Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

молба за стокови приложения от KitKat V20C
#1

Здравейте,
Взех стария телефон Р710 на жема ми, защото тя си взе друг и без много да му мисля го ъпдейтнах до V20C. Направих си настройки разни и други, ама ме дразни че не мога да пипам по сд картата с приложения от трети страни. Върнах го с kdz отново до V10J, обаче накои стокови приложения от KitKat V20C ми харесват повече. А те са:
  1. Камерата – не знам дали прави по – хубави снимки, но менютата са шарени и уж може да борави с ISO800. Като гледам как от старата са махнали „спортен” режим за снимки, защото сигурно толкова хубаво ги е правила снимките, та толкова със съшият хардуер ще борави и с ISO800. Ама все пак  да се пробва.
  2. Файловият мениджър – има вграден достъп до Dropbox и показва капацитетът на вътрешна и външна памет.
  3. Уджетът за почистване на RAM – новият според мен добре са направили че само чисти рама, а не отворя и мениджъра като старият.
Та молбата ми е ако някой с KitKat V20C може да качи някъде стоковите по – горе приложения, за да не ъпдейтвам отново до V20C за да си ги взема и после пак да връщам до V10J, че занимавката е значително по – голяма.
 
Предварително благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

А защо не си рутнеш устройството и да си фикснеш картата? >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=59308

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Телефона го ползвам 98% за ало-ало. Останалите 2% за музика и нещо да си видя в нета. Това е на годишна база. Затова си седя и още с този от подписа, а той си работи на пушка и естествено с моето ползване батерията държи по 5 дни. Малък е и не ми пречи да го сложа в който и да е джоб. Като се замисля май нищо не ми трябва. Ако ми се доиграе може и да направя нещо. Затова исках ако някой има приложенията да ги качи наготово.
Цитирай
#4

Щом така го ползваш, сложи му cyanogenmod 10.2 и си свиркай. Можеш да буташ навсякъде, достъпът до sd картата е оправен, дълъг живот на батерията и по-плавна работа на телефона от всяка гледна точка. На това устройство приложението за камерата не прави особена разлика.

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай
#5
Shocked 

За какво ми е cyanogenmod 10.2 като съм върнал на jelly bean и си свиркам.
Цялата работа е че се подлъгах по един таблет ALLVIEW AX4Nano на детето от преди 2 години. На него му сложих стоков AX4Nano_KitKat_SV7.0_ota_update_01.09.2014 изтеглен от румънския сайт. Само че румънците са разрешили този въпрос с картата много просто. Има за избор "Диск за запис по подразбиране" и избор на "USB хранилище" (вътрешна памет) или "SD карта". Аз съм избрал "SD карта" и андроида я приема за вътрешна памет, а вътрешната памет на устройството за външна. И това решава всички въпроси. Ползвам големия капацитет на вътрешната памет (SD картата), съответно навигации и т.н. без проблем. Нали целта е да се ползва големия капацитет. За какво са тия слотове и SD карти. Явно съм забравил че така съм го направил преди 2 години за да работят нещата или изобщо не съм обърнал внимание като съм го избирал. И сега го видях защото си рекох: "Ама как така на ALLVIEW AX4Nano може, а на LG P710 не може. А сега да видим кое е марково и кое не [Изображение: shocked.png]. А да ни ви казвам колко техника LG имам и съм купувал още от времето на Goldstar.
Цитирай
#6

- Проблемът с SD картата при V20C(и въобще в почти всеки kitkat, не само на LG) си е от самия kitkat, не от "кой марков/кой китайски". И всичко това е заради един липсващ ред в /system/etc/permissions/platform.xml файла:
<group gid=”sdcard_rw” />
Ей този ред е премахнат ОТ GOOGLE, и понеже всички са стадо овце, никой не си е направил труда да го добави, за да можеш да слагаш каквото/когато искаш на SD картата.

- CM 10.2 е последната версия на jelly bean - 4.3.1, и върви далеч по-добре от фабричния:
работи изключително гладко, имайки предвид калпавия телефон
не яде рам
няма излишни приложения, които да заемат място в /system или [/b]/data[/b]
има си файлов мениджър, който може да работи в safe mode и full access mode(зависи дали искаш да му дадеш root права)
има си вграден root, който можеш да контролираш
имаш абсолютен контрол над телефона

Не си блъскай главата с натъпкания андроид на LG. Прекалено тежък е за L7 II.

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)