Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Български глас TTS Pro Premium
#51

Със сини номера са обозначени междуселищните пъти артерии и те нямат имена така че "Мария" няма какво да прочете. Тя чете името на пътя или улицата което се показва на първо място от картата. Например ако в горната лента на навигацията виждате 6   Хр. Ботев (където 6 е името на пътя)то "Мария" ще ви прочете: завийте в дясно по шест. Но ако показва Хр. Ботев  6 ще ви прочете: завийте в дясно по Хр. Ботев. Мисля че е разбираемо.


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай
Аксесоари
#52

При мен Мария v.6.3 изговаря правилно имената на улиците в картите на TomTom (на симулация). Само в началото, когато се прави обобщение на маршрута малко ги оплита. Предполагам, че тогава чете имената от латиница.

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай
#53

(2016-06-16, 20:33:37)pa19 написа:  Със сини номера са обозначени междуселищните пъти артерии и те нямат имена така че "Мария" няма какво да прочете. Тя чете името на пътя или улицата което се показва на първо място от картата. Например ако в горната лента на навигацията виждате 6   Хр. Ботев (където 6 е името на пътя)то "Мария" ще ви прочете: завийте в дясно по шест. Но ако показва Хр. Ботев  6 ще ви прочете: завийте в дясно по Хр. Ботев. Мисля че е разбираемо.

Благодаря за обяснението. Имах една лека надежда, че двете неща са разделени - номера на междуселищния път и името на улицата, булеварда или името на следващия град. И като са разделени "Мария" да чете винаги името ако го има, т.е  Мария си "казва" - Аха този път има и номер и име, но аз ще прочета името . Така де, затова питах - малко с образователна цел.

Samsung Galaxy S23
Цитирай
#54

След някои корекции от страна на Vami на приставката "TTS_Wiman" се наложи и актуализация на "Мария" до версия 6,5. Има все още малки проблеми с  изговарянето на информацията при използването на  "TTS_Wiman" но се надявам по-късно да бъдат решени. В новата версия е коригирано произнасянето на имената на магистралите и пътищата които са част от европейската пътна мрежа. При останалите (със син цвят) за сега чете само номерата.
Освен това в потребителския речник (userdct_bgb) са добавени някои посочени от колеги неправилно произнасяни думи.
Направи ми впечатление че в новата версия NextGen_Israel_9.18.27.658108  "Мария" произнася по-правилно някои думи, но за сега не знам на какво се дължи. С това ще се занимаем на есен!

Сваляне на TTS_Pro_Maria v. 6,5 и потребителския речник (userdct_bgb) от първия пост.


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай
#55

Не успявам да подкарам гласовото търсене на iGO Israel Gift 9.18.27.658108 , стига до Please say an addres и нищо...
В sys имам
[vr]
disabled=0
Замених и добавките от pongo free_text_vr, gpsandmore_vr, vr и ttspro, но и стях, и с оригиналните все до там. Някакви идеи какво още е нужно?
Цитирай
#56

При мен работи. И с оригиналните, и с тези на понго. Преди да говориш ти, се чува Мария, която те подканя на гръцки език. Ако не те чуе, казва че съжалява. Надписите са на английски. Явно има нужда от корекция във файловете за български. Аз съм с език на оле и глас Мария 6.5. Телефон Самсунг s5. Android 6.01 В sys.txt имам:

[vr]
disabled=0

[voice]
bridge_prio=2
big_junction_prio=1

Eten X500, China GPS, Samsung Galaxy Tab 2 10.1,  Galaxy S3 mini VA, S4, S5
Цитирай
#57

[attachment=11882]

Това са верните три добавки! И без записа в sys.txt си работи!
И настройките в телефона за гласово разпознаване.
Цитирай
#58

(2016-06-26, 09:44:07)gaffer написа:  Не успявам да подкарам гласовото търсене на iGO Israel Gift 9.18.27.658108 , стига до Please say an addres и нищо...
В sys имам
[vr]
disabled=0
Замених и добавките от pongo free_text_vr, gpsandmore_vr, vr и ttspro, но и стях, и с оригиналните все до там. Някакви идеи какво още е нужно?

Бях изключил нета на телефона, и не иска да работи микрофончето, пуснах го и пробвах и на wi-fi и мобилен нет, веднага тръгва. Друга причина не виждам..
Цитирай
#59

snagit, vla_don , да ви помоля да пробвате с моята папка ux, че май телефона нещо може да не поддържа?

Файл : igo.rar
Линк за сваляне  :  http://dox.bg/files/dw?a=ab581ca251

Иначе записите в sys са същите, това са добавките от понго, които и Радо споменава, но нито с тях, нито с оригиналните...

и ако с моите не става, дайте ми вашата папка UX.
Цитирай
#60

Твоята папка работи при мен без проблеми. Не съм слагал твоя sys.txt, че са ни различни пътищата, но виждам  настройки на звука за старите гласове. Може да ги махнеш за проба.

Eten X500, China GPS, Samsung Galaxy Tab 2 10.1,  Galaxy S3 mini VA, S4, S5
Цитирай
#61

Gaffer, гласовото търсене бачка без проблем с твоята папка. Инсталирах всичко наново и няма проблеми. Ти с кракнатото apk ли си iGO_Israel_Gift_9.18.27.658108.make.sys.apk
Цитирай
#62

(2016-06-26, 10:16:07)rado7318 написа:  ....
И настройките в телефона за гласово разпознаване.

Проработи и при мен, проблема от настройките на Bulgarian keyboard 2, не бил включен микрофона...
Благодаря ти!!!

Стенси, сега вече мога да обърна внимание на другите добавки, да, със създаващото sys и после го актуализирах. Малко и скина е пипнат... и езиковия файл.
Цитирай
#63

Виждам че се занимавате с новото _Israel. Ето ви малко променени български на olele (добавил съм _pa19 за да не се бърка с оригиналния) и "Мария v.6,6" за да ви отговаря на български на гласовото търсене. Трябва още някои неща да се добавят и при двете, но разбирате че през лятото морето е по-привлекателно от навигацията.

Български_olele (pa19)

TTS_Pro_Maria v.6,6


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай
#64

При мен така и не тръгна гласовото търене.Имам запис в sys, сложил съм добавките и микрофончето го има.Натискам на него Мария ми казва какво Да направя(вече на български) но никой не ме чува като говоря.
Цитирай
#65

(2016-06-26, 15:19:41)Miro2210 написа:  При мен така и не тръгна гласовото търене.Имам запис в sys, сложил съм добавките и микрофончето го има.Натискам на него Мария ми казва какво Да направя(вече на български) но никой не ме чува като говоря.

Гласовото въвеждане на телефона активирано ли ти е? Аз изцяло бях премахнал Google Now и два дена се чудих защо не става...инсталирах го отново и всичко си дойде на мястото

Xiaomi 12
Цитирай
#66

(2016-06-26, 15:59:52)stiix написа:  Гласовото въвеждане на телефона активирано ли ти е? Аз изцяло бях премахнал Google Now и два дена се чудих защо не става...инсталирах го отново и всичко си дойде на мястото

Браво Smile .Бях го деактивирал,активирах актуализирах и сега ме чува Smile
Мерси
Цитирай
#67

Моля за малко помощ. Как да накарам Мария v.6.6 да ме подканя на български да въведа адрес. Сега ми говори май на гръцки.

Пробвам iGO_Israel, като ползвам готова сборка, спазвам всички инструкции и ползвам всички препоръчани добавки UX в темата.

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай
#68

(2016-06-27, 13:37:56)dss54 написа:  Моля за малко помощ. Как да накарам Мария v.6.6 да ме подканя на български да въведа адрес. Сега ми говори май на гръцки.

Пробвам iGO_Israel, като ползвам готова сборка, спазвам всички инструкции и ползвам всички препоръчани добавки UX в темата.

Сложи си и Български_olele (pa19)
от поста на pa19, който е над твоя.
в папката \content\lang



[url=https://yadi.sk/d/ZQrevhdVso84F][/url]

Eten X500, China GPS, Samsung Galaxy Tab 2 10.1,  Galaxy S3 mini VA, S4, S5
Цитирай
#69

Сложил съм го, но докато не махнах останалите езици, Български_olele (pa19) не можеше да се избере. Трябваше да се сетя. Благодаря!

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай
#70

Другия вариант, просто изтриваш папка save и се появяват всички езици, които имаш в папката.
Цитирай
#71

Една интересна разработка от bb2005 добавят се файлове в папка content, заменят се в папка ux free_text_vr.zip и vr.zip. Според автора добавката gpsandmore_vr.zip не е нужна.
Новото е че след задаване на адреса за търсене, продължава гласово избиране на резултат и гласовите команди при избора на маршрут...

За да работи гласовото търсене трябва да е избран tts глас, да има интернет и все пак още трябва да се пипне нещо - аз леко промених файловете за добавяне в папка content, но има нужда от още нещо - или още редакция в тях, или добавяне на редове в dictionary.voice на българския tts глас.

за проби и идеи:
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=409ade1d01
Цитирай
#72

bb2005:
Цитат:Ну вроде как есть рабочий вариант VR на русском...
благодарности всем кто приложил к этому усилия:
vlt&r, Eu.Bo, arimi, apokrifX и отдельное спасибо psb

[Изображение: tFryaSbE5fnJCOkldz0z19D77Qz1K9tAXiz1UxSz...34Lz1J.gif]iGO_Israel.rar ( 216,16 КБ )

демонстрация работы тут https://www.youtube.com/watch?v=ZODGTcUWrRM



Започвам превод от руски на български на командите, но все пак ако се включат повече хора ще е по добре, и вероятно по правилно като команди. Например:
["Turn Off"] = { L"Изключи",L"Изключи се",L"Изключване",L"Изключено" },
["Turn On"] = { L"Включи",L"Включи се",L"Включване",L"Включено" },
Това ми идва на мен, но повече хора ще дадат повече варианти на командата на български, съответно ще работи с повече команди.

Побългарен архив качвам тук и ще обновя докъдето стигна. На практика са около 150 реда с по няколко варианта на команда.

Линк за сваляне  :  http://dox.bg/files/dw?a=19dffddf28

Трябва да се преведе файл commands.lua и да се добави в файл 0402_freetextlua_he-IL.vfb, който се отваря с winrar... в 0402_freetextlua_he-IL.vfb е започнатия от мен с превод файл.
Цитирай
#73
Big Grin 

@gaffer, не работи на български. Само руски и иврит.

Грешка, тръгна. Превеждам...



Цитирай
#74

offtopic

сутринта заминавам на малка едноседмична почивка, стискам палци.


само една инструкция от 4pda:
Цитат:Можно иметь одинаковые команды на разные действия?
["VRTEXT_back"] = { L"вернись",L"вернуться",L"назад",L"назад",L"взад" },
["Back"] = { L"вернись",L"вернуться",L"назад",L"назад",L"взад" },
Если (вдруг) на экране есть действия с одинаковыми командами, сработает первая или последняя - но всегда одна и та же.
А если на экране возможны действия "главное меню" и локальное "меню маршрута", то поставить их в таком порядке, чтобы на команду "меню" срабатывало локальное "меню маршрута".
Цитирай
#75

Пътувах в събота и неделя по страната. Искам да кажа на всички, които полагат усилия за подобряване на качеството на българския глас, че жена ми въобще не разбра, че гласът е синтетичен. Комплименти! Само добавката TTS от Wiman (която е чудесна по принцип) понякога слъгва за реално оставащите километри и минути до целта. Получава се нещо като зацикляне на някоя стойност, като я повтаря няколко пъти, на различни местоположения. После се оправя.

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)