Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Интернет и Набиране
#51

(2016-12-28, 02:34:24)android_97 написа:  Използвам 4G на виваком, но на места където няма покритие 4G-то, започна много често да ми спира интернета на 3G и през това време нито мога да набирам, нито да ме избират. При мен проблема май се появи когато си смених картата с нова 4G, преди това не си спомням да съм имал проблеми.

При мен е същото положение. Слава Богу имам 4Г навсякъде и изключително рядко минава на 3Г, но за кратко. Също след смяна на картата дойде проблема с 3Г загубата.
Сигнализирайте на Виваком! При мен във фейсбук се направиха на ударени повтарят като папагали само глупости!!! Накрая спряха да ми пишат, предполагам заради ограничените им умствени възможности по дадения проблем! Да звъним, или да пишем писма на друго място, не знам кое е най-добре?!

Цитат:Това се случва всеки ден в продължение повече от месец.
[Изображение: 14580583_10207664933289544_1787908571_n....e=5867DAFE]
Такива моменти имам след пускането на 4Г. В момента съм само на 3Г и обхвата изчезва напълно през определен период. Местоположението ми е центъра на Видин.
В офиса ми казаха, че има и други оплакващи се от същи проблем. Ползвам LG G4 купен от вас. Същия проблем наблюдавам и с другия ми телефон Asus zenfone Max.

Здравейте, няма регистриран проблем в гр. Видин. Възможно е SIM картата да е дефектирала или да се намирате в помещение със слаб обхват. Имайте предвид, че различни фактори като релефа на местността, типа, разположението и гъстотата на сградите, местоположението в самите сгради (например дали услугата се използва на покрива или в подземно помещение на дадена сграда), както и модела и техническото състояние на използваното крайно устройство (телефона, таблет или друго) могат да окажат сериозно влияние върху качеството на мобилната връзка.

Живея на последния етаж. Базовата станциа е на няма и 500 метра от дома. Същата ситуация се е случвала и на открито.

моля тествайте SIM картата, като я поставите в друг мобилен апарат.

Като ми дойде новият Асус и оставя Г4 при вас за смяна на дисплея.

Но както казах по горе имам два телефона. И на двата се получава същия проблем. Картите са от новите 4Г.

С новия телефон. Същата работа. Кажете на техниците, че има проблем в цяла България с мрежата. Във форумите има достатъчно информация за това.
[Изображение: 14642948_10207700174970564_1485647272_n....e=5866F99E]
[Изображение: 14642564_10207700174850561_297496933_n.j...e=58682631]
Здравейте, поставете SIM картата във втория слот. Възможно е устройството да Ви е кодирано.

Абе хора. Телефонът има обхват и на определени моменти го губи! Какъв слот какво кодиране, що за глупости?!
Тва е разговор от преди два месеца.

Ето какво ми отговориха днес, след като им копирах мнението на android_97 снощи:

Здравейте, при технически проблеми с покритието, моля сигнализирайте през официалните канали за контакт, като опишете информация за населено място и модел използван телефонен апарат или с обаждане на телефон 123. Ако имате възможност, в сигнала впишете още няколко услуги на VIVACOM, които се използват в същата локация и при тях се наблюдава описаното от Вас. https://www.vivacom.bg/bg/residential/kontakti

Tapatalk with LG G4
Цитирай
Аксесоари
#52

Ако LTE не ви е животоспасяващо въобще не го активирайте. Видяхме го що за чудо е, порадвахме му се... сега да си кютаме на изпитаното Н, Н+ и нервите си пазим, и батериите... Wink
М/у другото, когато бях при портокаловите и на 3G ми изчезваше сигналът и със старото Сони ZL и със сегашното LG G4, говоря за София. В смисъл на открито и както си възвърне обхвата отива на макс.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#53

За тва иде реч. Аз бях си минал само на 3Г, но връзката ми започна да прекъсва понякога, за кратко, но много дразнещо. За това се наложи да мина на 4Г, така нямам никакво прекъсване на нета.

Tapatalk with LG G4
Цитирай
#54

Аз с 4G нямам проблем, много съм доволен от него. Също така никога не ми е изчезвал обхвата. За съжаление проблема със спирането на 3G интернета не мисля че е от оператора. Приятел, който ползва Galaxy S5 с карта на теленор има абсолютно същия проблем. Виждал съм и htc с карта на боб да прави същите мизерии...

За теста си сложих картата в на един приятел С3-ката и там нямаше проблеми...

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#55

Със сигурност не е от телефона, щом и с Асуса видях същия проблем. Явно след пускането и от 3-те оператора на 4Г мрежата, 3Г нещо се е прецакала... За това обаче трябва да сигнализираме по каналния ред.

Сега им писах следното, пишете и вие за да знаят, че има проблем с 3Г мрежата им.
"Здравейте! От както пуснахте 4Г във Видин забелязвам проблеми с 3Г мрежата. За кратко прекъсва и не мога да провеждам разговори или да се свържа с интернет, a ако ме търсят в този момент не могат да се свържат с мен. Писах на колегите ви във Фейсбук, но те не можаха да кажат повече освен да пробвам картата с друг телефон. Това и направих, вижда се в горните снимки. Първият телефон е LG G4, вторият Asus Max. В крайна сметка им показах резултата, а те едва вчера ми казаха да пиша тук на вас. Когато телефонът е на 4Г нямам никакъв проблем. Когато влезна в зоната на 3Г обаче често забелязвам гореописаната ситуация. Пиша защото и други хора се оплакват от същия проблем в други части на страната. Ще се радвам да обърнете внимание на този проблем, а още по-добре ще е ако знаете за него и вече работите за решаването му. Ще чакам да споделите мнение! Успешна Нова година!"
Цитирай
#56

Аз съм с LG G4 h810 At&t (живея в Пловдив и съм на теленор) В началото мислих, че проблема е от моя апарат и го базиках много. За жалост At&t версията нямам избор 3G или 4G.. Нямам дори опцията H, H+.. при мен положението е 4G или свръх бавен нет "E" .. гледах в едни форуми колега с LG G2 пипаше антените нещо.. но при нас антените не са на задния капак.. Вече и аз не знам какво да правя :X Big Grin писна ми на шапката ! Big Grin

LG G4
Цитирай
#57

Явно има някаква несъвместимост с определени апарати, щом с една и съща сим карта на някои телефони няма проблем, а на други има. Моят телефон е с нано сим и нямам карта на друг оператор с която да пробвам дали ще прави така. Не знам и дали има връзка с пускането на 4G, понеже същият проблем съм го виждал с бобска карта миналата година, още преди да пуснат 4G (интернетът спираше буквално на всеки 5-10 мин за период от 1-2 мин), а друг телефон със същата крата нямаше проблем. Но определено при мен проблема се появи след като си смених картата с нова (а това беше доста преди да пуснат 4G в моя град), със старта която беше рязана нямах проблеми.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#58

Именно. Аз взех новата карта месеци преди да пуснат нета във Видин. Първо телефона започна да грее повече с нея, но проблем с 3Г (ползвах само него, не автоматичен режим) не съм имал. От години ползвах само 3Г. След като пуснаха 4Г се появи проблема.

Tapatalk with LG G4
Цитирай
#59

Забелязах, че при мен проблема се появява само в града (от Русе съм). Вчера ходих на село, където няма 4G и там цял ден нямах никакви проблеми с 3G интернета. Много странно.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#60

От няколко дена получавам следното известие за интернета. Обикновено като почне да ъпдейтва програми. Някой има ли подобно известие?
[Изображение: d9ad13f49fba810a9120601cdc76a624.jpg]

Tapatalk with LG G4
Цитирай
#61

eksoldier,би ли ми казал кое време използваш?
Цитирай
#62

Заповядай https://play.google.com/store/apps/detai...atherClock.

Tapatalk with LG G4
Цитирай
#63

Благодаря ти супер е,хубав ден.
Цитирай
#64

Много често се случва когато отворя линк от търсачката на гугъл приложението да забие. Като му дам от опциите отваряне в браузър се отваря веднага. Подобни проблеми има ли? По-горния проблем също е наличе все още...

[Изображение: 1b6e584577e53c2c68803a678912aa93.jpg]

Tapatalk with LG G4
Цитирай
#65

Не знам за такъв проблем колега, но проблема с постоянното губене на обхват(интернет) все още го имам и много ме дразни ! Но няма решение.. рова се по чужди сайтове за решение, но без успех Sad

LG G4
Цитирай
#66

Здравейте!
Напоследък имам следния проблем - през различни периоди от време през деня имам пропуснати обаждания и получавам sms  за това.
На Виваком съм в София.
Сменена е картата с нова 4G, с програмата OpenSignal не показва прекъсване на сигнала...
Въпросът ми е има ли някакво решение? Ако флашна само някой друг модем (20А, 20D, 20G....) дали ще се оправи проблемът...

Galaxy S10
Цитирай
#67

Интересното е, че приятел мина ма Виваком и след тези проблеми се върна на Мтел. Той е с Айфон 7+. Аз като идвам в София ме съм имал ядове с нета. Имах във Видин когато съм само на 3Г, но след смяна на чипа вече нямам ядове...
Между другото още ми излиза по горе показания надпис "Грешка в мрежата..." Почти всеки ден го виждам и при мобилен и при wi fi, но нет си имам.

Tapatalk with LG G4
Цитирай
#68

Аз нямам проблем с интернета...
Проблемът ми е че имам пропуснати обаждания... - човекът който ме търси понякога (не всеки път) му се казва "Виваком ще предаде за вашето обаждане"...
И аз до 2-3 мин. получавам съобщение че някой ме е търсил...
Много неприятно е.
Преди това съм ползвал S6 Edge със същата sim карта и нямах проблеми....

Galaxy S10
Цитирай
#69

Втори път ми се появява този екран. Някакви идеи защо?
[Изображение: dde3b8fb49b393ef9caef7f5f40e343c.jpg]

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#70

Изчетох всички мнения по темата и искам и аз да споделя моя проблем. Телефона ми е G4 който го имам от година и половина и като изключим смяната на платка други проблеми съм нямал. До преди един месец бях на Теленор и всичко си беше ОК. После смених оператор и сега съм на Виваком и започнаха тези проблеми и при мен. Само да уточня че ми дадоха карта 4G оранжева, (правя това уточнение защото не знам дали няма и друг вид карти). Минимум по два пъти на ден получавам sms-си за пропуснати обаждания при все че съм в рамките на град Добрич. За интернета същата работа на моменти започва едно чакане да зареди. Батерията пада по-бързо от преди. Според мен проблема е във Виваком (сигнал и карти). Питането ми е следното, ако отида да ми сменят картата дали ще се оправят проблемите? Ако някой си е решил проблема по този начин да сподели. Благодаря предварително !
Цитирай
#71

Аз смси не съм получавал за пропуснати повиквания. Обхват си имам и с нета нямам ядове. На автоматичен режим ли е мрежата? Моя е така. Щом си взел наскоро значи е от новите.

Tapatalk
Цитирай
#72

На LTE auto съм винаги. Като гледам скалата на обхвата на моменти изчезва напълно. Най-фрапантно беше с един познат с който трябваше да разменим номерата си. Стоим един до друг аз му диктувам моя номер и го карам да ме прозвъни за да запиша неговия и познай отново sms за пропуснато обаждане. Това е в центъра на града където обхват да искаш.
Цитирай
#73

Явно мрежата им там има проблем. Аз във Видин нямам такива случаи...

Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)