Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерия на Galaxy J5.
#1

Здравейте колеги,
Имам проблем с батерията на J5,снощи като си лягах телефона беше с 6% и го сложих да се зарежда.Сутринта го махнах от зарядно и гледам батерията е на 8%.На какво може да се дължи това?Зареждам си го с фабричното зарядно.И досега ми е правил така,веднъж го оставих да се зарежда около 2-3 часа и батерията беше на 80%,реших да го оставя да се дозареди и излязох навън.Като се прибрах телефона беше на 84% при положение,че бях близо 2 часа навън.Телефона е на 3 месеца и е в гаранция.Моля за помощ.
Цитирай
Аксесоари
#2

По някога е възможно да дава грешна информация индикатора. Пробвал ли си да го махнеш от зарядното и да видиш какво пише и също така какво пише в опцията за батерията? Пробвай и да извадиш батерията и пак да я сложиш може да не прави хубав контакт или пък самото зарядно да прави проблеми нищо, че е оригинално. Доста често се случва зарядните на Самсунг да издават багажа било от към буксата или не.
Цитирай
#3

Пробвай с друго зарядно да видиш как е,според мен проблема е от него Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#4

(2016-05-16, 23:03:11)startx написа:  По някога е възможно да дава грешна информация индикатора. Пробвал ли си да го махнеш от зарядното и да видиш какво пише и също така какво пише в опцията за батерията? Пробвай и да извадиш батерията и пак да я сложиш може да не прави хубав контакт или пък самото зарядно да прави проблеми нищо, че е оригинално. Доста често се случва зарядните на Самсунг да издават багажа било от към буксата или не.

Къде се намират тези опции за батерията?
Цитирай
#5

Третата снимка. Отиваш там и гледаш какво ти пише, но то и без да ходиш там горе в дясно, където си следиш колко % остават от нея си пише. Въпроса е след като извадиш зарядното дали си пише 100% или по-малко.

[Изображение: Samsung-Galaxy-J5-Gmail-Setup-1-1439289138-large.png]
Цитирай
#6

(2016-05-25, 23:19:28)startx написа:  Третата снимка. Отиваш там и гледаш какво ти пише, но то и без да ходиш там горе в дясно, където си следиш колко % остават от нея си пише. Въпроса е след като извадиш зарядното дали си пише 100% или по-малко.

[Изображение: Samsung-Galaxy-J5-Gmail-Setup-1-1439289138-large.png]

Пише си 100%.
Цитирай
#7

Ставаше дума да провериш там и да извадиш зарядното след като ти се появи ей този проблем (долу в цитата с проблема описан от теб в темата). Смисъл като си го оставил толкова часа да се зарежда и почти не е мръднал да извадиш буксата и да видиш какво ще ти изпише като % на батерията. Като цяло е хубаво да пробваш с друго зарядно, но след като не прави постоянно този проблем трябва да ползваш второто зарядно повечко време и заемането от приятел няма как да стане в този случай. Най-добре си купи едно друго и тъкмо ще имаш второ за резерв ако някой ден се скапе едното. Ако прави и с друго зарядно такъв проблем значи си е от телефона, но повечето подобни проблеми идват именно от зарядните.

(2016-05-16, 15:54:26)teachmemaster написа:  И досега ми е правил така,веднъж го оставих да се зарежда около 2-3 часа и батерията беше на 80%,реших да го оставя да се дозареди и излязох навън.Като се прибрах телефона беше на 84% при положение,че бях близо 2 часа навън.
Цитирай
#8

(2016-05-26, 22:30:04)startx написа:  Ставаше дума да провериш там и да извадиш зарядното след като ти се появи ей този проблем (долу в цитата с проблема описан от теб в темата). Смисъл като си го оставил толкова часа да се зарежда и почти не е мръднал да извадиш буксата и да видиш какво ще ти изпише като % на батерията. Като цяло е хубаво да пробваш с друго зарядно, но след като не прави постоянно този проблем трябва да ползваш второто зарядно повечко време и заемането от приятел няма как да стане в този случай. Най-добре си купи едно друго и тъкмо ще имаш второ за резерв ако някой ден се скапе едното. Ако прави и с друго зарядно такъв проблем значи си е от телефона, но повечето подобни проблеми идват именно от зарядните.

Заредих го вече 2пъти с друго зарядно и всичко се оправи.Нормално ли е да го сложа на 30% и там отгоре да пише 1 и 40 мин до пълно зареждане?
Цитирай
#9

@teachmemaster, зависи от зарядното, може и да е напълно нормално.

 
Цитирай
#10

(2016-05-27, 11:19:00)teachmemaster написа:  Заредих го вече 2пъти с друго зарядно и всичко се оправи.Нормално ли е да го сложа на 30% и там отгоре да пише 1 и 40 мин до пълно зареждане?

Значи напълно очаквано се оказа проблема в зарядното. Ново ли си купи или го зае от някой? Питам просто информативно. Smile
Цитирай
#11

(2016-05-27, 13:05:19)startx написа:  Значи напълно очаквано се оказа проблема в зарядното. Ново ли си купи или го зае от някой? Питам просто информативно. Smile

Ами аз си го имах някакво от Sony.

(2016-05-27, 11:41:22)NoMaD написа:  @teachmemaster, зависи от зарядното, може и да е напълно нормално.

Аха добре.
Цитирай
#12

(2016-05-27, 11:41:22)NoMaD написа:  @teachmemaster, зависи от зарядното, може и да е напълно нормално.

Зарядните по принцип са с 6 месеца гаранция. Поне при Lenovo.
Цитирай
#13

Лично мое мнение и зарядно на Леново не си купувайте ако е свързано с телефон, виж ако е таблет Леново там са по добри.
Цитирай
#14

Здравейте колеги,
Да използвам и аз темата!
Имам проблем с батерията на същият телефон SAMSUNG galaxy J5 2015г.
От известно време батерията започна да зарежда много бавно. От 20% до пълен заряд за около 7-8часа.
Взех батерия от друг телефон същият модел за проба, няма промяна. Пробвах с друго заразно пак оригинално, също няма промяна. Направих хард ресен, отново без промяна.
Според мен остава, някакъв проблем с телефона!
Телефона е на една година, още е в гаранция!
Имате ли някаква идея какъв може да е проблема?
Цитирай
#15

Колега имам същия проблем със а3 2016 год 3 часа и нещо ми зарежда телефона какво ли не правих . Явно има проблем с телефона , ако намериш решение пиши . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#16

Пробвах отново с друго, оригинално зарядно, зареди по бързо. Мисля, че проблема ще се окаже в западното или кабела!
Проверявал ли си в настройки>батерия, има ултра режим за пестене на енергия, да не е включен!
Цитирай
#17

Не е ест включен , но нормално трябва да зареди около 2 часа сега с новото колко зареди ?

я ВИЖ на това което си заредил какво пише какви са цифрите на амперите и го снимай

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#18

Пробвах отново с друго, оригинално зарядно, зареди по бързо. Мисля, че проблема ще се окаже в западното или кабела!
Проверявал ли си в настройки>батерия, има ултра режим за пестене на енергия, да не е включен!
Цитирай
#19

Смени си кабела. Виж като зареждаш в настрйките на батерия дали пише АС  или USB. Още на S3 нов на втората седмица му изхвърлих кабела заради тези номера.

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#20

Гледам че е на АЦ когато го зареждам и кабела се сменя 200 пъти . На вашите адаптери какво пише отгоре какви са цифрите и на пича с проблема

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#21

Такааа, резултат от поредния експеримент:
След поредица от комбинации със зарядни и кабели на 90% съм сигурен, че проблема е в западното!
Другото зарядно, което използвах е абсолютно същото, като моето, оригинално от същия телефон като моя, с изходящ ток 1А.
Правих различни комбинации между кабели и зарядни, оказа се, че другото зарядно и с двата кабела, зарежда два пъти по бързо от моето.
За около 2,1 ч от 20 до 100%. Което може да се приеме за нормално. Батерия 2300ma с зарядно 1А, времето за пълен заряд би трябвало да е = на 2,3ч. По време на зареждане не съм гледал какво показва относно зареждане от USB или от мрежа АС. Мисля да си взема само  ново зарядно без кабел. Виждам, че се предлагат и много ментета по 7-8лева. Това е от мен, дано съм бил полезен!
Цитирай
#22

Цъкни снимка на това което е 1А , т.е това което си доволен да видим и другите цифри и имена . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)