Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на НТС 10
#26

Здравейте, след като направих следните стъпки, нещата се пооправиха, обаче ми прави впечатление консумацията на екрана (при автоматична настройка на яркостта ~50%). Приложил съм скрийнове Smile
1. Изчистване на данните на гугъл приложенията.
2. Изчистване на така наречените "wipe cache partition".
3. Factory reset.
4. При начално пускане на телефона след ресета, не давам достъп на гугъл до каквито и да е било данни за събиране, предлагане и т.н. Архивиране и синхронизация са изключени.
За сега е добре, но да видим до кога  Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#27

Колеги, може ли някой да каже колко му е консумацията на Google Play Services и Android System след ъпдейта? Благодаря

ПС: при мен първото винаги е на 12 %, андроид системите и двете са на по 9-10 % държали телефона буден по 1-1.5 часа...

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#28

Ето как е при мен.
https://s11.postimg.org/ny9v985gz/Screen...223349.png
Цитирай
#29

На мен Google Play Services след хард ресет ми беше един заряд на 2-3 %, след едно две зареждания и сега е само на 10-12 %

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#30

Здравейте, след преминаване към андроид 7.0 онзи ден батерията вече втори ден не може да изкара и ден, което не беше така преди това. Дори в началото като нов (септември 2016) караше по два дни. Кажете какво да направя, явно проблема е в ъпдейта. Някакви настройки да променя? Или да се върна към старата версия, ако е възможно...
Цитирай
#31

Препоръчвам ресет след актуализация на устройството.

 
Цитирай
#32

Направих ресет, изключих на Гугъл нещата дето точат , включих и новото икономия на данни и не мога да позная телефона. Батерията не може да падне под 60, 70% цял ден

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

Без никакви манипулации след 1 ресет след като качих нугата батерията ми прави 5 часа и малко екран, ако го ръчкам по малко правя 3 дни без проблеми с 3 часа екран до 15% батерия

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#34

От един месец насам Android OS ми е между 14 и 23 % независимо как ползвам телефона, за два дена ползване ми прави над един час Mobile Radio Active, над час телефона е буден заради това....

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#35

@mirost1 спрял ли си "История на местоположенията"? Пробвай за теста да спреш и "Авто синхронизацията" и виж как е. Ако не се оправи, явно ще трябва да прилагаш "тежката артилерия" - Factory reset

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#36

Factory правих, оправи се за два дни. Синхронизацията е спряна. Това първото къде да го намеря за да го изключа?

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#37

Настройки - Google - Местоположение - Google история на местоположенията.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#38

(2017-05-30, 19:07:10)dancho2000 написа:  @mirost1 спрял ли си "История на местоположенията"? Пробвай за теста да спреш и "Авто синхронизацията" и виж как е. Ако не се оправи, явно ще трябва да прилагаш "тежката артилерия" - Factory reset

(2017-05-30, 22:43:12)ronnie72 написа:  Настройки - Google - Местоположение - Google история на местоположенията.

Благодаря колеги, това не беше изключено. Сега е, ще пробвам и ще пиша.

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#39

Здравейте . Интересувам се дали има решение на проблема с дрейна на батерия с нуга ъпдейта ? Дали е при всички и колко е зле положените.

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk
Цитирай
#40

При мен андроид системата не спира яко да дрейнва... Отказвам се и търся айфон.

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#41

(2017-06-28, 14:16:43)mirost1 написа:  При мен андроид системата не спира яко да дрейнва... Отказвам се и търся айфон.

пробва ли с wipe cache?
https://forums.androidcentral.com/ask-qu...pdate.html
Аз не мога да се оплача от кой знае какъв дрейн, но напоследък като че ли батерията пада по-бързо от преди. Някой предлага смяна на лаунчъра, но за момента стоковият ми харесва доста. Може да пробвам как се държи с нова-та или някой друг.
Цитирай
#42

Va
Преди седмица се сдобих с нов  HTC 10 от оператор и още не съм му направил всички излизащи ъпдейти, стигнах до последния на Андроид 6 и в следващия ми дава Андроид 7 - като чета за проблемите се чудя да го пускам ли. Масови ли са проблемите с батерията или са по-скоро единични случаи???

Xiaomi Mi 8 6/64 blue, ex. HTC 10, ex.Huawei P9, HTC One , ex SGSII I9100 user ,ex Nokia E52-батерията няма край , ex HTC Wildfire S user
Цитирай
#43

Не знам аз правя по 4 и 5 часа екран и ако не го барам изкарвам по 2 дни без проблеми

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#44

Аз също не се оплаквам особено. Леко непостоянна е батерията. Има дни (като днес), в които си слушам спотифи цяла сутрин, после като отида на работа го ползвам умерено -фейсбук, новини, 5-6 разговора и сега като го погледнах е над 50%. 2 часа и нещо екран. Има дни обаче, в които със същото потребление горе долу съм на около 20-30% по това време.
Цитирай
#45

(2017-06-28, 16:15:41)groti написа:  пробва ли с wipe cache?
https://forums.androidcentral.com/ask-qu...pdate.html  
Аз не мога да се оплача от кой знае какъв дрейн, но напоследък като че ли батерията пада по-бързо от преди. Някой предлага смяна на лаунчъра, но за момента стоковият ми харесва доста. Може да пробвам как се държи с нова-та или някой друг.

Wipe-нал съм много пъти, има оправяне за един цикъл и до там. След това андроид системата се качва на 20-23 % и започва дрейна.
Андроид е толкова непостоянна и непредвидима система, че просто нямам думи - не са HTC виновни, Гугъл виня.

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#46

При мен няма такива проценти на адроид системс макса който съм имал е 10 %

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#47

Искам само да вметна, че ако се оплаква само един от подобен дрейн, едва ли проблема е в Google.99% в такива случаи, виновника е някое приложение.
И още нещо, не се доверявайте прекалено много на вграденото приложение за консумация на батерията.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#48

(2017-06-29, 17:37:03)vlaf написа:  Искам само да вметна,  че ако се оплаква само един от подобен дрейн, едва ли проблема е в Google.99% в такива случаи, виновника е някое приложение.
И още нещо, не се доверявайте прекалено много на вграденото приложение за  консумация на батерията.

Често чета issue tracker-ите на гугъл, има доста оплаквания от подобен характер и от различни марки.

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#49

При мен приложението News Republic излиза на първо място, дори преди Facebook и Viber, които ползвам доста. Това нормално ли е? По принцип не ми пречи да му дам disable, но си чета някакви новини от него.
Цитирай
#50

И при мен това приложение присъства в челните позиции. Явно е нормално за него, но не е нормално по принцип, при положение, че почти не го ползвам, освен много рядко чрез BlinkFeed.
Затова го забраних. Не знам дали това подобри живота на батерията, но поне не се дразня. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)