Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Vibe P1 Pro 32GB
#26

Не знам какво става, но този телефон Pro версията изчезна от магазините в България. В Техномаркет имат единични броики (мостри), в смарфон.бг го няма въобще. Няма го дори и в леновоонлайн.бг. Angry

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
Цитирай
Аксесоари
#27

от скоро го има отново, днес го взех Smile дано няма проблеми, както при другата версия.. ъпдейти няма да правя, че направо се наплаших Smile

Samsung Galaxy Note II
Цитирай
#28

От къде го взе? Към днешна дата го няма дори и в леновоонлайн.бг....?!?

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
Цитирай
#29

(2016-05-03, 15:29:31)ivopenchev написа:  Нещо не мога за схвана изказването ти! Това 35GB би трябвало да значи 3 GB RAM, щом питаш за Про версията. Има 3 версии на Lenovo P1
P1a42 - Европейска версия- 2 RAM /32 ROM
P1c72 - Китайска версия-  3 RAM/16 ROM или така наречената Pro
P1c58 - Китайска орязана версия-  2 RAM/16 ROM, без NFC  и без слот за карта памет

По принцип на всички версии може да се сложи версия на firmware от Европа или Китай. Аз съм слагал на моя (Р1с72) от Р1а42 и работи всичко без NFC. Нямам проблемите описани във форума- необичайни спадове на батерия, липса на мобилен интернет. Не зная къде си го гледал, че е по евтин от тези, които ги продават в Бг. Сега в момента от сайтове може да си го поръчаш за около $226. Говоря за Про версията. Друг е въпроса, че в България цените в магазините са леко завишени.
Здравей, гледам, че имаш версията С72 с 3/16ГБ. Ще може ли да споделиш, кои честоти на 3Г поддържа? Където и да гледам все различни честоти са описани за тази версия. Тези, които се ползват в България 900MHz и 2100MHz налични са? С firmware, който пристигна от Китай може ли да се ползва или ще трябва да се слага друг? Как се справя GPS-ът с позиционирането, бързо ли те фиксира и, колко гигабайта остава за сторидж?
Благодаря!
Цитирай
#30

Колега @gnf, телефона го продадох преди 3-4 месеца. Преди седмица си поръчах Р1с58 да видя каква е. PRO-то работеше на 3G/4G и на двете карти. Пробвал съм го с карти на червените и оранжевите и съм нямал проблеми с обхвата и нета. Firmware който дойде с телефона беше някаква смесица  с 23-30 % българси език. Може да се ползва така, но си е изтезание. Аз го смених с такъв за Р1а42 и се държеше супер. GPS-а се справя отлично, намира сателитите бързо, за оставащите GB не съм обръщал внимание.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#31

Каква е причината да го продадеш? Да не би да е създавал проблеми или си решил да разнообразиш? Smile
Цитирай
#32

Переодично разнообразявам. Днес си продадох Vibe Shot. Поръчах си Р1  пак, защото ми допада. Батерията е яка, дисплея супер...абе перфектен телефон.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#33

Здравейте приятели ,мисля да си закупя тази играчка но от прочетеното оставам с мнение , че обхвата при lenovo vibe P1 e  проблемен , така ли е и при lenovo P1 vibe pro , благодаря ако ми дадете точна информация .
Цитирай
#34

Аз ползвам P1 Pro от началото на май и проблем с обхвата до сега не съм имал. Картата ми е на Мтел

Lenovo P1 Pro P1a42
Цитирай
#35

(2016-10-20, 21:04:53)ivopenchev написа:  Колега @gnf, телефона го продадох преди 3-4 месеца. Преди седмица си поръчах Р1с58 да видя каква е. PRO-то работеше на 3G/4G и на двете карти. Пробвал съм го с карти на червените и оранжевите и съм нямал проблеми с обхвата и нета. Firmware който дойде с телефона беше някаква смесица  с 23-30 % българси език. Може да се ползва така, но си е изтезание. Аз го смених с такъв за Р1а42 и се държеше супер. GPS-а се справя отлично, намира сателитите бързо, за оставащите GB не съм обръщал внимание.

Молба за съвет от ivopenchev - виждам, че си поръчал P1c58. Аз купих такъв от Интернет - LENOVO VIBE P1c58 - от Tinydeals.com, но за съжаление неможах да го ползвам дори и един ден. Започна да се появява следното съобщение на екрана - "За съжаление Notification Center спря." Опциите в белия прозорец, в който излиза това съобщение са "ОК" и "Try to slove". Независимо коя опция избирам, след 1-2 секунди се появява същото съобщение и така до безкрай - телефона е неизползваем.

Някакъв съвет как мога да излезна от този омагьосан кръг ???

Има ли някакво решение или да се ориентирам към връщане на телефона ???


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#36

Флашни го с официален ром за P1a42 и трябва да се оправи.

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай
#37

Колеги, днес и аз си закупих Vibe 1 Pro 32GB P1a42. Засега съм доволен. Гледам, че има ъпдейт до андроид 6.0, но няма да го ъпдейтвам засега... струва ми се, че снима по-зле от предишния ми телефон Lg G2.. може ли да качите някакви необработвани снимки?
Цитирай
#38

Камерата на този телефон си е доста зле, писано е доста по тая тема.
Аз също съм имал Г2, който има може би една от най-хубавите камери и прави уникални снимки.

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай
#39

Здравейте колеги, имам телефона от 6 месеца и се наложи да го изпратя на сервиз. Имате ли информация или някой връщал ли е телефона за ремонт. Колко време горе-долу го държат ?
Цитирай
#40

Срок за ремонт на устройство в гаранция е около 30 дни, като в замяна трябва да ти бъде предоставен оборотен такъв.

 
Цитирай
#41

30 дни календарни или 30 работни дни?
Цитирай
#42

(2017-02-02, 11:44:45)valyaspasova написа:  30 дни календарни или 30 работни дни?
Гаранционния ремонт трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя. В гаранционната карта също би трябвало да има инфо по този въпрос.

 
Цитирай
#43

Благодаря
Цитирай
#44

(2017-01-21, 08:33:11)tndrrr написа:  Флашни го с официален ром за P1a42 и трябва да се оправи.

А какво означава да го флашна с официален ром за П1а42 - моля поясни какво и как точно се прави ?
Цитирай
#45

Аз също разполагам с P1a42 Turbo. До сега винаги съм си префлашвал смартфоните и съм си играл доста, защото ми е било интересно и съм искал дадена екстра. Леновото го взех заради дисплея и голямата батерия и си викам супер...ще има да си префлашвам. Само, че нищо не съм му бутал. Върши ми страхотна работа. Минусът го писах в другата тема относно слабата/пошла вибрация. И аз си седя с последния стоков lollipop и не обновявам с marshmallow. Обнових Lenovo Vibe P1 2GB версията до marshmallow и батерията започна да пада бързо. Опитах се да върна стоков lollipop и около 6 часа се ядосвах с флашването.

Първо, че много трудно открих стоковия ром(говорим Октомври 2016г.), тогава го нямаше никъде освен при братята руснаци, а сега вече е под път и надпът.
Второ...откриването отне час - флашването 5 часа (по груби спомени). Ужас беше....трудно се влиза в рекавъри. И първо флашнах стоковия 5.1.1 и след като всичко мина добре и при стартиране забиваше налогото и започваха да изкачат прозорци и реално ако натиснеш бутона за изключване, не можеше да се изключи. От 30 опита на 30тия се ресетваше, защото да се изключи не искаше. И след 5 поредни опита с един и същ ром теглен от три различни места...все до там стигах. Накрая флашнах marshmallow и той заби на логото. Отново флашнах lollipop и тръгна. Но определено си беше болка. Тествах го после - гаранцията му си важеше и всичко беше наред - поне това ми хареса.

Предполагам от Октомври до сега има движение относно тези проблеми.

И причината на моето Турбо да не му слагам marshmallow e батерията. Има ли някои от вас с Турбо на marshmallow и ако да - как се държи батерията спрямо lollipop, ако сте го ползвали и с двете версии естествено ?

Едно от най хубавите неща е, че въобще не натискам нито един от бутоните по телефона. Отключвам го с пръстов отпечатък. Светвам екрана с двойно почукване. Затваря, с обръщане на телефона и угасянето е с обръщане.

И ще си купувам трето стъкло. Дисплея е наред, но тези стъкла понасят разни удари Smile И сега съм си поръчал нещо като калъф. Винаги ме е дразнело, но ми писна да сменям стъклата. Гаранцията е 2 години. Мисля 2 3 месеца преди да изтече да го пратя за нова батерия. Естествено ще бутна някой лев подкуп за да ме огрее, но както питах един колега вече и чакам отговор(праща; е телефона на сервиз и са му го върнали)..чудно ми е дали ще има следи от отваряне, но до тогава мисля да намеря някаква връзка, че да остана доволен Smile

И до тогава смятам тефона да е подарък за майка ми. Аз наскоро имах достъп до Xiaomi Mi Max - По-голям дисплей и по лек от Леновото ми.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idP...hone2=7918

Като цяло си харесах друг модел на Xiaomi. Скоро префлашвах точно Xiaomi Mi Max . Фирмуера и изгледа на MIUI може би не допадат на всеки. Аз винаги съм бил скиптично настроен, когато съм ги тествал на различни смартфони, но при Xiaomi е красота и цялата тази красота се свежда до едно - постоянно се работи над фирмуера им и затова имат обновления. Все едно xda форума работи за теб Smile - това ми допада. Докато до Lenovo P1 Turbo, а и цялата им гама - не се случват така нещата.

Следя им форумите на леново - проблема с батерията и marshmallow си остава и си замълчаха за Android N. И все пак си го ползвам с кеф, но до кога не знам Smile

Към DHD_BXL . Колегата tndrrr ти е препоръчал да го флашнеш с това по-долу

http://lenovo-forums.ru/topic/16326-leno...60126_row/

Ако не си запознат и не разбираш, ти препоръчвам да го занесеш някъде където ще ти го флашнат с тази версия.

Като цяло има един друг руски форум с доста по-добро описание и всичко нужно. При нужда ще го намеря, но и този става.

Телефона си е хубав - не се отказвай от него Smile

SGS2 4.3.1 Slim-4.3.build2.2-1766 | SGS4 - Stock | Sony Xperia M nicki 6.0.1 Resurrection Remix | LG G Pad 8.3 - LG V500 - 6.* | Lenovo Vibe P1 Turbo -  Xiaomi Mi Max 16GB всичките си ги зареждам и ръчкам! ;]
Цитирай
#46

Мисля да си купя накъв телефон заради батерията и ще ползвам усилено навигацията и затова имам следния въпрос. Добър ли gps-приемникът? Бързо ли намира и фиксира спътниците? Въпросът ми е за първоначалното включване (няколко дни без работа или например на 1000 км от предишното място) при това без включен интернет. Ясно е, че след това става бързо. Благодаря предварително за отговорите.
Преди време питах в един магазин за друг модел и младежът се заби на програмите, та ми стана ясно колко са компетентни там.
Цитирай
#47

GPS-а на телефона сработва наистина много бързо. И на мен ми бях такива критериите, когато си търсих нов телефон - батерия, GPS и екран. За сега не съжалявам за избора си.

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
Цитирай
#48

Чудесно, благодаря. Вече е купен, руутнат и почти пригоден по образец на предишния, който все още си работи, но остава за резерв, заради батерията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)