Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефонът остава в будно състояние!
#51

При мен се е случвало след зареждане да не остане в будно състояние.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2016-06-12, 14:35:06)dobs7z написа:  Но пък в USB е по-слаб тока и по-бавно (некачествено) се зарежда?

Лично за мен това са митове и легенди, но всеки си има мнение и глава на раменете
Цитирай
#53

Между другото със стоковия винаги беше около 20% буден от андроид системата, с custom след 8 часа от зареждането е едва 2%.
п.п. на теория няма значение дали се зарежда през юсб или зарядно, но личните ми впечатления са, че батерията държи по-малко, ако се зарежда от юсб.
Цитирай
#54

При мен не се буди въобще изключел съм всичко възможно и само мрежата в спящ режим работи друго не.

Изпратено от моят ALE-L21
Цитирай
#55

Това е ясно, но продължава при мен да се буди на проблясъци и по една чертичка. Не че е кой знае какво, но дразни. Над 3 часа и половина екран не съм видял, откакто ги прави тия шмекерии.
Цитирай
#56

Как постигам частично решение и като цяло по-голяма издръжливост на батерията:
След като бъде изтощена батерията на 15-20% се закача на зарядно. Зареждане до 100% + 30-40 минути докато е на 100% престой. Чистене на кеша от приложенията и телефона (с вградената чистачка) и рестарт. След това обратно за 30 минути на зарядното.

Ако някой има желание, нека да пробва и да каже как се държи телефона с тая гимнастика.
Цитирай
#57

Този метод е пробван, тестван много отдавна - ефекта от него е минимален.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#58

От телефон до телефон - балкан разлика. А и тук не целим батерията ни да държи по 6 часа, а да не се буди телефона излишно.
Цитирай
#59

Какви са телефоните - няма значение, за метода на зареждане стана въпрос или нещо бъркам?

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#60

Ако го заредиш и оставиш ще ти източи батерията за максимум 3 часа (екран), като 20% от батерията ще е глътната от буден телефон по време на изключен екран, т.е. когато телефона не се използва. След рестарт явно се спират някои гугълски процеси, които бъркат "манджата" и тоя проблем се среща по-рядко => батерията държи повече.
Цитирай
#61

Колеги, само при мен ли започна пак дрейна от "Услугите на Гугъл" или пак е масово?



[Изображение: Screenshot_2016-12-03-12-10-5828opygf.png]                           [Изображение: Screenshot_2016-12-03-12-10-46tvCWBit.png]




С В574 съм все още.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#62

И при мен е така от вчера.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#63

При мен няма такъв проблем. С В574 съм.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#64

При мен се наблюдава подобен проблем от няколко дена, деинсталирах актуализациите и ги инсталирах наново и вече спинка непробудно.
Цитирай
#65

След като минах на B584 първия ден ми беше така спрях сканиране за wifi и да не прави бекъп и се оправи и вече няма проблем. Иначе и с предните версии нямах ядове с услигите на гугъл. [Изображение: 897b3c579b39f557251c7929b9e2ef87.jpg] [Изображение: 8ac53045ff19a1d3598a8b8062c56aa1.jpg]
Цитирай
#66

Да попитам от къде спирате вие сканирането на Wi-Fi? Настройки > Wi-Fi > Меню > Разширени настройки > Известие за мрежа (изключено) :от тук ли?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#67

Тази настройка която си посочил ти показва кога има Wi-fi мрежа в близост и не е запаметена от телефона ти.Няма никаква друга функция.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#68

Ето така е при мен:

.png IMG_20161203_231924.png Размер: 22.59 KB  Сваляния: 36

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#69

(2016-12-03, 23:14:11)Lenux написа:  Да попитам от къде спирате вие сканирането на Wi-Fi? Настройки > Wi-Fi > Меню > Разширени настройки > Известие за мрежа (изключено)  :от тук ли?

Не така приятел...
Настройки=>Разширени настройки=Достъп до местоположение=>Меню=>Настройки за сканиране:


Цитирай
#70

^ Благодаря!

Като цяло дрейна освен от Услугите на Гугъл, който ми излизаше като първи консуматор беше повлиян и от Wi-Fi сканирането, именно за което стана дума. Точно поради него, както и при колегата buci59 дори и при изключен Wi-Fi модул, синята чертичка (показателя) за потреблението на батерия от Wi-Fi стоеше постоянна, без прекъсване. Сега след изключването на Wi-Fi сканирането както sokkoban по-горе описа, Wi-Fi модула мирна тотално. А приложението Услугите на Гугъл (Услуги за Google Play) ги усмирих с изчистване на кеша, управление на място > изчистване на всички данни, деинсталиране. Като "деинсталирането" им всъщност не е деинсталиране, а просто телефона им заменя версията с фабричната, след което те автоматично пак си се ъпдейтват веднага и веднага си заработват отново. За сега не забелязвам рецидив при тях, но да видим до след няколко дни Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#71

Сега се опитах да направя това,което по-горе е направил колегата Lenux с Услугите на гугъл плей-но!
Влизам в приложения>>Услуги на гугъл плей и ми излизат два прозореца-деинсталация и принудително спиране,като второто ми е замъглено т.е вече е спряно принудително.Като се опитам да деинсталирам ме пита да му замени ли с фабричната му версия но веднага след това ми изписва,че това е невъзможно поради това,че е администратор на устройството.И въобще как мога отново да активирам услугите на гугъл плей т.е това замъгленото прозорче/принудително спиране/отново да е активно?Предварително Ви благодаря.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#72

И при мен не е активно това поле. Предполагам, че причината е, че въобще не може да бъде спряно принудително.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#73

Да това е причината защото се води системен процес и няма как без руут да го спрете. Апък ако му махнете актуализацийте то отново ще си изтегли и инсталира тайно най-новата версия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)