вече коя разновидност ще се избира, това си е до лични предпочитания

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Да така е, но отзиви за на колегата рома?

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
Smile 

(2017-10-05, 21:14:03)RiseOfTheLycan написа:  Да така е, но отзиви за на колегата рома?

Лично на мен ми хареса като бързина работа и батерия, единствено светлата тема не можах да я превъзмогна, сега съм отдал значение на lineage os (cyanogenmod) , батерията ми кара около ден, като работата ми се състои да търся разни продукти в онлайн магазин Smile и тук пълно щастие няма, липсва ми led известието на power бутона.

Samsung A40/Blue 
Цитирай

Ясно, благодаря ти. А звука как е? А да ми препоръчаш хубав дето да няма бъгове? Един приятел ми каза за Клоуди 3.2?

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

До сега всички смени на ромове и т.н., а и не само мое мнение е най добре да си със стоков ром 30f с къстом кернел, това е най доброто за този модел телефон, относно работа звук и батерия, но с напредването на версиите на андроид и самите приложения си искат по висока версия на андроид офф оплетох се май ама се надявам да се е разбрало какво исках да кажа Smile , аз за това сега съм lineage os вече другото име на cyanogenmod свален от официалната им страница, ъпдейтва се през около седмица на два пъти ми замръзва за 5 седмици но сам се оправя без рестарт Smile става за ежедневна употреба Smile

Samsung A40/Blue 
Цитирай

Може ли някакви снимки как изглежда...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

Ето клипче https://youtu.be/kFjxuzsjj0E

Samsung A40/Blue 
Цитирай

Телефонът е заключен към Мтел и се чудя дали след слагането на някой от тезо ромове ще мога да го изполвам и с други оператори?
Цитирай

Нещо стабилно с Орео има ли вече? Някой пробвал ли е?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Цитирай

(2017-12-14, 11:36:02)vladi4arq написа:  Нещо стабилно с Орео има ли вече? Някой пробвал ли е?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Едва ли.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Здравейте колеги, ще Ви помоля за малко помощ.
От 3-4г. Имам  D802 G2
Android 5.0.2
Kernel  3.4.0

От няколко месеца ме измъчва страшен лаг. Стига се до там в месенджър  клавиатурата да се появява 10-15 сек след натискане в полето за писане.
Свободната памет доста често пада до около 250мб в момента е  304.
Изчистването и е само краткотраен и недостатъчен ефект. Хард ресет  също не удовлетворяващ.
А и качеството на снимките като че ли се влоши.

Ползвам го предимно за соц. мрежи , ютуб  и чат
Сутрин в 7 го свалям от зарядното вечер в 18:00 около 35-40% батерия /приемливо/

От миналата седмица  вече имам root и искам да сложа някакъв бърз и стабилен ром без бъгове и без лаг.
Предложете ми нешо бързо и стабилно което е по добро от на колегата Koko1976 който предлага по назад


Колегата Koko1976  Препоръчва този ром: https://forum.xda-developers.com/lg-g2/d...d-t3120790
В момента се сваля това  crDroidAndroid-7.1.2-20171119-d802-v3.8.3.zip
В описанието пише че първо трябва да се флашне - Flash crDroid zip тоест това което се сваля в момента
А след това да се флашне и - Flash GApps zip

Това 2рото e 800mb толкова ли трябва да е?
Друго трябва ли да се инсталира ?

След инсталацията тези 2 файла мога ли да ги изтрия от паметта?
Цитирай

Здрасти колега Smile За мен лично лага може да се оправи на тоя телефон само със lineage базирани ромове (като този който си изтеглил). Gapps-а няма нужда да е Stock версията - аз съм със Mini. Просто виж какво вкл всяка една от тях и си избери. Относно файловете, можеш да ги изтриеш след инсталацията, но е препоръчително да ги оставиш, за да може бързо да си възстановиш телефона ако нещо се обози Smile Имай предвид, че качеството на снимките си пада при lineage ромовете (аз имах и спад в качеството в аудиото, но беше преди няколко месеца, така че информацията може да ми е стара)

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2018-04-19, 07:37:18)dancho2000 написа:  Здрасти колега Smile За мен лично лага може да се оправи на тоя телефон само със lineage базирани ромове (като този който си изтеглил). Gapps-а няма нужда да е Stock версията - аз съм със Mini. Просто виж какво вкл всяка една от тях и си избери. Относно файловете, можеш да ги изтриеш след инсталацията, но е препоръчително да ги оставиш, за да може бързо да си възстановиш телефона ако нещо се обози Smile Имай предвид, че качеството на снимките си пада при lineage ромовете (аз имах и спад в качеството в аудиото, но беше преди няколко месеца, така че информацията може да ми е стара)

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Благодаря колегаА трябва ли да ъпдейтвам нещо? TWRP?
Цитирай

Препоръчително е да си с 3тата версия на TWRP (теглиш recovery.img, флашваш го през сегашното и рестартираш рекъварито) . Че аз съм имал проблеми със версия 2.8 при флашване на новите билдове на Lineage

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

портнах го за сега всичко е наред
Немога да открия от къде да активирам root опцията
Цитирай

Два пътя на развитие имаш. Активираш Developer options от настройките и там вътре трябва да има настройка за Root правата. Ако имаш като опция ADB and Apps, я посочваш и си свиркаш. Ако липсва или имаш само ADB, си сваляш Magisk от "официалната" тема в xda, флашваш през recovery и получаваш руут Smile

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Хах къде е било.
Аз до сега ровех из настройките  на crDroid
Благодаря ти много за помоща, признателен съм ти.
Цитирай

Здравейте,мисля,че дойде време да се опитам да "актуализирам" малко моето Г2 и съм решил да мина на LineageOS 14.1 от тази тема.Телефончето ми е със стоков Лолипоп. Последно съм рутвал старата спика преди 6 години и от тогава не съм се занимавал.Може ли да ми кажете (знам,че всичко си го пише тук,но нямам време да чета) достатъчно ли е да инсталирам всичко от темата или има и други неща? Може ли да ми кажете последователността на инсталацията (Root,TWRP и т.н) Благодаря предварително

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

Стой си на стоков..... кашата иначе става брутална
При мен лагът се увеличи двойно че и тройно..... ще връщам и аз на стоков ама да видим кога
Цитирай

Защо да не флашва? Реално от стоков лолипоп с руут и рековери няма проблем да се флашне лайнейдж. Бекъп задължително преди това. После бекъпа може да се върне безпроблемно. Без флашване на буутстак и подобни неща.

Sent from my SM-G935F
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)