Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия при една и две сим карти ?
#1

Привет,

От както ползвам апарата (около месец) винаги е бил с две сим карти. 
Предстои ми смяна на плана и се чудех дали да не ползвам само една. 

Моля някой ако има впечатления да сподели има ли чувствителна разлика в разхода на батерията при една и две сим карти.


Поздрави,
А.

HTC Hero White / HTC HD2 - android / Nexus S / Galaxy S Advanced / Nexus 7 / to be continued ...
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте, за да не отварям нова тема, ако ми позволите да попитам тука, защото и аз имам питанка при ползване на две сим карти.
Значи на слот 1 ми е основната сим карта за разговори. Тарифният план е такъв, че ми идва скъп интернета като ползвам нея. Имам втора сим карта, която е само за интернет с USB преходник към компютър. Та тази сим карта я подрязах, за да влезе в слот 2. Тръгна интернета, първо малко настройки, или поне така си мисля, не съм много запознат, но тръгна. За около 30 минути ползване, батерията от около 100% (беше прясно заредена) спадна на около 80%. Останах с впечатление, че ползвам или не ползвам интернета, батерията ще си се стопи за малко повече от ден, ден и нещо. А не ми се занимава със зареждане. Докато е само с 1 сим карта, ползване на чат-пат интернет през локалната мрежа, батерията ми държи около 5-6 дни, което си е доста добре.
Та въпросът ми е как мога да изключвам втората сим карта?
Като вляза в настройки и ръчно я изключа, ми изписва съобщение, че е зададена по подразбиране и не може да бъде изключена. Аз не съм задавал втория слот да бъде по подразбиране, съответно картата на първия слот нямам бутон или меню, да и задам да бъде по подразбиране главна. Изнервих се, изключих телефона и изкарах сим картата с интернета.
Ще помоля ако имате идеи как да го направя, да си я включвам и изключвам когато ми трябва, но да си стои в слота, без да робувам махни сложи батерия. С тази робия е доста досадно.
Поздрави

Smsung Galaxy S Plus GT-I9001; Xiaomi RedMi Note 2 Prime
Цитирай
#3

Привет,

Като влезеш в меню-то където са настройките а двете сим карти, най-долу има за избиране коя карта за какво да е.
В случай, че имаш избрана сим 2 за интернет не ти дава да я деактивираш. За да ти позволи трябва и двете опции да са ти маркирани на сим 1.

Поздрави,
А.

HTC Hero White / HTC HD2 - android / Nexus S / Galaxy S Advanced / Nexus 7 / to be continued ...
Цитирай
#4

(2016-05-10, 13:45:25)sashom написа:  Привет,

Като влезеш в меню-то където са настройките а двете сим карти, най-долу има за избиране коя карта за какво да е.
В случай, че имаш избрана сим 2 за интернет не ти дава да я деактивираш. За да ти позволи трябва и двете опции да са ти маркирани на сим 1.

Поздрави,
А.

Това е идея, ще пробвам довечера и се надявам да стане, благодаря за съвета :-)

Мисията е успешна всичко е точно, направих го както ми казахте. Благодаря за съветите
(Y)

Smsung Galaxy S Plus GT-I9001; Xiaomi RedMi Note 2 Prime
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)