Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на къстъм РОМ с андроид 6.0 (Marshmallow)
#51

Да със стоковия съм.
Инсталиран е с OTA ъпдейта от KitKat-а, защото ако се опитам да го префлашна с Flash tool-а отново умира нищо, че е стоков Lollipop.
Цитирай
Аксесоари
#52

Благодаря, това беше много важно уточнение, вече става интересно, а към KitKat-а си го върнал с Flash Tool-а, така ли?
Ако да, сега каква ти е версията на recovery-то, оригиналното (стоково) ли си е?
Въпроса е да го напипаме защо става това нещо Rolleyes
Цитирай
#53

Нали знаете,че първото стартиране на телефона трае около 10 мин.Изчакваш ли толкова като го стартираш след инсталацията?При мен минаха дори и повече от 10 минути,но накрая се стартира успешно.

Pocophone f1
Цитирай
#54

Да, знаеме, има наистина и такава вероятност alexpopov78 да не го е изчаквал достатъчно време, но чак пък 10 минути!
Фалшвал съм досега (за връщане към KitKat), поне 4 такива апарата и винаги първоначалното стартиране не е отнемало повече от 5-6 минути.
Не съм преинсталирал с custom 64-битови ромове, така че нямам впечатление дали има разлика във времето за първоначално стартиране, но честно казано се съмнявам, не би трябвало, чипсета на апарата си е даденост (независимо каква операционна система му инсталираш), то си е нещо хардуерно, което не се променя и бързодействието му си е същото.
Цитирай
#55

Когато го сложих и аз да го пробвам,ми отне повече от 10 минути да стартира.Търпение трябва Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#56

ОК, значи сега alexpopov78 трябва да каже изчаквал ли го повече от 10 минути.
Цитирай
#57

Някакви впечатления от М ромовете? Споделете кое е добро и кое не си заслужава
Цитирай
#58

Оправих се.
Изтрих всичко (даже и nvram-a без да искам) и започнах от начало (андроид 4 стоков, след това 5 стоков, 5.1 64 битов и накрая 6) и сега работи.
Когато бях с 5.1 64 bit можеше да се пуска втората СИМ карта да работи 3G и Lte, но сега не става, някой има ли представа защо?
Цитирай
#59

Колеги, верно напишете кой РОМ с Андроид 6 сте инсталирали и дайте някакви отзиви. Много са примамливи и аз мисля да пробвам CyanogenMod 13, но единствено ме притеснява сигурността, т.к. използвам важни акаунти и да не стане някой фал. Знае ли човек дали не са заложени някакви задни вратички или скрито приложение, което да краде лични данни.

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
#60

Здравейте,
Инсталирах CyanogenMod 13 и сега вече всичко е ОК. Превключвам СИМ картите директно от менюто (без да ги разменям физически, т.е. СИМ 2 ми работи LTE).
Телефона работи супер бързо и единственото което открих като проблем е предната камера не работи вътрешната памет не я виждам във файл мениджъра, но всички приложения се инсталират на нея и трудно се справих с NVRAM Err. След като смених МАС адреса на WiFi-то всичко е наред.
Колко е секщрити не мога да кажа, но като цяло работи перфектно.
Цитирай
#61

А пробвал ли си блутута работи ли му изобщо или епа?!
Цитирай
#62

Работи.Поне снимки приема,за друго не съм пробвал Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#63

Принципно пробвах да се свържа на CM13 с блутут към Dualshock 4 и стана без проблем.
Цитирай
#64

Телефонче с добър хардуер и болшит софтуер, типично за леново. Качих ето тази 6.0 http://www.needrom.com/download/android-...enovo-p70/

Първо префлашнах телефона с ФТ някакво 4,4,4 руско изпълнение, обаче шрифта му беше един отврат. Най-много на стоковия ме дразнеше сигнала нощем, че е зареден. Направих му ъпдейт до 5,1 стоков. Е нема такъв болшит. Реших че или ще става телефон или в кофата. Префлашнах с тази 6.0. Телефона го ползвам вече 2 седмици. Получва и изпраща СМС няма проблем. Батерията ми държи повече единствено предната камера не работи но на мен не ми и трябва (прочетете отдолу има някакъв фикс, аз не съм се и опитвал да го правя). Мога да кажа само, че с тази 6-ца се родих. За 2 седмици друг бъг не забелязах.

Когато флашвате през къстам рекавари винаги ресетваите паметта иначе зависва телефона на първия екран.
Цитирай
#65

От 2 дена съм с Cyanogenmod 13 - Android 6.0.1, 64-bit и мога да дам първи отзиви.

Инсталацията по описанието във форума 4pda.ru мина идеално и без никакви проблеми.

Положителни:

1. Като цяло е хубав РОМ и има доста настройки;
2. Батерията на първо четене като че ли се държи по-добре;
3. Бързодействието е добро;
4. Има български език;
5. Има 3G/4G и на двете карти;
6. Различни мелодии за звънене на двете карти;
7. Изчистен е от всякакви излишни приложения;
8. Има ги така наречените "благинки" - събуждане и заспиване с двойно почукване по екрана, поклащане наляво/надясно и настройки на началния бутон и меню бутонът с двойно почукване и задържане за различни опции;
9. Автоматична актуализация на фърмуера. 

Отрицателни:

1. Двойното почукване за събуждане след 2 дена ползване спря да работи и трябваше да рестартирам телефона за да се оправи;
2. Двойното почукване за заспиване не работи добре, защото е активно на всички екрани, а не само на началния и често се случва да се изгаси дисплея в някое приложение или докато се рови из настройките примерно;
3. Предната камера не работи;
4. Не може да се зададе в настройките на камерата снимките и видеоклиповете да се съхраняват на SD картата - изписва "Няма достъп до картата памет", а иначе през файл мениджъра си отварям картата.

Обобщение:

Използвах стоковия Android Lilipop 5.1, 32-bit с платената версия на Nova Launcher и поне за сега като срaвнявам общо взето не виждам много голяма полза от този РОМ Cyanogenmod 13 - Android 6.0, 64-bit.
Но ще го покарам още и когато имам повече информация, ще пиша отново.

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
#66

По т.4-паметта е обща,заради това не можеш да зададеш да са на картата памет.

Sent from my Lenovo P70-A

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#67

При първоначалното конфигуриране имаше запитване с две опции и аз избрах да са ми отделни, а не обща памет.
Има ли вариант да ги разделя да са си две отделни - вградена и външна (SD card)?

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
#68

Не,това и руснаците са го написали в "минуси" за рома.

Sent from my Lenovo P70-A

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#69

Като плюс бих добавил че са оптимизирали основната камера за сметка на задната. Лично аз махнах CM13, с липсата на предната камера мога да се примиря но с проблема да не мога да сдвоя музиката в къщи, както и някой от 3-те Plantronics-a през синият зъб(Bluetooth-a работи, виждам устройствата, но сдвояването не се случва, както и поточният стрийминг)... Вече съм на ROW146 с 5.1 Всъщност това май е основен проблем за всички custom rom-ове с 6.0 за нашето хубаво телефонче. Ще следя темата и ви благодаря предварително че ще споделяте информация.
Цитирай
#70

(2016-09-22, 16:54:11)kostadinv написа:  ...Вече съм на ROW146 с 5.1 Всъщност това май е основен проблем за всички custom rom-ове с 6.0 за нашето хубаво телефонче. Ще следя темата и ви благодаря предварително че ще споделяте информация.

Всъщност тук маалко се обърка. "Синият зъб" при s427 си работи напълно нормално и си сдвоявах и слушалйите и колоните в нас. Аз лично го махнах тоя ром, защото имаше един, много дразнещ ме, лааг при скролинг. Признавам си, не пробвах да го лекувам с леко модване в build.prop, но съм се заканил да го сложа пак и да го мъча и лекувам ...
Цитирай
#71

http://www.lenovoroot.com/2016/09/cyanog...o-p70.html

Изглежда някой има вече някаква по-добра версия на CyanogenMod 13, порт от Lenovo A7000. Смятам да я пробвам, но ще е след някой друг ден, тъй като нямам време да се разправям в момента. Някой вече използвал ли е това или може би нещо друго ново?
Цитирай
#72

Нещо е съмнителен.Не е отговорил на никой,пунта мара е тоя ром

Send from my Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#73

Потърсих за нещо различно и намерих това от руснаците от събота: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry53903208 Според написаното (с google превод) неща като бутут и камерата са оправени, не знам за достъпа до паметта. До колкото мога да разбера има хора, които имат проблем с две сим карти, но това може и да не е от самия ром.
Цитирай
#74

Това трябва да се пробва. На Zormax прошивките са добри. В удобен момент ще пробвам и ще пиша.

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
#75

@offtopic
Само да напомня, да се внимава и спазват много стриктно инструкциите и последователността на инсталциите, за да няма после затрити имеи и прецакан нврам дял.
Довечера качвам въпросния ром и ще видим как работи на местна почва с нашенските оператори.

Така, вече инсталирах  последния CyanogenMod и направих някои настройки. Инсталацията я направих по следния начин:
Бях с официален s146 ром, който е 32bit-а. По тази причина минаваме на 64 bit-ов ROM. После инсталирах Първия CM и направих начална конфигурация . Инсталацията е през FlashTool. Като цяло, всички манипулации се извършват само през флаштуул.
Същинската инсталация на последния CM е както следва:
Сваляме GAAPS и ROOT. Разархивираме и папката addon я слагаме на външната карта.
Влизаме в TWRP, правим wipe на всичко без sd card, т.е. без външната карата памет.
Правим Format Data в TWRP.
Изключваме телефона от съответна опция в TWRP.
Вече сваления архив на рома го разархивираме в C:\ или в D:\. Отваряме и вътре ще видим 3 файла - boot.img, boot2sd.img и system.img. Сваления и разархивиран scatter файл го слагаме там. А двата boot и boot2sd файла са съответно за една или две памети да се виждат през файл менджъра. Ако искате една "сд карта" оставяте boot.img, а boot2sd,img го трием. Ако искаме системата да е с две памети, съответно обратно - boot.img трием, а boot2sd.img го преименуваме само boot.img.
 Стартираме SP Flash Tool в режим Download Only, а за scatter, в моя случай, избрах scater от ром s141.
ТУК са двата варианта. Вижте и пробвайте с кой ще стане при вас.
Ако FlashTool зареди без грешки ще видим чекнати само отметките за boot и system. Така и трябва да бъде. Нищо др. не трябва да е чекнато. Натам инсталацията е ясна. 
След като видим големия зелен тик за успешен флаш, затваряме флаштуул, откачаме телефона, но не го пускаме. Директно влизаме в рекавъри. Намираме вече качената на външната карта, папка addon и от нея инсталираме gaaps и root. Като ги инсталираме, рестартираме и сътветно чакаме да зареди системата.
Веднага вмятам нещо важно. Аз съм на vivacom с последните им 4G карти. Незнам дали при всички е така, но при всеки рестарт нямам мобилна мрежа и нет. Трябва да мина на 2G или 3G,  за да захапе картата. После минавам на 4G и няма проблем. Проблемът е в картите, че немогат да отдадат UICC информация... Незнам при Теленор, Мтел / БОБ как ще е.Аз тоя проблем ще си го реша по друг начин, чрез автоматично превключване на режимите при изгасен и при включен екран (подсказка - Xposed).
Системата има български, паметите са две (избрах boot2sd.img), предната камера работи, блуутутът на колони се свързва, на слушалки не, т.е. не е чак толкова работещ. Това е общо взето, за сега.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)