Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Малко въпроси за счупен екран...
#1
Question 

Здравейте,
Случи се инцидент с моя mi2s и екранът му се пукна (направо си стана на паяжина) и спря да реагира при допир. Самият дисплей си свети, цветове, пиксели, контраст, всичко е както трябва, но не отчита присъствието ми Sad

1. Има ли начин да подкарам сензорната част от дисплея? Евентуално да разлепя парчетата стъкло и да полея с някаква химия или нещо подобно?


и по същество:

2.Търся мнение или препоръка за онлайн търговец, с когото сте работили и съответно сте получили части според описанието. Нямам претенции относно това дали ще е от Азия или Европа, съответно Ebay или Aliexpress.

Другото ми питане е относно софтуерната част. Някъде четох едно мнение на един от ентусиастите на тема Xiaomi тук във форума, в което ставаше дума за сменен хардуерен детайл, след чиято смяна телефонът отказва да се включи, защото намира чарк с непознат номер. Дали при mi2s ще имам подобен проблем?

Поздрави!

SGNote N7000 - Xiaomi Mi2s - Xiaomi Mi4
Цитирай
Аксесоари
#2

http://www.dragon-tt.com/Products.aspx?sid=133
Цитирай
#3

Колега, доста късно си давам мнението, но като препатила...
По едни нещастни причини и на мен ми се наложи да сменям дисплей, не съм имала проблем с разпознаването на частта, но след известно време телефонът полудя - всички долни хардуерни бутони реагираха сами, телефонът стана неизползваем. Мислех, че е от софтуера, но и сега с последната версия на рома е същото.
Цитирай
#4

С дисплей от dragon-tt досега не съм имал проблем никакъв. Идват бързо и почти винаги ти слагат нещо дребно подарък, ако си направил солидна поръчка.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Споделям мнението на колежката след половингодишно използване на сменен дисплей на МИ 3. Смяната беше извършена от уважаван тук сервиз .След последния ъпдейт по ОТА , изчезнаха и LED
нотификациите.

ZTE Nubia Z7 Max
Цитирай
#6

(2016-09-04, 13:13:29)VLADO 66 написа:  Споделям мнението на колежката след половингодишно използване на сменен дисплей на МИ 3. Смяната беше извършена от уважаван тук сервиз .След последния ъпдейт по ОТА , изчезнаха и LED
нотификациите.
При теб проблема е software-ен, а не от това, че си със сменен дисплей.

Sent from my MI 3W using Tapatalk

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)