Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Български глас TTS Pro Premium
#26

(2016-05-24, 15:19:14)olele39 написа:  @Mondiso, @Miro2210,
Имаше такъв проблем с един data.zip. Изтеглете си по-нова версия на файла.

Да може би си прав,казвам може би защото аз не съм много на ясно с нещата,но истината е че съм сменил data.zip от както почнах да ползвам скиновете на Арими.А той слага негови data.zip в архивите със папката ux и тогава сложих и audiobg.zip и може би затова съм останал с впечатление че е от аудио добавката.Сега Мария изговаря ограниченията както трябва Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

@olele39

Така и направих. Изтеглих си моднатия data.zip от сборката на gaffer и вчера тествах навигацията - всичко е ОК.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#28

(2016-05-17, 11:50:25)Vami написа:  Във файла config_transforms.lua

От:
Код:
function format_destname(data, idx)
   local t
   local out


На:
Код:
function format_destname(data, idx)
   local t = {}
   local out = L""

А не трябва ли по аналогия малко по-надолу (следващото "local t" в config_transforms.lua) да стане и то "local t = {}"
Пътувах до Бургас и Варна и на една маневра към бензиностанция се чу омразният процент при поправената версия на ole. Видях, че и в другите версии вторият "local t" си стои.

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай
#29

Оправи си го, не съм го забелязал, тогава ставаше на въпрос за дестинацията и само нея гледах.
Цитирай
#30

dss54 не знам дали си пробвал с "Мария v.6" там не трябва да съществува тоя проблем.


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай
#31

(2016-06-02, 16:02:42)pa19 написа:  dss54 не знам дали си пробвал с "Мария v.6" там не трябва да съществува тоя проблем.

@Pa19 тук няма Мария v.6 ,поне в този форум я няма Smile Smile
Цитирай
#32

Ами това е от годините пък дойде и лятото Visslar
Извинявам се!

Сваляне от първия пост.


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай
#33

Не е задължително, но може да си коригираш линковете в първия пост. И двата водят към това: Voice_TTS-Pro-International-v.6.zip
Цитирай
#34

Ами това потвърждава предишния ми пост.
Сега е Ок!


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай
#35

(2016-06-02, 16:43:04)Miro2210 написа:  @Pa19 тук няма Мария v.6 ,поне в този форум я няма Smile Smile

Колегата pa19 е обновил неговия глас, още същата вечер, когато пуснах поста с необходимите поправки.
Цитирай
#36

(2016-06-02, 23:02:49)Vami написа:  Колегата pa19 е обновил неговия глас, още същата вечер, когато пуснах поста с необходимите поправки.
Offtopic Offtopic
Знам колега  Smile , два,три дни след като коригирах Мария v.5 по твойте съвети,във друг форум видях че има Мария v.6,тук я нямаше  до днес.Даже през последните няколко дни насочих няколко колеги да я свалят от там,тъй като видях че е оправен проблема с римските цифри.Може би Pa19 не е имал възможност да обнови или както е казал в поста си по-горе... Smile .Днес след като се появи аз му напомних Smile Smile
Цитирай
#37

Напоследък чета само този форум, защото наистина след обновяването стана приличен. Не го превръщайте пак в говорилня с безсмислени спорове. Не знаех за Мария 6, признавам си и благодаря на колегата Pa19 за тази нова версия. Обезателно ще я пробвам "на живо". За сега на симулация съм забелязал, че Мария 6 има още да "научи", че "улица 6-ти септември" не е "Републикански път № 6-ти септември", улица Московска е с ударение на второто "о" и "сту и шейсет" е всъщност "сто и шейсет". Тези неща, вероятно, ги има и при другите, но аз сега изучавам Мария. Забележките ми са с най-добри чувства и респект към работата на колегата и нямат за цел да обидят когото и да било. Целта ми е да помогна гласът да стане още по-добър.

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай
#38

dss54 благодаря ти! Знаеш че разчитам на твойте забележки. Относно 160 и "Московска" проблемът е от допълнителния речник. Явно Московска не е вътре и може би има грешка със 160. За 6-ти септември проблемът е в Мария. Ще ги видя днес.


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай
#39

При мен също се е случвало да произнася ,,републикански път номер 6А'' но винаги когато минавам през някое село,в голямя част от  селата както знаете улиците са перва,втора,трета и т.н.И ако ми предстои маневра към улица шеста нея ми я произнася като ,,републикански път номер 6А"
Цитирай
#40
Video 

@Miro2210 не е от това. Републикански път №6 е пътя който започва от границата (Гюешево) минава през подбалкана и завършва в Бургас. Просто бях заложил когато "Мария" "види" в горната част на екрана където се изписва името на следващата улица цифрата 6 да чете  "Републикански път №6".    
Явно така не сработва и го премахнах. При 160 не видях грешка в речника пък и не я чух. В потребителския речник е добавено правилното произношение на "Московска"
И така update на Мария V.6,1 както и на потребителския речник (userdct_bgb).
Сваляне:
TTS_Pro_Мария v.6,1
Потребителски речник

Както и от първия пост.


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай
#41

Благодаря на всички, които отделят от времето си безвъзмездно, за да направят добро за всички!
Имам малък уточняващ въпрос. Може би е посано някъде, но аз не съм го видял все още.

Каква е разликата между Интернационалния и Мария глас?

Sent from my MI 3W using Tapatalk
Цитирай
#42

Интернационалната версия за разлика от "Мария" не съобщава изобщо имената на улиците. Това е така за да се използва за навигиране извън България понеже "Мария" чете улиците само когато са на български. Разбира се че в настройките на звука има опция как да се четат имената на улиците на роден и на чужд език, но в предишните версии на "Мария" бях установил, че когато е настроена извън България да чете само маневри или само номера тя често не четеше нищо. В онзи момент ми беше по-лесно да направя отделна версия и така се появи "International".


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай
#43

Добавих Wiman в българския TTS глас за NextGen и Primo. За да работи коректно на Avic свалете файла ttspro.zip от тук, а гласа от тук. А ето и ux за Primo - тук. Благодарете на olele39 за превода и тестването. За да говори коректно часа, свалете и за нашите ux Arimi/Vami, файла който съм правил за ux pongо.

[Изображение: 3186c871c74f5bd6.png]
Цитирай
#44

Здравейте!
Пробвах Мария 6.1 тази Неделя и ми направи впечатление информацията, която подава за следваща маневра.
Пример: Следваща маневра е след 480 метра по три или Следваща маневра е след 4,5 километра по три   Sad
Проблема в настройките на iGo  ли е или в Мария ?

Samsung S8+  - no root




Цитирай
#45

(2016-06-06, 15:12:18)Vami написа:  За да говори коректно часа, свалете и за нашите ux Arimi/Vami, файла който съм правил за ux pongо.
Вами може ли линк и за това което си обяснил тук.
Цитирай
#46

Поддръжка на TTS Wiman

UX за Avic - ttspro.zip - става и за arimi/Vami и pongo
Меню за настройка - Меню, Настройки, Звук, TTS Pro, TTS от Wiman

UX за Primo - tts_by_wiman_ver.5.8.zip
Меню за настройка - Настройки, Звуци и предупреждения, TTS Pro, TTS от Wiman

TTS глас за Avic и Primo:
Voice_TTS-Pro-Daria.zip - кратко изговаряне
Voice_TTS-Pro-Daria.zip - пълно изговарене

Пробвайте и двата варианта.

Целта ми беше да добавя поддръжката на Wimen, а от тук нанатък ще следват подобренията.


Ъпдейтнах ttspro.zip отговарящ за TTS Wimen, сега ако нямате междинна точка, автоматично се превключва на крайна. Линка е същия, става за Arimi/Vami и pongo -  ttspro.zip
Цитирай
#47

Update: 15.6.2016 г.

TTS_Pro_Мария v. 6,3
TTS_Pro_International v. 6,3
Потребителски речник (userdct_bgb)
Български език Olele39

Направих няколко малки промени в българския на Olele39 за по-добро произнасяне на някои фрази. Има  допълнения и в потребителския речник.
Версиите v.6,3 са напълно съвместими с TTS от Wiman (благодарностите към Vami) и CommonRouteWarnings. Също така четат и TMC ситуациите (където се предлагат например в Гърция. Може да ви информира при евентуално задръстване на границата)

Off topic:
За тези които имат намерение да пътуват за Гърция има update на камерите и предупрежденията. Сваляне чрез iGO Speedcam Updater


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай
#48

При навигиране из гр.Пловдив забелязах некоректно произнасяне на улица "Недялка Шилева" . ПО точно фамилията Шилева вярното ударение е на И , а го произнася на Е. Не е болка за умирачка , но нека да се има в предвид в бъдещи корекции в речника. Благодаря за тази прекрасна разработка на български TTS ! Върши прекрасна работа !

Ако не е тайна , с каква програма се редактират/създават тези потребителски речници. Имам желание да добавям/коригирам в тях разни "грешки" ? 
Huh

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай
#49

Скоро ще има update и ще бъде оправено.
Искам да ви помоля да пробвате как се държи "Мария" с картите на TomTom. Може би картата която съм свалил аз да има проблем защото ми изговаря улиците на "китайски"
Пробвайте и пишете.


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай
#50

Ами и аз да докладвам обратна връзка. При мен пък на ул. Дичо Петров ударението на "Петров" го слага на първата сричка. И да питам - каква е възможността когато ме упътва за маневра вместо номера на пътя (син номер 886, 86 и т.н) да изговаря името на улицата, булеварда или следващия град. Това се получава само тогава когато дадена наименувана улица съвпада с такъв номер на път. Все си мисля, че името е "по-говорещо" от номера. И от мен големи благодарности за предоставената възможност да усетим друго ниво за напътствия!

Samsung Galaxy S23
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)