Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moto X Style vs Moto X Force - плюсове и минуси
#1

Здравейте приятели, от известно време насам се чудя на кой андроид телефон да се спра. Разнообразието е голямо вече от флагмани на всякакви компании, но... не съм си купувал смартфон на Моторола от MPx200 навремето. Чувам, а и виждам добри неща за техните смартфони, а сега, когато са част от Леново очаквам и повече. От година ползвам флагмана на Леново - Vibe Z2 Pro, от който съм страшно доволен, но мисля, че вече дойде момента за промяна. Свикнал съм на 6" инча екран с висока резолюция, но мога да слезна до 5,5" инча. Спрях се на тези два модела от заглавието на темата. Гледах клипчета в нета с разните му там краш тестове и т.н.т., но според мен, ще ми бъде по-полезно инфо от реални собственици на тези телефончета. Идеята ми е да го ползвам около 2-2,5 години, тоест да си има сигурна софтуерна поддръжка, добра камера с оптична стабилизация (но и да няма ois не е проблем), да се чува добре когато звъни... Общо взето, колкото повече коментари от собственици има, толкова по-добре!

Благодаря предварително!

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай
Аксесоари
#2

@бабанка, предполагам, че като част от Леново Моторола определено няма да е същия бренд, какъвто си беше от самото му създаване през 1928 г. Достатъчен е примера с моделите, които вече са пуснати от новият им собственик : Moto G4 iи Moto G4 Plus. Едва ли тези двата модела ще се радват с голям интерес на българския пазар. И това е едва началото. Така че в исторически план, поне за мен, последните "истински" Моторола са тези двата модела Moto X Style и Moto X Force, които бяха пуснати миналата година, малко преди Леново да я закупи. И двата модела са отскоро на пазара, така че много мнения от собственици едва ли ще има на този етап, но и това, което чета за двата телефона е достатъчно да си направи човек извода, че парите, които евентуално би дал за тях, си заслужават цената, независимо от модела.

 
Цитирай
#3

И двата модела за съжаление нямат оптична стабилизация, за разликите между тях лесно може да разбереш като им прочетеш характеристиките,разлика в батерията, процесора, големината на дисплея и защитения дисплей на Х Форс, това са общо казано. Аз съм с Х форс и съм доволен.

Sent from my XT1580 using Tapatalk
Цитирай
#4

И аз мисля да си взимам Moto X Force, докато все още се предлага на промоция при един от операторите. Чист андроид, чести ъпдейти - какво може да иска човек повече.

 
Цитирай
#5

А бе това с ъпдейтите не е точно така. Нямат никаква логика в момента (според мен като потърпевш). Аз например съм с форс и още нямам ъпдейт до 6.0.1, а секюрити пача е от 1 декември.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#6

@bobyn, е, до Android 6.0 ъпдейта нали го получи. Пак е нещо.

 
Цитирай
#7

Да, пише ми го в подписа :-) Тези във вивата също имат нотификация за ъпдейт, а са с 5.1.1.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#8

@bobyn, и при тях ли нотификацията е до 6.0.?

 
Цитирай
#9

Да, до 6.0.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#10

@bobyn, откакто го ползваш, до сега много ли актуализации получи?

 
Цитирай
#11

Нито един, дойде с 6.0 и си чакам.

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#12

Освен някой с по-стар модел на Мото да каже, как е от към ъпдейти тогава.

 
Цитирай
#13

Стайла май е най-добре откъм ъпдейти, Мото Х 2014 също.

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#14

@bobyn, не вярвам, че при Moto X Force нещата да са по-различни. Все пак е флагман, без поддръжка няма да го оставят.

 
Цитирай
#15

Гледам, че са го пуснали във Виваком и мога да си спестя едни 300лв. След няколко месеца съм за преподписване, дали пък да не изчакам. 
Янякой който е с х форс да каже, как се държи с 810? Нали пишат по форумите, че греел много, така ли е и с този модел? х стайл как се държи с 808, чувам добри отзиви за този процесо?

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай
#16

@бабанка, Moto X Force-https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1283397

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#17

Moto X Force - подробно ревю


(2016-05-20, 11:46:24)bobyn написа:  Нито един, дойде с 6.0 и си чакам.
А тази сутрин получих "честитка" за нова актуализация до 6.0.1. А секюрити пача е от 1 март.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
#18

Две седмици след 6.0 получих 6.0.1
Цитирай
#19

С какъв телефон си?

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#20

@bobyn, след ъпдейт до Marshmallow 6.0.1 не виждам опция преместване приложения на карта-памет. Да не са я премахнали?

 
Цитирай
#21

Моторола Х плей съм. И при мен изпезна тази опция колега, не знам какъв е случая дали са я премахнали или нещо друго ама няма я. Телефона работи бързо но доста неща не ми харесват в 6.0. Лоли поп беше по добре поне за мен.
Цитирай
#22

@chaneto80, явно като вариант остава само root тогава.

 
Цитирай
#23

Отдавна го мисля, гледах, четох но лично на мен има неща които не ми са много понятни идва ми малко сложно и не знам в някой сервиз и има ли изобщо хора дето се занимават с това и колко би струвало, а и някой да ми каже какви са рисковите и има ли такива?
Цитирай
#24

Не разбрах, въпросът ти за root ли е?

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#25

Да NoMaD за роот е.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)