Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Български глас TTS Pro Premium

Някой може ли да каже къде да го намеря това:
Разархивирате RAR файла и в него ще намерите папката VocalizerEx2 и vocalizer_e2.tts_1.0.2.3t2.apk

Нещо не виждам от къде да се изтегли този РАР ?
Цитирай
Аксесоари

(2018-09-17, 21:57:57)an7u написа:  Някой може ли да каже къде да го намеря това:
Разархивирате RAR файла и в него ще намерите папката VocalizerEx2  и vocalizer_e2.tts_1.0.2.3t2.apk  

Нещо не виждам от къде да се изтегли този РАР ?

Според новите правила на форума линкът към VocalizerEx2 е затворен.
Съжалявам!


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай

Здрасти на андройд 8.1 работи ли, че не тръгва да знам дали да го мъча.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

(2018-09-26, 07:37:27)losh1 написа:  Здрасти на андройд 8.1  работи ли, че не тръгва  да знам дали да го мъча.
Работи си добре.Следвай настройките.Прибягай до другия форум.
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexkara за това мнение:
  • losh1
Цитирай

Здрасти тръгна и при мен но с TomTom Navigation 1.0.5 е несъвместима, ако някой знае начин да пише.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Колеги здравейте, темите нещо замряхаSmileSmile

Аз да питам някой има ли по-нов глас Дария,Мария без значение и речник.То може би само речник ми трябва,че ми говори там някакви глупости от време на време.За момента само "дестинейшън" си спомням.В момента ползвам Дария ,а потребителския речник е от преди поне 2 години.
Гледах и по другите форуми където имаше подобни разработки "наши" ама нещо май и по тях липсват нещата или не мога да ги намеря.
Цитирай

Здравейте на всички. Четох, четох и се обърках малко. Аз съм с iGO NextGen Pongo Skin. Дария си ми говори, но произнася улиците ужасно. Примерно Горски път е Горски пат. Околовръстно шосе е Околеивйеви шуус и т.н. Откъде идва този бъг? Благодаря.
Цитирай

(2016-05-13, 13:51:52)Yuli_D написа:  След като се редактира файла, разширението от rst се променя на dat и се поставя в VocalizerEx\languages\bgr\speech\components\
Във файла съм вкарал правилно да замества бройните на римски от I до X, като заместването е в мъжки род и важи глобално за синтезатора, не само за iGO и вариантите му. Ако има израз в женски род като например "Леля Цецка IV" ще бъде произнесено като "Леля Цецка Четвърти", но за сега това ме устройва. Това успях да направя за сега. Във файла има още няколко замествания, които са по-скоро за тест от моя страна, не толкова за реално ползване.
Смятам, че файла rex_bgb.rst дава допълнителни възможности за настройка на правилното произнасяне на езика и който има време и желание може да се занимае с него и да си го настрои според нуждите си.
Мерси много за rex_bgb.rst, преименувах го в rex_bgb.dat и проблема с изговаряне "знак за градус" се оправи. За да тръгне бях подготвен и добавих в hdr файла трите реда:
<RESOURCE content-type="application/x-vocalizer-rettt+text;loader=broker">
      rex/bgb
    </RESOURCE>
Иначе бях тръгнал по много сложен път с някакви ANSI hex
/(\d+)\xB0/  --> "$1 градуса"
/(\d+)?\x25/  --> "$1 процента"
а и по Целзий и Фаренхайт така не работи, пък решението било много по-просто:
/°F/  -->  "градуса по Фаренхайт"
/°C/  -->  "градуса по Целзий"
/°/  -->  "градуса"
/%/  -->  "процента"

Така 1% и 2% ги произнася "едно процента" и "две процента", ама е по-добре от "едно(две) знак за процент"

Иначе userdct_bgb.dat го редактирам с Miledi bgb, за което също благодаря, че сподели
Цитирай

Здравейте,имам един малък проблем с TTS Daria.Проблема е следния:когато се движа с 50км в час,Дариа казва 50 километра ТЪЧ,вместо 50 километра в час.Това че не изговаря правилно имената на улиците тук в Испания не ми е проблем,даже е забавно.Молбата ми е ако някой може да помогне ще бъда много благодарен.Благодаря предварително
Цитирай

Писах ти на лично в другия форум...И можеш да спреш да казва имената на улиците...
[-] 1 потребител изказва благодарност на stefando за това мнение:
  • Mikk
Цитирай

Благодаря,ще пробвам утре.
Цитирай

Vocalizer tss пише, че е съвместим със Сиджик, но аз не успявам да избера гласа в приложението.
И двете приложения са закупени, но не ми е ясно как тази Дария да почне да говори.
Ако може някой да ме поупъти.
Цитирай

Какво имате в предвид в другия форум ?

Xiaomi 12T/8/128
Цитирай

moje li link za svaliane na glasa daria tts
Цитирай

Имаш лично съобщение с линк за Дария...
И пиши на кирилица...шльокавицата е грозна,освен другите неща,с които не е наред тя...не мислиш ли?
Цитирай

добре разбрах но дали може ниакои да ми даде линк за бг глас на дариа
Цитирай

А прочете ли добре,какво съм написал?
Цитирай

Някакъв шанс  да получа линка като ЛС и аз?
Цитирай

Гласа може да се свали от този сайт:
Daria Premium High

Иначе моята сборка с userdct (имах грешки, но ги оправих с Miledi) и rex плюс APK (папката е за главната директория в паметта):
VocalizerEx2-BG-rex-user+APKs.zip

Ако на някой му е интересно Miledi-то:
Цитирай

Vl@di благодаря. Мисля, че точно това търсех. Въпросът е дали ще мога да оправям лошо произношение с Miledi?

"vl@di" как мога да направя неправилното ударение в така думи. Има грешки които бих искал да поправя. като "изследовател" който се чете като "ишледовател". Има ли информация как да се оправи прозношението?
Цитирай

VocalizerEx2 TTS с глас Daria PremHigh при мен няма проблем с произнасянето на "изследовател"

Иначе с Miledi може да се редактира userdct, но речника ще може да се ползва само с VocalizerEx2 TTS (на Vocalizer TTS от PlayStore не можах да го приложа).
Фонетичната замяна е произношението, но и аз не се оправям много и е до пробване докато хареса звученето

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1501992
Цитирай

Точно това търсех благодаря. Инсталирах същата версия на Вокализер и същия дария TTS файл. На надявам се да мога да ползвам речника при това условие. Блогодаря
Цитирай

(2020-12-11, 19:46:16)vl@di написа:  VocalizerEx2 TTS с глас Daria PremHigh при мен няма проблем с произнасянето на "изследовател"

Иначе с Miledi може да се редактира userdct, но речника ще може да се ползва само с VocalizerEx2 TTS (на Vocalizer TTS от PlayStore не можах да го приложа).
Фонетичната замяна е произношението, но и аз не се оправям много и е до пробване докато хареса звученето

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1501992
Здравей може ли да помогнеш,инсталирам АПК файла ,Vocalizer Ex TTS го слагам в основата директория. В менюто синтезирана реч Vocalizer не излиза изобщо. Къде може да е проблема.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай

(2020-12-26, 23:25:37)nistel_87 написа:  Vocalizer Ex TTS го слагам в основата директория. В менюто синтезирана реч Vocalizer не излиза изобщо.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

А инсталираш ли го?Кой файл слагаш?Папката се слага на вътрешната памет,а APK файла се инсталира.
Цитирай

Колеги, предложете по какъв начин и как да ползвам някой TTS така че да ми чете новини от български сайтове. Видях че наскоро БНТ пуснаха такава услуга на техния сайт.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)