Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Мога ли да ползвам 4G на Виваком на s4 mini?
#1

Мога ли да ползвам 4G на Виваком на s4 mini GT-I9195 и като цяло има ли огромна разлика?
Цитирай
Аксесоари
#2

Би трябвало да може, i9195 поддържа 4G. При мен разликата е от около 20 Mbps на 3G преди, сега е 60-65 Mbps на 4G

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#3

@allwegotizus, ако поддържа LTE и имаш вече от новите карти, защо да не може?

 
Цитирай
#4

(2016-05-16, 10:10:41)NoMaD написа:  @allwegotizus, ако поддържа LTE и имаш вече от новите карти, защо да не може?

Ами взех си нова карта, а пък ми дава, че мрежата не е налична... Undecided
Цитирай
#5

Нали си в един от градовете с покритие към момента? София, Перник, Враца и до колкото разбрах от днес Бургас

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#6

(2016-05-16, 10:40:05)ivan_vylka написа:  Нали си в един от градовете с покритие към момента? София, Перник, Враца и до колкото разбрах от днес Бургас

Да, в София съм, бая прочетох по темата и навсякъде има различни мнения. Я вълните на мрежата може да не се поддържат, я зависи от РОМа, я трябва да се активира ЛТЕ-то ръчно... Не съм сигурен какъв точно може да е проблема и дали няма да си прецакам телефона... Undecided
Цитирай
#7

@allwegotizus, в настройките зададена ли е опция за LTE?

 
Цитирай
#8

Няма как да го прецакаш ако не е руутнат, системата не ти позволява да правиш поправки по нея и няма как да я омажеш евентуално. Пробвай с метода със Service Mode менюто ако не ти подкарва 4G-то по друг начин, няма какво да стане. А 1800 Mhz честота, каквато ти трябва за нашето 4G я поддържа телефона.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#9

@allwegotizus, с коя версия на Андроид си в момента?

 
Цитирай
#10

(2016-05-16, 11:25:06)NoMaD написа:  @allwegotizus, с коя версия на Андроид си в момента?

4.4.2 и от настройките за мрежовия режим имам опциите WCDMA/GSM, само WCDMA, GSM само...

(2016-05-16, 10:59:39)ivan_vylka написа:  Няма как да го прецакаш ако не е руутнат, системата не ти позволява да правиш поправки по нея и няма как да я омажеш евентуално. Пробвай с метода със Service Mode менюто ако не ти подкарва 4G-то по друг начин, няма какво да стане. А 1800 Mhz честота, каквато ти трябва за нашето 4G я поддържа телефона.

Ами руутнат е. 4.4.2 KOT49H.I9195XXUCNK1, затова не бързам да пипам. Кой по-точно е този Service Mode метод?
Цитирай
#11

@allwegotizus, имата такава подобна тема за настройки

 
Цитирай
#12

(2016-05-16, 11:51:37)allwegotizus написа:  4.4.2 и от настройките за мрежовия режим имам опциите WCDMA/GSM, само WCDMA, GSM само...


Ами руутнат е. 4.4.2 KOT49H.I9195XXUCNK1, затова не бързам да пипам. Кой по-точно е този Service Mode метод?

Сега проверих, имаш по-нова версия на софтуера, може би с нея ще ти излезе 4G режима в менюто

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#13

Имам напредък.

Пробвах това:
Цитат:"How to enable LTE (4G) throught the service mode without any rooting, or software modification.
select the dial pad and enter *#0011#, wait and you will see the Service mode common window.
Press the pouch button on the lower left and select BACK.
Press the same button and select KEY Input, enter Q0000.press OK and WAIT(up to 1 min).
You will see the MAIN MENU window.
Select UMTS-->Debug Screen-->Phone Control-->Network Control-->Band Selection-->Automatic
Done.MAy be restart the phone. "

В момента вече ми намира 4G на Виваком дори и след рестарт на телефона, но пък седи екрана Регистриране в VIVACOM (4G)... и не иска да ме регистрира в мрежата.


П.С. Първо пробвах този метод, но при него нямах успех:

Цитат:Набирате този код: *#0011#
1. Ляв тъч бутон > Back (на екрана)
2. Отново левия тъч бутон > Key input: въвеждате (главна буква) Q1167247
Изчакайте около ~10 секунди.
3. Отивате в менюто: Настройки > Още мрежи > Мобилни мрежи > Мрежови оператори - сканирате за оператори и каквото сабя покаже.
4. След като сканирате и видите резултата трябва да върнете опцията на Automatic (повтаряте процедурата горе, но с този код Q116721), защото в България операторите НЕ поддържат VoLTE, т.е. НЕ можете да провеждате разговори през 4G/LTE мрежата!!!

Оказа се, че проблемът е бил, че не са ми активирали картата.

В крайна сметка всичко е ток и жица. 65-69 мбита даунлоуд и 20-25 мбита ъплоуд от първия тест.

Като гледам, прехода определено си заслужава - сега ще видим дали ще се увеличи консумацията на батерия.
Цитирай
#14

Колега имам същият телефон,със същият рутнат firmware ,и съм на Виваком.Не успях от поста да разбера кое сработи в крайна сметка при теб за преминаване към 4G.

ПС Сменил съм старата карта с новата подържаща 4G.

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай
#15

Не ми разреши да променя предходният си пост.
======================================

Следвах тези стъпки и в менюто вече имам 4G. Утре ще го изпробвам в Бургас.

1. Инсталирате и стартирате Root Explorer
2. Отваряте папки data и след това property
3. Скролвате до фаила persist.radio.lteon и избирате Text Editor от менюто
4. Променяте единствената дума вътре " false " на " true " ,след което запаметявате.
5. Рестартирате и вече е налично менюто с LTE

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай
#16

При мен сработи това:
Цитат:"How to enable LTE (4G) throught the service mode without any rooting, or software modification.
select the dial pad and enter *#0011#, wait and you will see the Service mode common window.
Press the pouch button on the lower left and select BACK.
Press the same button and select KEY Input, enter Q0000.press OK and WAIT(up to 1 min).
You will see the MAIN MENU window.
Select UMTS-->Debug Screen-->Phone Control-->Network Control-->Band Selection-->Automatic
Done.MAy be restart the phone. "
Засега не виждам някаква осезаема разлика в разхода на батерията, но и не съм излизал от София.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)