Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с вътрешната памет на телефона.
#1

Здравейте, имам Lenovo A6000 с Lollipop 5.0.2 е, и имам един странен проблем със вътрешната памет на телефона. Попринцип свободната вътрешна памет е около 2.9 GB, но в момента влизам и гледам че свободната е 1.87 GB. Показва ми че в Разни има 1.09 GB и като цъкна нищо не ми показва. Попринцип всички работи са ми в SD картата, музика, приложенията съм ги прехвърлил там. Преди съм нямал тоя проблем. Свързвах телефона към компютъра и гледах във вътрешното хранилище, но няма папка която да заема толкова памет, просто не мога да си го обясня. Съмнява ме да не е някакъв вирус ? Мога ли нещо да направя или трябва да правя Hard reset.
Цитирай
Аксесоари
#2

Може да са много неща и това не трябва да те притеснява. По принцип кеша, който си прави телефона докато ровиш из мрежата също влиза в тази категория.
Цитирай
#3

Аз го чистя, но не през рековърито , а през телефона, но го оставям така.
Цитирай
#4
Photo 

Здравейте.Моля да ми помогнете за следния случай относно вътрешната памет на тел.:Закупих смартгфон с 16гб+512гб.Заето пространство беше около 3гб и след като качих около 10гб паметта се напълни(това се показа в прозореца на тел. на лаптопа),а като се влезе в хранилището на тел. е изписано използвано 12,47гб от 512гб и лентата е свободна.


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#5

Каква е марката на телефона? Да не някаква реплика?

 
Цитирай
#6

    Още една смника от хранилището на тел.
Цитирай
#7

Дръпни от горе на дисплея на телефона,да се покажат известията,и на знака на USB за свързване,маркирай,и избери прехвърляне на файлове и виж дали няма да се покажат папките.

Huawei P30
Цитирай
#8

Води се S21+Ultra 7,3",мисля че е реплика на Самсунг.

Като натисна вътр.хран.се показват приложенията с наличната заетост в гб и като натисна съответното приложение излизат папките.
Цитирай
#9

За всеки случай направи тест с CPU-Z или AIDA64 - да видиш дали това са реални характеристики на устройството ти.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#10

Благодаря за бързите отговори. Ще го тествам и ще пиша резултата.

Ето какво излезе в System:
Model S21+ Ultra и р продукт
Hardware mt6989
Ram 16gb
Total memory 16384mb
Aviailable 12288mb
Internal Storage Total Space 512gb
free Space 499.53gb
External space 512gb
External free space 511gb
Мисля, че това е по въпроса.
[-] 1 потребител изказва благодарност на RMR2021 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#11

Много реплики лъжат за вътрешната памет и рам,дори някои телефони успяват да заблудят апликации за хардуерна информация.Най-вероятно телефона има само 16 gb памет и рама няма да е това което пише.Преди около година,колега от форума имаше подобен проблем,но не си спомням кой точно беше.Не си купувайте такива реплики,повечето лъжат за параметрите.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

OnePlus One,Xiaomi Mi4
[-] 2 потребители изказват благодарност на mastodon за това мнение:
  • jhoro, RMR2021
Цитирай
#12

В тубата има много ревюта на флашки и хардове с космически обявени памети , а при анализ се оказват със съвсем друга - например SSD от 2Тб се оказва пластмасов корпус с 32Гб флашка и софтуерно настроено да показва 2Тб. Тъй , че имайте едно наум , като купувате устройства "на сметка" .
[-] 2 потребители изказват благодарност на BisVal за това мнение:
  • jhoro, RMR2021
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)