Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид 6, за Lenovo Vibe Z2 pro, КОГА?
#1

Здравейте!
Някой има ли информаци, дали и/или кога, ще има ъпдейт?

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма да има, слагай CM13

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#3

@Ивайло69, Би ли дал линк точно към рома с CM13? И сигурно ще трябва TWRP. :-(

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#4

Това е последния релийз, не съм забелязал бъгове, батерията е много добре - ще трябва TWRP.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#5

Иво, тегля го, но е само 310 МБ, така ли е наистина? И TWRP как да му сложа? Извини ме, че питам, но явно, че вече бъдеще за тоя модел няма да има, та поне да му сложа хубав ром и това ще е. Защото от последния официален ъпдейт не съм доволен. Никак.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#6

Теглиш този файл и го резархивираш на работния плот, трябва да имаш рут и отключен BootLoader, включена опция за разработчици в настройките на телефона, свързваш телефона към компа, стартираш файла 0_flash_twrp_recovery_K920Pro_dd.bat, изчакваш един рестарт и на втория си в рикавърито.
Изтриваш всичко без вътрешната памет, флашваш рома, флашваш GApps, флашваш SuperSU - рестарт.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#7

Няма нужда от флашване на supersu, cm си идва prerooted, само трябва да се активира от dev options.
Иначе не знам при вас как е но при мен независимо дали съм със сток 288 или cm телефона си лагва порядъчно. Единствено с един aokp ром базиран на сравнително стар cm и с ръчкане на кернела горе-долу се оправят нещата но за сметка на батерията.
Цитирай
#8

Има си нужда от флашване на SuperSU за пълен рут.
Колкото до лагването няма такова нещо или слагаш нещо, което го тормози или имаш някакъв хардуерен проблем.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#9

Няма проблем просто телефона толкова си може. Идвам от g4 и за това този ми се струва бавен. А и не използвам vibe лансира, просто идеята да нямам drawer ме влудява.  Един приятел е с к920 - той ми го прехвали и реших да го пробвам. След като му насочих вниманието къде да гледа сега и той започна да се дразни на лага. Дребни неща са но дразнят - например понякога камерата и отнема доста време да се стартира, на доста места анимациите не са плавни а прескачат кадри, бави се да извади списъка с приложенията и т.н. Под aokp рома има настройка за изключване на scrolling cache-a - без него нещата са една идея по-добре (което е малко странно тъй като по принцип scrolling cache не се бърка в работата на лаунчера но тук дава отражение).
Цитирай
#10

Пак да попитам, за Lenovo z2 Pro ли говориш, защото имам чувството, че говориш за друг телефон, при мен ги няма тези "дребни" неща.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#11

Да точно за този телефон говоря, дори пиша от него в момента. Там са, при г2 който имах преди г4 също ги имаше. При стоковия 288 нещата са по-добре отколкото при cm. Ще се опитам да направя клип но се опасявам че там няма да личи толкова.
Цитирай
#12

Някой ще сподели ли впечатления от CM13
Цитирай
#13

Преди 3 дена пристигна моят вайб з2 про и веднаго го руутнах и сложих 6.01 cm13 , и съм доволен Smile нямам никакви проблеми

siemens c55,siemens a60,samsung s500,sony erikson t630,nokia 6230,nokia 6288,htc wildfire,htc hd2,htc desire 500,inew v3 ,lenovo vibe x2 cu,Oneplus one,Lenovo vibe Z2 Pro
Цитирай
#14

Какви са + на 6.01 CM13 и какви са минусите сравнение с 5.0.1 ?
Цитирай
#15

(2016-07-25, 22:59:48)sonaki написа:  Какви са + на 6.01 CM13 и какви са минусите сравнение с 5.0.1 ?

Ами аз преди няколко дена получих телефона и беше на 4.4.2 руутнах си го и му сложих 6тицата направо защото преди това бях с oneplus one с такъв андроид и ми хареса :Smileплюсове минуси нз още :Д

siemens c55,siemens a60,samsung s500,sony erikson t630,nokia 6230,nokia 6288,htc wildfire,htc hd2,htc desire 500,inew v3 ,lenovo vibe x2 cu,Oneplus one,Lenovo vibe Z2 Pro
Цитирай
#16

+ според мен : по-добра производителност, по-добра къстамизация (гадно звучи написано на български), подобрен интерфейст, подобрена сигурност, проверен изходен код на андроида, без излишен софтуер, пряк достъп до разработчиците, регулярни ъпдейти (вече не толкова често)

- камерата не снима 16Мп HDR (само в 12Мп), малко по-слаба батерия (заради производителноста), малко по-нестабилен (мнооого рядко)

Както написах - това е според мен. Всеки има право на собствено мнение.
Цитирай
#17

(2016-07-27, 15:56:02)Crazy_hatteR написа:  + според мен : по-добра производителност, по-добра къстамизация (гадно звучи написано на български), подобрен интерфейст, подобрена сигурност, проверен изходен код на андроида, без излишен софтуер, пряк достъп до разработчиците, регулярни ъпдейти (вече не толкова често)

- камерата не снима 16Мп HDR (само в 12Мп), малко по-слаба батерия (заради производителноста), малко по-нестабилен (мнооого рядко)

Както написах - това е според мен. Всеки има право на собствено мнение.

Защо да не снима 16мп?

siemens c55,siemens a60,samsung s500,sony erikson t630,nokia 6230,nokia 6288,htc wildfire,htc hd2,htc desire 500,inew v3 ,lenovo vibe x2 cu,Oneplus one,Lenovo vibe Z2 Pro
Цитирай
#18

Снима си 16Мп, но не и HDR

Sent from my K920 using Tapatalk
Цитирай
#19

(2016-07-28, 09:31:55)Crazy_hatteR написа:  Снима си 16Мп, но не и HDR

Sent from my K920 using Tapatalk

Ще обясниш ли малко повече за този HDR ? какво е каква е разликата с него без него.по принцип стоковата камера с цм13 май има hdr  но аз ползвам camera mx и май съм по доволен от нея

siemens c55,siemens a60,samsung s500,sony erikson t630,nokia 6230,nokia 6288,htc wildfire,htc hd2,htc desire 500,inew v3 ,lenovo vibe x2 cu,Oneplus one,Lenovo vibe Z2 Pro
Цитирай
#20

https://nikoneurope-bg.custhelp.com/app/...рафията%3F

http://www.canon.bg/get-inspired/come-an...otography/

Надявам се това да ти даде информация.

Sent from my K920 using Tapatalk
Цитирай
#21

Я кажете как преодоляхте проблема с камерата? С 6.01 CM13 съм и качеството на снимките се влоши осезаемо в сравнение със стоковия РОМ.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#22

С коя версия си на ЦМ? В последната от 10.09 HDR работи и на 16Мп. Използвай вградената камера в ЦМ - Снап камера. Разцъкай настроиките...

Sent from my K920 using Tapatalk
Цитирай
#23

Онзи ден ъпдейтнах до 13.0-20161003 на CM и чувствително се подобриха нещата, е не е като стоковата на Lolipop-a, но е по-добре от преди това. Поиграх с настройките, но има едно нещо което се получава и не знам дали е само при мен, след фокусиране на камерата за части от секундата образа е осветен и ясен а след това леко потъмнява все 1 му се намаля brightness-a, кое трябва да променя в настройките за да си остане за по-дълго осветен образа (не става въпрос за светкавицата тя винаги ми е off).

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#24

Здравейте колеги имам проблем с моя Lenovo проблема е когато почне да зарежда android системата телефона се изкючва сам и влиза в някъв странене режим които не съм виждал до сега показва ми всички дялове на диска когато е свързан с лаптопа и не иска да тръгне стои така 3 ,4 ри часа и се оправя но всеки път когато го ресна пак се появява този проблем има ли някакво разрешение на това и дали ако му софтуера дали ще се оправи и моля някои ако е по запознат с тодмчната на аndroida да ми даде някаква информация как става това ако не е тайна разбира се 


Благодаря предварително
Цитирай
#25

Банан4о, пиша ти това, само защото никога до сега не бяха виждал толкова дълго изречение без нито един препинателен знак... От това което си написал не става ясно с каквъв РОМ си, коя версия и какъв е този странен режим?
Ако и следващия ти отговор е в този стил и правопис - аз няма и да го прочета...

Поздрави!

Sent from my K920 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)