Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S5 няма 4G
#1

Здравейте, телефона ми няма 4г. Пробвах с някакви кодове от интернет но не ги приема. Накой може ли да помогне. Модела SM-G900F с лолипоп 5.0. На кутията пише,че поддържа 4г.
И картата ми е от новите с 4г.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Първо..телефонът ти не е с лолипоп. На лолипопа менютата са бели. Иначе... https://www.youtube.com/watch?v=LauaxFbNzds

Така като гледам имаш отложен ъпдейт на системата (горе в ляво)

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#3

Снимката е от преди няколко дни сега вече е с лолипоп и пак няма. Клипчто показва как се пуска и спира,  аз нямам 4г като опция която да бъде зададена!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#4

най-вероятно няма 4g в района в който си пробвал

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
Цитирай
#5

Колега няма го като опция за включване, няма значение дали в момента има 4г. Вижте на снимката.
Цитирай
#6

За 4G трябва да има LTE опция в менюто.

Sent from my MI4W

 
Цитирай
#7

изключи 'Мобилни данни' и провери пак.

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#8

и при мен така. на телефона на жена ми..с кит кат е 4.4.2 .няма опция за 4g
Цитирай
#9

Проверете точно как се води модела, може да има някаква допълнителна буква в названието за друг модел например.

Sent from my MI4W

 
Цитирай
#10

Опцията за 4G  при мен се появяви, когато в близост до нас монтирана антена на Макс телеком. Това беше миналата година още преди операторите да предлагат 4G. Тогава имах три опции за избор, когато отивах на друго място опциите се свеждаха до 3G и 2G. Виж някой твой познат дали има 4G на мястото където се намирате, защото покритието на операторите е много слабо и непостоянно.
Цитирай
#11

Пробвай със сервизното меню:

Набери този код: *#0011#

1. Трите точки (чертички) за меню > Back (на екрана)
2. Отново трите точки (чертички) за меню > Key input: въведи (главна буква и цифра) -> Q0

UMTS
DEBUG SCREEN
PHONE CONTROL
NETWORK CONTROL
BAND SELECTION
Automatic

При S4 от самото начало както беше пуснат в продажба също нямаше опция за 4G/LTE, а само в страните, които имаха по-рано тогава (като Германия, Англия, Франция и т.н.), а в България понеже никой оператор не предлагаше съответно нямаше такава опция в менюто.
Чак след ъпдейта до Lollipop (5.0.1) "дойде" и опцията за 4G/LTE режим. За S5 даже и Marshmallow има - така, че със сигурност тази опция я има в менюто освен, ако не е бил с ROM за друга страна, в която все още няма 4G и понеже си с Lollipop най-вероятно я няма, но за България ROM-овете си я имат.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#12

Благодаря на всички. Оправих се с проблема като инсталирах андроид версия 6.0.1 и вече има опция за включване на lte и вече показва 4Г на екрана. Въпрвки, че при мен сигнала още е слаб и даунлоуда скороста стига до 20мб/с но все пак го има ?
Цитирай
#13

(2016-05-10, 00:45:29)sinclar81 написа:  Благодаря на всички. Оправих се с проблема като инсталирах андроид версия 6.0.1 и вече има опция за включване на lte и вече показва 4Г на екрана. Въпрвки, че при мен сигнала още е слаб и даунлоуда скороста стига до 20мб/с но все пак го има ?

20 mb/sec или 20 Mbit /сек ? има ралзика...едното се дели на 4 и получаваш реалната скорост другото не се дели и.е - 20 мб /сек
т.е. ако е 20 Mbit /4 = 2,5 мб за секунда.
Цитирай
#14

Вярно има разлика, но един байт има 8 бита. Защо реши да го делиш на 4?

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#15

Дели се на 8

Google Pixel 8 Pro Bay 256GB
Цитирай
#16

Не знам как е точно може и да съм объркал в програмата пише Mbps
Цитирай
#17

Monroe - правописна грешка е..Да на 8 се дели

sinclar81 - значи правилно 20мб = 2.5 MB за секунда
Цитирай
#18

Не съм искал да се заяждам. Ако така е прозвучало се извинявам!

Google Pixel 8 Pro Bay 256GB
Цитирай
#19

(2016-05-10, 00:45:29)sinclar81 написа:  Благодаря на всички. Оправих се с проблема като инсталирах андроид версия 6.0.1 и вече има опция за включване на lte и вече показва 4Г на екрана. Въпрвки, че при мен сигнала още е слаб и даунлоуда скороста стига до 20мб/с но все пак го има ?

Темата е малко стара, но и аз имам такъв проблем с моя, колега може ли да ми кажеш от къде драпна версията 6.0.1 и как го инсталира?
Благодаря предварително Smile
Забелязах, че моя модел е SM-G900H което е по слабия модел на с4, възможно ли е да няма 4Г :Sad ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)