Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на НТС 10
#1

Батерията на
[Изображение: XuBMC4F.png]
[Изображение: 1dX7XPF.png]
Всичко, свързано с батерията на НТС 10 - издръжливост, скрийншоти, насоки и др.
Цитирай
Аксесоари
#2

Батерията на HTC10 се препоръчва да се зарежда само с оригинално зарядно. За повече инфо тук

 
Цитирай
#3

Да. Или по-точно с оригиналния кабел, от който всъщност идва опасността! Още по темата - http://phandroid.com/2016/05/18/htc-10-u...-incident/
Цитирай
#4

Батерията се зарежда наистина много бързо,но и бързо пада.На пълен заряд издържам около ден зависи от употребата.

Ericsson A1018s-Motorola C 350-Motorola L6-Motorola RAZR V3i-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson W910i-Nokia X6 16GB-HTC Desire-HTC Sensation-HTC EVO 3D-HTC One X-HTC One-HTC ONE M8-Lenovo vibe Z2-Iphone 6s plus-HTC 10-Samsung note 8
Цитирай
#5

Имам го от седмица. При мен батерията се държи повече от добре. При нормално ползване - мейл, браузване, спотифай, един час блутут връзка с колонка, хотспот за половин час държи почти два дни, което е мн, мн добро. Досега по мои наблюдения най-много харчи екранът, което си е нормално за QHD.
Цитирай
#6

Здравейте, имам проблем с батерията, телефона ми е с постоянно активен awake. Процеса, който източва батерията е com. qualcomm. timeservice. Направих ресет, оправи се временно и се появи след пълно зареждане отново. Дайте съвет какво да правя. 
Благодаря на всички предварително.

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#7

(2016-06-14, 20:40:40)mcontract написа:  Здравейте, имам проблем с батерията, телефона ми е с постоянно активен awake. Процеса, който източва батерията е com. qualcomm. timeservice. Направих ресет, оправи се временно и се появи след пълно зареждане отново. Дайте съвет какво да правя. 
Благодаря на всички предварително.

(2016-06-21, 21:11:14)mcontract написа:  Здравейте, изпращам скрийшот на използването на батерията, след заряд (независимо от времето), телефона е постоянно awake.След два хардресета проблема не се оправя, след всяко включване на зарядното трябва рестарт.

Здрасти Wink
Ако все още имаш този проблем, обърни внимание на евентуалната причина за него - http://forum.xda-developers.com/showpost...count=7794
Коментират абсолютно същия проблем като твоя. Става дума за Google Backup. Ако го ползваш, изключи го или го забрани, за да видиш дали ще има ефект.
Цитирай
#8

И в секцията на s6 и s7 казват за същия проблем, след изключване на опцията нещата заспиват.

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#9

Здравейте, благодаря ви за съдействието. Инсталирах преди няколко дни мануално последният ъпдейт 1.80.401.1, но и след него проблема с дрена на батерията остана. Изключих google buckup и нещата се оправиха.

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#10

Супер Tummenupp

Затова с ресет нищо не е ставало, защото всеки път Google Backup ти е бил включен (по време на началния setup е отметнат по подразбиране).
Цитирай
#11

Благодаря ви още веднъж, спестих си излишни разходки по сервизи. Това е смисъла на този форум за взаимно съдействие, няма смисъл от заяждане и безсмислени коментари.

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#12

След първото зареждане.
http://prikachi.com/images.php?images/706/8828706t.png
Цитирай
#13

(2016-06-28, 12:30:50)mcontract написа:  Здравейте, благодаря ви за съдействието. Инсталирах преди няколко дни мануално последният ъпдейт 1.80.401.1, но и след него проблема с дрена на батерията остана. Изключих google buckup и нещата се оправиха.

Oткъде точно се изключва google buckup, че май имам същия проблем. Благодаря.

MaxonBenefon Spica -Nokia 6210 - Nokia 6310 - Nokia N65 - Blackberry 8520 - Blackberry Curve 9380 - HTC One mini - HTC One M8 - HTC M10 - Samsung Galaxy Note 8 - Samsung Galaxy Note10 plus - Samsung Galaxy Note 20 ultra , Samsung Galaxy S23 Ultra.
Цитирай
#14

Настройки > Резервни копия... > Архивирай моите данни
Цитирай
#15

Здравейте момчета и момичета Smile
Има ли нужда и препоръчително ли е да се изтощи батерията (докато сам не се изключи телефона) специално за модела? След първо пускане на телефона, разбира се Smile Питам защото, явно това са по-ново поколение батерии с бързо зареждаща функция и други щуротии Smile
Добре ли е да се прави периодично този цикъл с изтощаването, примерно на няколко месеца?
При М8 може да се каже, че имаше лека полза от това Smile
Това което знам за HTC е, че е хубаво батерията да се поддържа над 20%.
Благодаря!
Успех
Цитирай
#16

Не, не е хубаво и съответно необходимо да се разрежда батерията докрай.
Цитирай
#17

Здравевйте, да си поговорим малко за зареждането на батерията, колко време я зареждате ? Колко време я оставяте да стои на зарядно след 100 % заредена батерия? До колко проццента я разреждате ? и т.н.
Примерно мене ме посъветваха да процедирам по следния начин:
След като бъде взет нов телефон е желателно да се разреди до към 10%, не по-малко, да се сложи да се зареди и след пълно зареждане да не се държи по-вече от 2 часа и половина на зарядно. В общи линии това е и зареждането на първите 2-3 пъти. Другия съвет беше телефона да не се държи цяла нощ да се зарежда в никакъв случай, понеже така се прецаквала батерията. Вие как мислите ?

п.п. Моята батерия се зарежда за около час и малко до 100%, а вашата ?

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#18

Телефона на 100% спира да дърпа ток , не мисля ,че е проблем това с оставянето цяла нощ на зарядно.Това за първото зареждане няма и да го коментирам.Който ти го е казал , толкова и разбира.Батериите не са като едно време Smile
Цитирай
#19

Именно, да вземем да обобщим какво трябва да се наблючада и съобръзява с зареждането и поддържането на батерията. Много хора биха се интересували за батерията при полупка на еднин телефон, дори и аз Smile

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#20

Привет,  какво мислите за батерията,  вижте скрийн шотовете.
Много ме изнервя този гугъл,  постоянно точи, а съм спрял бекъп и синхронизацията.
Приемам съвети и насоки.


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#21

Според мен чак 30 % не е нормално, можеш да изчистиш кеша на приложението или направи кеша на целия телефон от рекавърито.

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#22

Много е. Аз при включена синхронизация, бекъп, а често и gps повече от 8-10% нямам. Както и това, че посочените процеси ( без gps) не влияят видимо на по-бърза консумация...
Цитирай
#23

Кое не е нормално , процесите не са изхабили 30% от батерията , а са изхабили 30% от изхабеното досега.Просто човека не ползва други неща много много Smile
Цитирай
#24

Там има viber, Facebook, Messenger . За мен е много.
Цитирай
#25

Много е консумация на гугъл. Ето скрийнове с включени синхронизация и бекъп.


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)