Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на къстъм РОМ с андроид 6.0 (Marshmallow)
#76

@srhristoff под "паметите са две" предполагам имаш предвид, че можеш да влезеш и в паметта на телефона и в SD картата?
Иначе благодаря за информацията и подробното обяснение. Тия дни вероятно и аз ще го пробвам.
Цитирай
Аксесоари
#77

Да,това има впредвид. И аз го сложих точно по описания от него начин,всичко е ток.

Изпратено от моят Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#78

(2016-10-11, 19:03:14)InstallGentoo написа:  @srhristoff под "паметите са две" предполагам имаш предвид, че можеш да влезеш и в паметта на телефона и в SD картата?
Иначе благодаря за информацията и подробното обяснение. Тия дни вероятно и аз ще го пробвам.

Както gipso каза, да, точно това е идеята. Картата да се ползва отделно като медия носител и файл мениджърите да я виждат и да работят с нея. Както е при 4.4 и 5.1 официалните ромове.
Цитирай
#79

Здравейте  , може ли да дадете малко отзиви за тази новата сглобка на zormax , че гледам в руския форум бая оплаквания има за неработещи сим карти , тих звук , бързо падаща батерия и други такива Smile
Цитирай
#80

(2016-10-12, 14:49:11)batniki69 написа:  Здравейте  , може ли да дадете малко отзиви за тази новата сглобка на zormax , че гледам в руския форум бая оплаквания има за неработещи сим карти , тих звук , бързо падаща батерия и други такива Smile

Ти сам си си отговорил на питането щом си чел нещата от 4pda. Тук положението е не по-различно, като изключим в моя случай, че от всички описани в руския форум неща, при мен липсват забиванията с последващо саморестартиране на телефона. Иначе, както бях писал по-горе, при старт/рестарт, не може да ми инициализира картата. Само с една сим карта съм, на виваком и при режим 4g по подразбиране, просто "нямам покритие". Мина ли на 2g /3g, вс. е ок., инициализира ме и после като прехвърля на 4g, няма грижи. Втората ми карта е също на виваком, но тя и не поддържа lte, така, че е безпредметно да тествам. При другите оператори не мога да коментирам, не разполагам с техни сим карти. Колегата gipso, вероятно може да даде светлина, ако е на др. оператор.
 Звука е тих, наистина, но е приемливо силен, макар, че това е субективно. 
 Колкото до батерията, да падна вчера рязко от 32% на 17, 18%. После държи добре. До преди резкия пад също се справя повече от отлично.Това последното е и основният за мен зор, заради който постоянно следя темите из 4pda. 
Всичко гореописано е за първата сборка - CM-13.0-v2-UNOFFICIAL-P70-arm64 by Zormax, със оригинално вложеното ядро. Има и друго ядро, свалил съм го, но не съм го тествал още. Ако нещата не се подобрят по отношение на тези резки падове на заряда, ще го сменя. Ако пак не се оправят, минавам на версия CM-13.0-v2.1, та да видим и там какво ще е положението.
Цитирай
#81

И при мен няма забиване и саморестартиране. За картите-единствено при първото стартиране след флаша имаше проблем с мрежата, но след гимнастиката(2г,4г) нещата се оправиха. Може и да е от настройката на Smart Radio(GravityBox). Снощи и при мен падна рязко батерията от 32 на 14,но го сложих да се зарежда и не мога да кажа след това как се държи. До тези проценти беше перфектна, смея да кажа. Звука е малко тихичък, не го забелязвам това при разговори, но аз го лекувам с Volume Booster GOODEV. Батерията ми сега е на 55% и имам 4.35ч. SOT.

Изпратено от моят Lenovo P70

И на двете карти си има 4г и работи.
Ползвам Теленор и Виваком. 
Изпратено от моят Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#82

Да, гимнастиката със гравитибокс е панацеята. И аз така го лекувам, за сега. Даже самия т Zormax , четох, че така процедира. Уж се мисли и търси вариант, но ще видим...
Цитирай
#83

Благодаря ви за отговорите и аз следя редовно темата в 4pda , но явно поне за момента няма стабилно работещ ром за нашите телефони без значение дали е custom или official. Оставам си за сега със CM 12.1 на vgdn1942 и той не е цвете за мирисане , но му свикнах и не мисля да правя гимнастики докато не изкарат нещо по-добро. Smile
Цитирай
#84

Вчера сложих CM-13.0-v2-UNOFFICIAL-P70-arm64 by Zormax и не бих казал, че имам проблеми за момента. Снощи като го зареждах телефона ми направи впечатление, че светеше зелено още на около/над 90%, но 9 часа след като го заредих до 100% все още беше на 97%, а преди 4% падаха със сигурност за 8 часа (без включен интернет). Внезапния спад, който колегите са изпитали, може да е свързан с разлика в това как изчислява батерията. Преди имаше доста хора твърдящи в този форум, че телефона не се зарежда нарочно до 100%, дори и да показва че е.
Иначе и аз съм с 2 сим карти, едната в Виваком 2G, другата е Мтел 4G. И двете работят без проблем. И на оригиналните ROMове имах проблем и трябваше да превключвам между карти за да почне Мтел картата да работи след рестарт, така че практически не виждам промяна. Дори май ако го оставиш на 3G само работи без проблем.
Успях да свържа Dualshock 4 gamepadа, който имам, ако това се брой за нещо. Нямам други блутут устройства.
Ако забележа нещо друго ще пиша отново.
Иначе @batniki69 до сега и аз бях с CM12.1 и не съм сигурен за какви проблеми дори говориш. Всичко си работеше наред, но може би не правя достатъчно с телефона че да забележа проблемите. Не съм сигурен, с кое обаче съм бил cm-12.1-20160619-UNOFFICIAL-P70 или CM-12.1-v2-UNOFFICIAL-P70-Lenovo, нито пък кой ги е правил.

А и също така http://cmota.universe-rp.ru/#files умря. Някакви идеи дали имат някакъв нов сайт? Или просто да гледам форума ако искам да знам за възможно нови ъпдейти?
Цитирай
#85

Колега, гледай 4pda форума за евентуални ъпдейти, защото разработчикът  (Zormax) на последния CM качва новите неща там.
Цитирай
#86

CM-13.0-v2.3 гледам Zormax е изкарал вече. Малко трудно ми е да разберат какво си пишат обаче. Проблеми като малко по-ниския звук уж май са оправени, но има и разни други оплаквания.
Цитирай
#87

Колеги, това беше. Каквото беше като поддръжка и развитие от към софтуер за този телефон, то беше до тук. CM 13 v2.3 беше последната и няма да има бъдещи версии, поне не и от Zormax. За официални ъпдейти май е ясно, че трябва да се забрави, а за неофициални... като гледам май няма кой друг да предложи нещо по-добро от ромовете на Zormax.
Цитирай
#88

Ще караме така,пък следващия телефон 100% няма да е Леново Big Grin

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#89

Колеги, вие изпробвахте ли последната версия CM 13 v2.3 на Zormax? Имаше разни оплаквания в руския форум, които следях до едно време, но след това станаха много и загубих нишката. Ако някой го е пробвал, нека да сподели някакви отзиви като работоспособност, батерия, камери и други. Smile

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
#90

Проблемите си се въртят около обичайните неща. Падове на батерията, ненамиране на карта или мрежа, на някои блутута им не бачка. Това е споделено от колегата @srhristoff от руския форум за версия 2.3

Според мен няма смисъл от слагане на тази версия. Лично мнение

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#91

Да добавя и още един бъг, за който споделят в 4pda, а имено понякога, без абсолютно никаква видима и обективна причина мелодията с която звъни телефонът, се връща на подразбиращата се, която от своя страна е заложена, изписана в build.prop файла. Последната част от изречението вероятно може да послужи за подсказка как да се оправи това бъгче. Предполагам, че ако рингтонът се копира в  директорията с път /system/media/audio/ringtones, с права 0644 (rw- r-- r--) и съответно файлът се разпише в build.prop като мелодия по подразбиране, би следвало всичко да е ок.
Второто което ще отбележа, за което се осведомих преди малко - има ново TRWP от SevenMax, обаче за нищо на света не го слагайте, защото се почва велико ходене по мъките, губене на руут, чистене на кеш и далвик по един час и пр.
Цитирай
#92

Да попитам и аз от два дена съм със CM 13 v2.3 на Zormax и имам следния проблем.
Понякога при набиране на номер, без значение запаметен или не, в историята на обажданията се изписва като "UNKNOWN", с карти на Виваком и Мтел съм. При друг проявява ли се този проблем, защото във форумите пише за него, но не и за CM 13 v2.3
Цитирай
#93

Абе хора, що сами си ги причинявате всичките тия ядове, не разбрахте ли най-после че този апарат работи най-добре, най-безпроблемно с всички възможни екстри със стоковия KitKat 4.4.4 ?!
Дайте си сметка на какъв тормоз сами се подлагате, няма да го накарате да работи по-добре с всичките тия любителски, профански написани, боклукчиви гъстъм ромове, ама няма проблем, то както е казал нашия мъдър народ:
"Мерака умира последен, дори когато онуй нещо вече виси като умрело!!!"

П.П. Честно ви казвам, от доста време страшно се забавлявам, четейки всичките  ви писания, пълни с пищене от бъговете, получени вследствие инсталирането на всякакви недоклатени гъстъм ромове! Lol

Приятна вечер и винаги весело, неспирно забавление на всички експериментатори!!! Heart
Цитирай
#94

Аз все още съм си с MIUI и не мисля да я сменям. Всеки петък излиза седмичния ъпдейт, а за нас го има в неделя, все пак трябва малко време на пича @UserXP да го портне.

Редакция: Забравих да добавя, че MIUI е напълно преведена на български език. Превода които се прави от MIUI BG е добавен в ROM-а на Xiaomi.EU, а от там се взима и портва за нашия телефон.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#95

И аз мисля, че 4.4.4 е най-добрата версия не само за P70. Имам за служебен телефон Lenovo C2 със заводски андроид 6 и ми се струва толкова орязан телефона, че няма накъде...

Android4e
Цитирай
#96

(2016-10-29, 10:11:04)Сашев написа:  Аз все още съм си с MIUI и не мисля да я сменям. Всеки петък излиза седмичния ъпдейт, а за нас го има в неделя, все пак трябва малко време на пича @UserXP да го портне.

Редакция: Забравих да добавя, че MIUI е напълно преведена на български език. Превода които се прави от MIUI BG е добавен в ROM-а на Xiaomi.EU, а от там се взима и портва за нашия телефон.

А някви идеи това как се оправя ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#97

Явно си си изгубил някъде IMEI-те. Във форума има тема как се възстановяват.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#98

(2016-10-31, 21:55:03)Сашев написа:  Явно си си изгубил някъде IMEI-те. Във форума има тема как се възстановяват.

Проблема е там че не съм изгубил IMEI, забравих да спомена че телефона ми е lenovo a6000 който също си има MIUI и всяка седмица си има ъпдейт, мисля че пронлема ще излезе че аз съм с едносимов телефон, а това съобщение го изписва защото не открива IMEI на sim2, което пък няма как да стане понеже имам само 1 сим. Писах тука понеже, на доста места не ми отговориха а видях че ти ползваш също MIUI, не знам дали има някакъв начин да се оправи, за да се логна в Mi account-a си, ппнеже съм доста навит на MIUI rom.
Цитирай
#99

Имам един въпрос, ако някой може да помогне. От няколко дни ползвам ROM-а на Xiaomi.EU най-новия който са сложили. Като изключим факта че не мига лампичката за пропуснати обаждания и не работи quick charge  се държи добре. Но въпроса ми е има ли начин да го настроя да си съхранявам новите контакти в телефона или сим картата. Защото ми дава опции единствено за Им акаунта или за гугъл акаунта.
Цитирай

Това съобщение ти изкача, са, о когато се опитваш да се логнеш в MI акаунта или през 1 мин се появява?
Трябва да разгледаш какво пише за порта на твоя телефон.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)