Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oppo и Vivo влизат в топ 5 производителите на смартфони през Q1 2016
#26

(2022-05-19, 10:54:30)kayovas написа:  За параметрите на съвременните телефони, батерия от 5000 mAh са минимумът, от който трябва да започват...
Не че размерът няма значение, но автономността в никой случай не е в права пропорция с номинала на батерията. Ако приемем това сравнение за меродавно, очевидно не е само до акумулатора. Ето го и на картинка:

   

Бързото зареждане като цяло е изключителен напредък в развитието на телефоните, но е и съвършено безполезно, ако няма къде да се закачиш и за 5 минути.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2022-05-19, 12:38:29)L1892 написа:  Не че размерът няма значение, но автономността в никой случай не е в права пропорция с номинала на батерията. Ако приемем това сравнение за меродавно, очевидно не е само до акумулатора. 

Като за начало, Huawei няма 5G, екранът му е ~398 ppi срещу ~526 ppi, яркост на екрана и честота на опресняване, процесорът е различен, за да се прави сравнени между енергоефективност VS производителност и т.н. Има разлика 2 години между телефоните. Ако се върна назад, Galaxy S2 беше с 1800 mAh батерия...

За да не сме тотално офтопик, за мен размерът на батерията към съвременен топ процесор + екран с висок рейт на опресняване и т.н. трябва да започва от 5000 mAh. Всички оптимизации са добре дошли, дори повече от добре дошли. Като потребител на китайски телефон (Xiaomi) ще кажа, че не съм особено впечатлен от оптимизациите им. Дано при Oppo и Vivo нещата са различни.

Нека има повече компании на пазара, конкуренцията ще ги намести. Ако повече хора търсят по-голяма батерия, тогава компаниите ще са принудени да я сложат. Ако пък не, тогава ще се кара с бързо зареждане.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#28

И аз се надявам на нещо положително от страна на Vivo (най-вече), защото в момента не намирам алтернатива на текущия си телефон, което хич не ми харесва. Вариантите на Vivo X70 и Х80 поне по клипчетата изглеждат твърде примамливи, стига нашенските търговци да не се отдадат на мечтите си ...

С останалото съм съгласен, изключая 5G, което е много повече пожелание, отколкото реалност там, където и 4G си е дефицит понякога. А честотата на опресняване и нитовете имат почти нулево значение при ползването на адаптивна яркост.

Както и да е, още един играч на пазара ни (колкото и да е незначителен) ще е само от полза.
Цитирай
#29

Изгледах ревю на X80 Pro и кривият екран + дупката в него са нещо, което не мога да преглътна. Толкова ли е трудно да се направи нещо подобно на Sony Xperia I IV, но да не е $1600 (3К в България)?

Камерата не ми е приоритет, но е добре дошла, особено ме радва, че се опитва и успява да се бори с конкуренцията. Другата въпросителна ми е софтуера.

Дано догодина се появи телефон с плосък екран и топ характеристики. Гъвкавите са тежки и с много компромиси, а и скъпи.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#30

Камерата е отлична, но китайфонът си е китайфон:

[Изображение: J9lUeRd.png]

Агресивното затваряне на приложенията ще е, за да издянят с батерията. Излишните преинсталирани приложения най-вероятно няма да могат да се деинсталират. А второто, ако го разбирам правилно - че няма начин да се отключи бутлоудъра... Чао, чао свобода.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#31

Китайфон, китайфон ама май в момента по-добро от него няма. Затварянето на приложенията лесно се оправя, вярно че трябва да си играеш за всяко приложение поотделно, но се прави веднъж.
Буутлоудъра не пречи, че не може да се отключи, защото Виво си имат вграден Google Framework и всичко Гугълско си върви без проблем, приложенията могат да се махнат, чрез adb и не е необходим отключен буутлоудър.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#32

аз харесвам тези брандове и дръпнаха бая ,аз от два месеца ползвам оппо и мога да кажа че е добър
Цитирай
#33

(2022-05-21, 19:12:16)nowhere написа:  Китайфон, китайфон ама май в момента по-добро от него няма. Затварянето на приложенията лесно се оправя, вярно че трябва да си играеш за всяко приложение поотделно, но се прави веднъж.
Буутлоудъра не пречи, че не може да се отключи, защото Виво си имат вграден Google Framework и всичко Гугълско си върви без проблем, приложенията могат да се махнат, чрез adb и не е необходим отключен буутлоудър.

И сега да отсеем колко души ползват adb и колко потребители биха си деинсталирали приложенията, от които нямат нужда, ако имат тая възможност, както го правят с всяко инсталирано от тях приложение?

Историята показва, че всяка компания, която обича да взема решения вместо потребителите си, рано или късно злоупотребява с тази си власт. А в китай имат традиции в налагането на решения, които са в угода на малцина. 

Но да си припомним HTC, които тръгнаха по пътя да налагат на потребителите какво е най-добро за тях. Започнаха да заключват бутлоудъра, да ограничават алтернативни ромове, които бяха по-добри от фирмения и прочие практики. 

Едно от нещата, което направи Xiaomi толкова популярни е, че можеш да си отключиш телефома съвсем легално и да си инсталираш xiaomi.eu, примерно. С първите ми телефони на компанията това не ми се налагаше, но сега е просто задължително за мен. И, ако я нямаше тая възможност, отдавна да съм ги сменил. 

Всеки сам си прецеНЯ.

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • greenandroid, scorceni
Цитирай
#34

Ако пуснат "vivo X70 Pro" в Технотата бих го взел.Изглежда много добре,не само на хартия. Cool 
https://www.gsmarena.com/vivo_x70_pro-11085.php
[Изображение: rgh1653288068z.jpg]

[Изображение: klz1653288100f.jpg]
Цитирай
#35

(2022-05-23, 08:22:19)kayovas написа:  И сега да отсеем колко души ползват adb и колко потребители биха си деинсталирали приложенията, от които нямат нужда, ако имат тая възможност, както го правят с всяко инсталирано от тях приложение?

Историята показва, че всяка компания, която обича да взема решения вместо потребителите си, рано или късно злоупотребява с тази си власт. А в китай имат традиции в налагането на решения, които са в угода на малцина. 

Но да си припомним HTC, които тръгнаха по пътя да налагат на потребителите какво е най-добро за тях. Започнаха да заключват бутлоудъра, да ограничават алтернативни ромове, които бяха по-добри от фирмения и прочие практики. 

Едно от нещата, което направи Xiaomi толкова популярни е, че можеш да си отключиш телефома съвсем легално и да си инсталираш xiaomi.eu, примерно. С първите ми телефони на компанията това не ми се налагаше, но сега е просто задължително за мен. И, ако я нямаше тая възможност, отдавна да съм ги сменил. 

Всеки сам си прецеНЯ.
Има и вариант всички тези приложения да ги сложиш в 1 папка и да ги забравиш - лесно е, бързо и просто, но все пак по твоята логика, колко души биха тръгнали да си отклюват буутлоудъра на телефона и да му слагат други РОМ-ове? Даже някак по-вероятно ми се струва някой да ползва adb, отколкото да си отключва телефона.

Но да, всеки сам си преценя.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#36

Ако,толково ви дразнят приложенията има лек.Правите един ROOT и махате всичко наред.
http://www.youtube.com/watch?v=Shrw3xtg_...ndroidUrdu
Цитирай
#37

Какво пък толкова се оплаквате от bloatware ? Всеки телефон има приложения които потребителя изобщо не използва . Дори при моят айфон 12 има супер много боклуци . Като почнем - apple maps , podcast , books , compass , email , safari , TV и тем подобни глупости които никога няма да използвам . Махам ги настрани или си ги деинсталирам и изобщо не ми пука . Самсунг (една от най-големите марки при Андроид) и тя е същата работа . Даже по подразбиране при OneUI приложенията (стоковите) са като стокови андроид приложения само , че с техен потребителски интерфейс ( calculator , photos и т.н. ) . Всеки се опитва да си налага своето . Поне имате избор да ги замените с такива по ваше желание (3rd party) . Какво са деинсталирания на 2-3-4 приложения ? Не е като да слагаш GMS на Huawei де ( не е хейт , просто процеса е по-сложен сравнение с този ) . Поне при андроид ви се дава възможност . Ела сложи друг dialer при iOS ! И да сложиш пак те прехвърля на стоковия при обаждания ! Лично на мене това не ми пречи . Вместо да гледате как се държи самата ОС , как изглежда , какви функции има , какви ъпдейти ще получава и колко често ... вие тука ми се занимава с bloatware . Майко мила ! Да ви имам проблемите !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#38

Vivo, който официално стъпи в България през миналата година, променя стратегията си и според източника напуска българския пазар.

Източник

 
Цитирай
#39

Не вярвам да липсват на някого тук. Само безинтересни и бюджетни модели от тях видяхме, a X90 Pro дойде прекалено късно и прекалено скъпо, което според мен го цементира като поредното разочарование. Игнорираха ни и за X90 Pro+, който е далеч по-интересен от останалите у-ва в X серията им.
Не знам как са очаквали, че ще могат да нарушават лицензи, твърдо да отказват да заплащат за нещо, което ползват и да бавят подписването на нов лиценз, за да продадат колкото се може повече устройства и това да остане незабелязано или Nokia да не ги блокира в Европа.
Очаквам, че цялата BBK група ще понесе удар по реномето си заради това. Дано няма други изтегляния от Европа, че бавно но сигурно се губи избора на устройства.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай
#40

Точно това,за избора е по-големият проблем според мен. Хич не ми пука за Оппо, Виво, Мейзу и т.н.. Но е много тъпо да нямаш избор, де факто остават само максимум 3- 4 марки от които да избираш. Преди две години се бях навил да взема Мейзу 18 про, след доста години със Самсунг, ами не можах да си го купя. Единствените от БГ, които го предлагаха, искаха да им платя 2 бона  и да чакам минимум 2 седмици докато го доставят. Така че, пак съм със Самсунг, а ми се искаше да пробвам и друг производител.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#41

Хич не се и учудвам,разгледайте форума,за кои марки се пише най много,това са две марки,няма да ги изброявам.Да има разнообразие,но кой го интересува,търсят се само от тези марки,и тук там някой модел Motorola и Pixel.Като се търси мнение за някой модел,jук няма,дава се връзка за 4PDA.
Цитат:Honor също изгуби представителя си за страната миналото лято, но пък продължава да присъства чрез дистрибутор.
По техноверигите Honor няма,поне не видях.

Huawei P30
Цитирай
#42

Поликомп са дистрибутор на Honor от няколко месеца. Колкото до устройствата им, в Зора още се продават, включително и Magic 5 Pro. Наскоро ходих да го разгледам.
Няма значение за кои марки се говори в един форум, който представлява екстремното малцинство в покупките на устройства. Когато на витрините останат само Apple и Samsung, тогава на всички доста ще им залипсва пълнежа от останалите производители. Който още не е разбрал защо, не му завиждам.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#43

(2023-06-10, 09:57:57)DoryanY написа:  ...По техноверигите Honor няма,поне не видях.
В Зора се предлагат доста модели - Цък

 
Цитирай
#44

Миналата година на OPPO и OnePlus беше забранено да продават телефоните си в Германия благодарение на патентен спор, който беше отсъден срещу тях. Сега и vivo последва примера, като премахна страницата на магазина си в Германия, като в обозримо бъдеще потребителите няма да могат да купуват смартфони vivo в страната.

Източник

 
Цитирай
#45

Китайците на практика не купуват смартфони, освен ако не са Vivo, Oppo, Apple, Honor, Huawei или Xiaomi. Това сочи статистика за китайския пазар за второто тримесечие на тази година.
[Изображение: China-Smartphone-Market-Share-large.png]

 
Цитирай
#46

Китайският производител на смартфони Oppo официално обяви навлизането си на българския пазар. След като от няколко месеца продукти на компанията се предлагат в една от веригите за продажби на техника у нас, сега брандът потвърди, че е сключил договор с A1 България – първия мобилен оператор, с който работи в страната.
[Изображение: B6566f020a00e325c47202a8a5191d9d-pxl-202...222034.jpg]
Източник

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)