Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на ром
#1

Здравейте, със стабилния глобален ром съм. Реших да сменя на китайския стабилен, тъй като с различните версии имам проблем с вайбър. Не е болка за умиране но ме дразнеше, а и исках да ресетна всичко. Както и да е. Почна се с мъките, правя всичко описано тук и не става и не става. Ако не се лъжа, единствената ми грешка беше, че не съм разархивирал файла с winzip. Направих го както трябва, тръгна да инсталира и спира по-средата като изписва- "Unspecified error(partition table goesh`t exist). Поразрових се в форума на миуи и намерих как да направя ръчно фастбуут, като вкарвам сам командите, но да Пропусна тази за userdata. Нямам си на идея защо, като въпросният пич дава линк към друга тема в която са написани командите + тази. Направих го без нея, телефона тръгна, даже доста добре, като даваше и отлично време на екран- над 3 часа и половина. Пак имаше проблем с вайбър, реших да върна 2 версии назад, направих го. Нямаше разлика, имаше ъпдейт до последната версия който обаче не искаше да се инсталира. Пишеше, че в момента не може да се инсталира. Свалих го на компютъра, сложих го в телефона, пробвах през ъпдейтъра и пак не искаше. Пробвах с фастбуут, не тръгваше, сложих папката в С/ на комютъра и тръгна инсталацията. Когато приключи, телефона застина на Ми логото за 10 мин. И пак го върна към живот с ръчния фастбуут. Но, не знам дали всичко му е наред, дали ще мога да получавам ъпдейти. И защо като пробвам описаните начини не се получава флаша. Свалям последните версии, всичко правя и пак не става. Преди ги сменях ромовете, сега какво стана прецака ли се нещо телефона, не знам...

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
Аксесоари
#2

От това,което разбрах ти досега ресет не си правил, а само си сменял системата.
А основния проблем е че до киткат телефона има два системни дяла, в които според фастбуут скрипта има system+system1, boot+boot1, modem+modem1
A при Маршмелоу, тъй като е по-голям системния дял, са по един път тези .img файлове.
За да ти се съберат дяловете в един трябва си минал през глобал стейбъл 7.1.2.0, china stable 7.1.5.0, china dev 5.12.17, глобал дев не помня точно кой беше.
Идеята е да ползваш най новата версия на ми флаш и скриптове за един системен дял, за да мине чисто инсталацията и тогава вече не трябва да имаш проблеми, или поне не софтуерни
Цитирай
#3

Е каква е тая драма с Вайбър? Разреши му аутостарт и се приключва, ползвам Вайбър поне две години на Ми3 с различни ромове и проблеми съм нямал.
Файда няма да слагаш китайски стейбъл, ама ти си знаеш.
Цитирай
#4

Може някое от разрешенията да е ограничил....
Цитирай
#5

Сега съм с MIUI Global 7.1/Stable 7.1.2.0.(KXDMICK), който инсталирах по горе описаният начин. Ресет правя, ако говориш за Wipe Cache. Даже преди да падна на КК, направих Wipe All, защото така си пишеше. Единствено което не съм направил е да сваля нова версия на Ми флаш. Не знаех, че трябва. Ползвам една която е от преди Нова Година свалена. А откъде да сваля най-новата. И в момента, може ли някой да даде линк- ми флаш,ром. Ще изтрия старите, да сваля новите и да флашна всичко отново. В темите по-горе има линкове които не работят или са стари. Уж правя всичко описано, а флашвам ръчно рома.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#6

Добре, като си сега с Global Stable Как е viber-a?
Цитирай
#7

Вайбъра не ми беше голям проблем, просто исках да сменя на друг ром. Проблема с вайбъра беше, че като пращам гласов файл се чувам много тихо. С една от версиите беше добре, но после съм забравил и съм ъпдейтнал. Реших да пробвам китайската или да върна на по-стара. И се получи проблема по-горе. Сега пък крашва от време на време. Може би защото го флашнах по този начин. Затова питам, как и какво да сваля за да се получи. Възможно ли е да е от версията на ми флаш, откъде да сваля най-новата.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#8

mi flash:http://en.miui.com/thread-189369-1-1.html
последния ром трябва да е: http://bigota.d.miui.com/V7.1.2.0.KXDMIC...b7a95d.tgz
Но ако са ти събрани дяловете вече май няма да е зле да прочетеш това. Тук има скриптове за оправяне на тоя проблем http://en.miui.com/thread-217420-1-1.html
Цитирай
#9

Как да разбера дали са събрани. И като гледам тоя пич в форума, той получава същата грешка. Но начина за инсталация е този който правя и аз, и пак ми изкарва същата грешка. Странна работа. Освен грешката ми да е във версията на Ми флаш. Ще пробвам с последната и ще пиша пак тук. Благодаря, приятел!

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#10

Малко ъпдейт, свалих най-новата версия на Мифлаш-същата работа. Инсталирам  и пак ми изкарва тази грешка, че липсвала някаква част. Свалих скрипта от темата която даде колегата, сложих файловете в рома и се инсталира. Само не разбрах, как да видя дали имам един дял или 2.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#11

В recovery, reboot колко системи дава?
Иначе е най добре да имаш root и тогава можеш да видиш системния дял колко е голям
Цитирай
#12

2 системи. Тъкмо реших да го преинсталирам 2 пъти подред с един и същ ром. Някъде бях чел, че така е хубаво. Към края на инсталирането, не знам , кабела ли прекъсна какво стана. Не го намира телефона и си седи на иконата Reboot, какво да правя за да го върна към живот. Като го включа към компютъра светва екрана на ребуут, но не се чува звук за включено устройство на усб-то. И не го намира никъде....Помагайте...

П.П. Оправих го, кабела ми е прегънат и се скъса външната обвивка интересното е, че зарежда без проблеми. А като го пусна в буутлоадер и компютъра не го разпознава. Не знам как го инсталирах, сигурно на фантазия. Пробвах с усб кабела от таблета, пак нищо...

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#13

Сега последно работи ли телефона или не?
И откъде си?
Цитирай
#14

Работи. Вчера направих тази врътка с инсталацията защото от седмица телефона пращи. Първоначално помислих, че се е прецакал нещо, че лапето го е изтървало. Но забелязах, че самото пращене(пукане и пращене, все едно съм включил радиото без антена) се появява когато пусна една игра,когато пусна клип в фейса(не всеки път) и когато гледам нещо по телефона и получа известие на вайбър или имейл. Явно е софтуерно, в момента в който почне да пращи заключвам телефона и след 2 секунди прекъсва пращенето. Та затова исках да го преинсталирам, и почти се обърка всичко. Вече се чудя дали да не сложа българският ром.

п.п. Вкарвам телефона в фастбуут режим, включвам го към лаптопа и нищо. Няма звук за включване, Мифлаш не го намира. Нямам и друг компютър да го пробвам.

п.п.2 От Сливен съм.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#15

Ако имаш root или намериш .zip файл с custom recovery и го флашнеш през стоковото (а ако имаш root флашни img файла през flashify или twrp manager) и ще си инсталираш каквото си искаш без кабел
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)