Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на къстъм РОМ с андроид 6.0 (Marshmallow)
#26

Знам как се прави снимка на екрана но след като я щракне ми изписва,че не може да се запамети защото някой не позволявал.Инсталирах точно както си го написал.Направих wipe на всичко без СД картата.Не мога да инсталирам нищо на телефона защото винаги иска карта памет затова няма как да го натоваря кой знае с какво за да пада батерията толкова бързо.Като за начало трябва да оправя проблема с паметта за да мога да сложа програми и да направя снимка и да покажа какво се случва с батерията.Явно аз бъркам ама не знам къде.

Pocophone f1
Цитирай
Аксесоари
#27

Извади я и пак я сложи.Пита дали да я форматира или да я разгледаш.Нещо такова беше.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#28

Да,но когато избера да я форматирам ми казва,че картата е повредена и край на мача.Картата със сигурност работи.

Тъй като видях,че poceh6630 е баннат явно няма кой да помогне.Надявам се да чете отново форума и да се свърже с мен за да получа помощ.Не мога да разбера защо хората които могат да помогнат с нещо, винаги са били наказвани и тъпкани в тази държава.
poceh6630 ако четеш това,свържи се с мен pavhone@gmail.com.Благодаря

Pocophone f1
Цитирай
#29

(2016-05-04, 18:52:52)poceh6630 написа:  Ти и baun7 не сте го инсталирали по правилния начин. Двойното почукване НЕ работи, написал съм защо. За предната камера също е писано. За 30 мин. каква работа? Гледане на часовника или тежка игра? Скрееншот се прави елементарно - Vol- + power бутоните, ето:


[Изображение: attachment.php?aid=10840]
[Изображение: attachment.php?aid=10841]
[Изображение: attachment.php?aid=10842]
ТАка ,сложих новата версия на рековърито ,направих всички WIPE-ове и ми даде грешка при инсталирането.Не мога да прата скийншот тъй като е под рековъри.Явно съм малумен ,както и колегите които не могат да си го курдисат.
Най добре да помоля някой да направи по точно описание .Много ще съм благодарен както и другите които не могат да се оправат.

HUWAEI P9 Lite
Цитирай
#30

Коя нова версия,6.0 на TWRP ли?

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#31

Има нова версия на S424 - P70A-VibeUI-3.5-S424-ROW-v2 - https://yadi.sk/d/bk-HlDFDrY3pE

В нея е оправен проблема с СМС-ите.

Ако имаш възможност направи ето това:

1, Използвай Flash Tool (v5.1504.00.000) за да инсталираш - Mod+VDT_1604_64bit_2016.03.23_FT

след това го стартирай и направи първоначалните настройки.


2. Използвай 1-2GB МикроСД карта, която е форматирана с FAT (не FAT32, NTFS, exFAT и т.н), копирай на нея (в главната директория) - P70A-VibeUI-3.5-S424-ROW-v2

Влез в TWRP и инсталирай P70A-VibeUI-3.5-S424-ROW-v2, след това рестартирай телефона (без да вадиш МикроСД картата) и когато те попита какво да прави с МикроСД-то, му кажи, че искаш да го използваш нормално (1-вата опция, НЕ формат...). 

П.П. Това получих по пощата от poceh6630.Пускам го тук за да помогне на всеки който има нужда и тъй като имам разрешението на poceh6630

Pocophone f1
Цитирай
#32

Благодарим много. Той защо пак е баннат, преди пак казах, сега пак- единственият човек, който знае нещо и помага и те го банват. Нямам думи просто
Цитирай
#33

Да така е.Лошото е,че той не иска по вече да пише във форума с което смятам,че форума и ние губим.Ако някой е пробвал да инсталира това което е дал нека сподели мнение.Аз ще го изпробвам някой ден през следващата седмица.

Pocophone f1
Цитирай
#34

Привет някой от ползващите рома ще сподели ли лед известията работят ли или и тук трябва да се прави гимнастика с изтриване на стоковия файл в систем и слагане на light manager pro и , като цяло да сподели мнението си от рома Smile
Цитирай
#35

Лично на мен v2 ми допада много.Лед известията от вайбър и месинджър при мен не работят.Кофти ми се вижда и обединената памет на телефона и сд картата.Ще се свиква,не е болка за умиране.Смс-те работят нормално,селфи камерата не работи.Като цяло съм много доволен от работата на хората направили този ром,за което им благодаря.

Sent from my Lenovo P70 using Tapatalk
Цитирай
#36

Благодаря за споделеното мнение на speed7373 , гледам във руския форум са пуснали пач за лед известията , остава и за предната камера да намерят решение и тогава ще се пробва. Smile
Цитирай
#37

Инсталирах пача за лед известията.Всичко работи.Браво на братушките.
Цитирай
#38

А този ром има ли български език
Цитирай
#39

Има да.
Цитирай
#40

[video=youtube]<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/3P9sbfrpOgo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/video]

Ето видео как се инсталира Marshmallow чистия, бърз не е VIBE UI
https://www.youtube.com/watch?v=3P9sbfrpOgo

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#41

Сложих Android 6 . Много добре е направен ,работи бързо и освен камерата и паметта друго като недостатъци не виждам. Жалко е ,че задължително трябва да има карта памет . Дано в скоро време ги оправят тези неща. 
  Сега прочетох ,че във VTD 1617 DEV на Андроид 6  са оправили паметта . Има ли някъкви пачове за лед известия и т.н. да се инсталират или само това, някой запознат?И кой от двата рома е по добър ,този или P70A -VibeUI-3.5-S424-ROW-v2.
Цитирай
#42

И двата рома имат пачове за лед известия и FM радио.
Цитирай
#43

А има ли интелигентно вдигане както във всеки версия 4.4.1. Благодаря пледварително.

Lenovo P70-A - ex.
HTC Desere 500 - ex.
ZTE BLADE III - ex.
Nokia 5 - now
Цитирай
#44

Като опция има я.Не знам дали работи.
Цитирай
#45

Това е добре. Защото на тази версия лолипоп я няма.
Значи трябва или да изчакам да я пуснат официално да Леново или да си рутвам телефона.

Lenovo P70-A - ex.
HTC Desere 500 - ex.
ZTE BLADE III - ex.
Nokia 5 - now
Цитирай
#46

Официален ако чакаш,ще остарееш,приятелю Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#47

Здравейте,
След като инсталирам андроид 6.0 (Marshmallow) телефона ми блокира на стартовото лого "Lenovo" .
Правя всичко стъпка по стъпка (инсталирам първо 5.1 64 bit и после 6.0 и всички фиксове), но винаги крайния резултат е същия.
Телефона не пали докато не го върна на андроид 4.4.4 (Lenovo_P70-A_S134_150729_ROW).
Дори когато инсталирам официален андроид 5.1 (P70-A_S138_L_151020_ROW) с Flash_Tool_Win_v5.1548 пак не пали, само когато го върна до 4.4.4.
Някой има ли идея какъв може да е проблема?
Цитирай
#48

Рутвано ли ти е телефончето, и ако да, как?
Tака или иначе, това което ти се получава след флашването с нова операционна система е така наречения "soft brick", опита ли hard reset от recovery менюто след инсталирането?
При всички положения има някакъв проблем при записването на nand чипа, recovery-то ти правилното ли е?
Цитирай
#49

Не беше рутван телефона, но сега го рутнах с Kingo ROOT (в момента е със стоковия РОМ 5.1).
Направих му hard reset от recovery (и тогава изтри IMEI номерата та още главоболия, но се оправих)
Ползвам recovery от сваления РОМ, би трябвало да е правилното (има и видео урок на сайта от където съм го свалил и е същата версия).
Принципно всички стъпки показват, че са минали ОК (с Flash tool -a излиза флашването с 5.1 64bit ОК, от recovery-то с андроид 6.0 също, дори фиксовете минават ОК), но на края при последния рестарт всичко се чупи, и това го правих поне 10 пъти с различни РОМ-ове (Пробвам, връщам го на Кит Кат 4.4.4 и пак от начало) и все същото, дори не ми излиза логото с червения надпис "Lenovo for Those Who do", зависва още на първото лого "Lenovo adroid".
Цитирай
#50

Ок, значи сега си с стоковия Lollipop и зарежда нормално, така ли?
И как е инсталиран, с OTA ъпдейта от KitKat-а, или с префлашване?
Питам не само защото се опитвам ако мога нещо да помогна, но и защото всеки един от нас останалите може да се сблъска с такава ситуация.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)