Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на къстъм РОМ с андроид 6.0 (Marshmallow)
#1

Прочетете внимателно указанията, защото всичко което правите на телефона си е на ваша отговорност!

1. Трябва да имате инсталиран 64 битов 5.1 (Lollipop) с Flash Tool (OTA ъпдейта от 4.4.4 до 5.1 не върши работа).

2. Трябва да имате къстъм рекавъри минимум версия 2.8.7.7 (можете да го изтеглите от тук: https://drive.google.com/open?id=0B2j02D...ENJT29hV0E)

3. Изтеглете ZIP файла с къстъм РОМ-а от тук: https://drive.google.com/open?id=0B2j02D...nk0dTFUbE0

4. Копирате ZIP файла на MicroSD карта, изключвате смартфона, поставяте картата памет и го включвате със задържането на клавишите Vol+ и Power.

5. Влизате в TWRP и правите WIPE на всичко с изключение на MicroSD картата.

6. Инсталирате ZIP файла от MicroSD картата.

7. След рестарт се чака доста (около 10 мин.) докато направи първоначалното зареждане, след това е бързо.

Успех!

п.п. Този къстъм РОМ е мултиезичен (има и български език), но има проблем с получаването на СМС-и (идеална фунция против спама от операторите), за който е важно да получава СМС-и, да не го инсталира!
Цитирай
Аксесоари
#2

За недостатъците общо взето разбрахме, но има ли и някакви предимства пред заводския 5.1 или пред рома на VDT?
Цитирай
#3

Има, много са. Инсталирай го и ще си прецениш сам за себе си.
Цитирай
#4

Относно съобщенията,могат само да се изпращат без да се получават Wink

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#5

Да, могат да се изпращат СМС-и и да се получават доклади за тяхното доставяне.
Предната камера не работи.
Цитирай
#6

само с MicroSD ли става или?
Цитирай
#7

Кое дали става?!Нали ти е такава картата на телефонаSmile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#8

питам дали може да стане примерно през otg кабел и флашка- да кача зип файла там, или трябва да е задължително на MicroSD, защото аз нямам такава карта
Цитирай
#9

(2016-05-02, 21:39:34)baun7 написа:  само с MicroSD ли става или?

Да, защото в 6.0 има нови размери на дяловете.

(2016-05-02, 22:02:39)baun7 написа:  питам дали може да стане примерно през otg кабел и флашка- да кача зип файла там

Нищо не ти пречи да опиташ.
Цитирай
#10

През OTG кабела не стана, имам една карта памет (4гб), но пък нея не я чете...
Цитирай
#11

С каква файлова система е форматирана картата, с коя версия на TWRP си?
Цитирай
#12

TWRP е това, което ти си дал. FAT32 - ако за това питаш от Windows 10
Цитирай
#13

Не би трябвало да имаш проблем, пробвай картата на друг телефон/компютър. За по-лесно можеш да си купиш 2 или 4ГБ чисто нова, струват "жълти стотинки".
Цитирай
#14

Да, утре ще си взема една нова, че с тази просто не става, не знам защо се получи така

Явно няма да стане работата- преди малко купих нова MicroSD и пак нищо, може би има проблем със слота

@poceh6630 това ли е всъщност рома- https://yadi.sk/d/ACwYGo9mrN7Jo , който ти си добавил в google drivе, защото искам да пробвам пък с него

@poceh6630 инсталирах рома от линка, който съм дал, обаче не виждам никъде да има български- има само руски, английски и китайски май. Рома, който ти си дал ми дава грешка при инсталиренето (оправих се с SD картата като притиснах слота...)

А това е грешката която ми дава на рома от твоя линк


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#15

Направи пълен беикъп ! или ти трябва Recovery v6.0 , /twrp_3.0.0.2/
Цитирай
#16

(2016-05-02, 23:04:13)baun7 написа:  Явно няма да стане работата- преди малко купих нова MicroSD и пак нищо, може би има проблем със слота

@poceh6630  това ли е всъщност рома- https://yadi.sk/d/ACwYGo9mrN7Jo , който ти си добавил в google drivе, защото искам да пробвам пък с него

@poceh6630 инсталирах рома от линка, който съм дал, обаче не виждам никъде да има български- има само руски, английски и китайски май. Рома, който ти си дал ми дава грешка при инсталиренето (оправих се с SD картата като притиснах слота...)

А това е грешката която ми дава на рома от твоя линк

1. Явно имаш проблем със слота за картата памет.

2. Не, не е това РОМ-а към който си дал линк.

Изтегляш ето този РОМ - https://drive.google.com/open?id=0B2j02D...1NPcEhTZTg
Инсталираш го с Flash Tool, за да сме 100% сигурни, че имаш 5.1 64 битов.
След това през TWRP (има си го вградено в РОМ-а, няма нужда да го слагаш) инсталираш 6.0 (този към който съм дал линк в първото си мнение).



(2016-05-03, 17:01:39)valiv написа:   или ти трябва Recovery v6.0 , /twrp_3.0.0.2/

НЕ можеш да слагаш това рекавъри, ПРЕДИ да си инсталираш 6.0, защото става голямо МАЗАЛО (организацията и размерите на дяловете са по друг начин при 6.0). Най-добре НЕ давайте съвети за неща които НЕ знаете/ НЕ разбирате!
Цитирай
#17

@poceh6630 инсталирам рома който ти си дал и съм прикачил изображение на грешката, която ми дава. Преди това флашвам с флаштула aosp *64 от Zormax. Може би и слота да играе някаква роля не знам, защото често изписва че SD e извадена, но пък тази грешка я даваше и при инсталирането чрез OTG кабел. Интересно защо този ром го няма никъде вече, както и много други в 4pda, а са пуснали този, който е само с руски и англ
Цитирай
#18

P70A_AOSP_5.1_64bit_v2 това е rom в които заменям рековари и слагам twrp_3.0.2 и го
флашвам с SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1504.00.000 и имам twrp_3.0.2
пи мен нещата стават ! сега съм с P70A_VibeUI_3.5_S424_ROW_v1 /успех/
Цитирай
#19

@baun7 - Направи ли това, което ти написах в предното си мнение? Този РОМ за който е темата, вече го няма в 4пда, защото не могат да оправят проблема със СМС-ите и Зормакс го изтри.
Цитирай
#20

@poceh6630 сега в момента пробвам. Oт SD картата не става пак, явно слотът е доста зле, сега чакам OTG кабела какво ще направи с рома, който флашнах. За момента държи - Package extract- може и да стане

Ами да- стана с рома, който ми даде и флашах. Но не през слота, а чре ОТG. Доста пописах, но пък може да помогнем и на някой друг. Благодаря много!

Само още един въпрос- Защо заема цялата вътрешна памет и ако поставя сим картата в друг телефон смс-те ще се получат ли ?
Цитирай
#21

В крайна сметка с P70A-VibeUI-3.5-S424-ROW-v1 ли си?
Кое заема цялата вътрешна памет?
Проблема със СМС-ите не е обвързан със СИМ картата, проблема е в една от библиотеките на фреймуърка на Леново и по-конкретно при ROW версиите.
Цитирай
#22

Да, с него съм. Няма никаква памет, изписва ми че трябва да сложа SD карта за да се инсталират приложенията на нея..
Цитирай
#23

Не може да няма, направи ли WIPE на всичко в TWRP преди да инсталираш 6.0?
Приложения/игри се инсталират без проблем, имаш проблем когато конкретни приложения (например iGO) поискат достъп до SD Card, тогава трябва да имаш физически инсталирана карта памет.

Ако не си направил WIPE на всичко преди инсталацията на 6.0, можеш да сложиш ето това TWRP (вече дяловете в у-вото са по новия стандарт на 6.0) - https://drive.google.com/open?id=0B2j02D...1hFVVpjdlE
След това влизаш в него и правиш WIPE на всичко и след това инсталираш 6.0 от OTG-то.
Цитирай
#24

Инсталирах и аз.При мен също ми казва че нямам  сд карта.Отначало ми изписа ,че трябва да се форматира за да работи правилно и след това изписа,че картата е повредена.Сега дори не я отчита че е поставена.Не сработи и двойното почукване за светване на екрана.За предната камера  разбрах от колегата, че не работи и се оказа вярно.Започвам да търся още проблеми и ако открия ще пиша отново.
П.П. Исках да направя екранна снимка за ди Ви покажа за 30 Мин работа батерията е на 75 %.
Хардуера е изхабил 86% и основно екран и нещо си което се пише "други".
Както и да е от цялата работа разбрах че не мога да направя екранна снимка.Някоя си организация не ми разрешавала да се запамети снимката.Пробвах и с обикновена снимка там пък ми иска да поставя сд карта,а аз имам такава и до преди си работеше.Идеи имате ли?

Pocophone f1
Цитирай
#25

Ти и baun7 не сте го инсталирали по правилния начин. Двойното почукване НЕ работи, написал съм защо. За предната камера също е писано. За 30 мин. каква работа? Гледане на часовника или тежка игра? Скрееншот се прави елементарно - Vol- + power бутоните, ето:


[Изображение: attachment.php?aid=10840]
[Изображение: attachment.php?aid=10841]
[Изображение: attachment.php?aid=10842]


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)