Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с дисплея
#1

Здравейте фенове на Сони,днес на моята м4 и се прецака дисплея ей така от нищото,нито е изпускан,нито нищо.Ходих да го дам за гаранционно обслужване в технополис и там служителката,която приема директно ми отказва да го вземе под претекста,че дисплея е пукнат (имам и темперитано стъкло) и от сервиза ще откажат.Според нея направо да си сменям дисплея извън гаранционно след малко упорстване от моя страна реши да го приеме и прати в сервиз.....но резултата бил ясен.Ето снимките
[Изображение: a8e357337e1dbd71d13f80ea568b5081.jpg][Изображение: 1c497a2b308006cd08af15fa703b4030.jpg]

Според вас ще ме огрее ли късмета....

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
Аксесоари
#2

А пукнат ли е действително? Няма причина да ти откажат гаранция, ако не е изпускан и дисплея не е пукнат.

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай
#3

@koprio, "късмета" ще го прочетеш в приемно-предавателния протокол, когато отидеш да си го вземеш, а до тогава...ще ти стискаме палци.

 
Цитирай
#4

по дисплея няма никакви следи от пукнатини,проблема стана по време на разговор,едвали съм приложил толкова голям натиск с ухото,че да съм го спукал.Имам само една лека пукнатина по корпуса до микрофона доли,но то си е от много време

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#5

Именно тази "лека пукнатина", би била достатъчно основателна причина за отказ от гаранционно обслужване, независимо кога и как се е получила.
Останалите коментари с предположения, биха били просто поддържане на разговор в темата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

Ами като излезе становището ще пиша,а колко ли ще струва нов дисплей,защото ако е скъп го пускам за части

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#7

Здравей колега,
Да не би да ти е загрял много тела и в тея жеги и дисплея да е издал багажа, защото на мен доста ми грее а съм с подледния ъпдейт. Не съм с ъпдейта, с който получих телефона, дето грее в менюто. Smile
Цитирай
#8

Eкрана е пукнат!!! Няма как това да стане от самосебеси , признай си.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#9

Какво да си признавам,да не съм на съд Big Grin екрана няма външни следи никакви,виждал съм пукнат екран,но моя е неразличим от нов.
Ето една снимка от лаптопа ми,която има подобни черти
[Изображение: b00617fc7720500c7ae7880fb51bed41.jpg]

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#10

И как е станала тази пукнатина, като не си го изтървал?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#11

каква пукнатина,казвам ти,че при изключен телефон не се вижда пукнатина,телефона не е изпускан,защо да ви лъжа....както и да е не смятам да го задържа,ако откажат гаранцията

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#12

(2016-05-21, 20:45:42)koprio написа:  Имам само една лека пукнатина по корпуса до микрофона доли,но то си е от много време



Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#13

тази пукнатина не е от изпускане!!! незнам как се появи,но не е изпускан... lg g3 също има доста такива пукнатини

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#14

и така днес получих както очаквах отказ за гаранционно отремонтиране на телефона и ми предлагат оферта за смяна на дисплея за 193 лева и така този телефон излиза златен.... чудя се какво да правя  Rolleyes за към 300 лв има мн добри алтернативи втора ръка,но пък телефона е нов и е взет за 550 лв и набутвацията е яка...Като гледам работещи с гаранция се намират и за 200-250 лв,то аз колко ще мога да взема на моя....голяма дилема  Big Grin май ще го отремонтирам при тях (надявам се,че гаранцията продължава) и ще чакам така жадувания ъпдейт и белким телефона си заслужи парите,защото според мен лично М4 не си заслужава парите дадени за него

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#15

Може да провериш в тубата за видеа за смяна на дисплея, ако ти се занимава и ако мислиш, че ще се справиш.

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай
#16

ами гледах и ми се вижда много сложно,то всичко е лепено   Yikes  иначе гледам дисплеи в ибея за по 40-60 долара и като платя на сервиз и ще подмина 100 лв и ще ми отпадне гаранцията :Sad така,че май ще го сменям при тях (сони) поне гаранция ще имам.

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#17

Мда и аз погледнах едно видео, действително изглежда трудоемко... Успех със сервиза, дано го оправят както трябва Smile

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай
#18

Здравейте, нов съм във форума и имам проблем със сонито. Щом отключа телефона започва да отваря приложения сам и  дисплея се натиска в една точка, пак сам. Не мога да пиша никъде, защото сам си натиска някакви неща. Дано да съм обяснил правилно.
Благодаря предварително.
Цитирай
#19

@tanev1, Възможно е да е хардуерен проблем, като имам случай със същите симптоми преди години, но апарата бе изпуснат и падна върху площта на дисплея, но видими поражения върху самия дисплей иначе нямаше.
Резултатът бе смяна на дисплей, комплект със тъч сензора и всичко си дойде на място.
Вариантите са рестартиране на устройството.
Зареждане на телефона и опит за преинсталиране с Xperia Companion.
Както и тест на хардуера, в частност тъч скрийна, което обаче е възможно след набиране на следния код на клавиатурата за телефонни номера, но с оглед описанието ти, че не можеш да пишеш поради самоволно кликване върху дисплея, едва ли е решение.
*#*#7378423#*#*
Ако няма резултат някое от предложенията по-горе, при възможност се обърни към сервиз.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#20

Благодаря за отговора. Аз не съм го изпускал, пробвах с връщане на фабричните настройки, но не стана. Как става с преинсталиране с Xperia Companion?
Цитирай
#21

@tanev1, Програмата Xperia Companion се инсталира на компютъра и телефона се свързва с юсб кабела, когато те подкани програмата по време на стъпките по поправка на софтуера.
Линк към официалния сайт,  от където да се свали програмата Xperia Companion.
http://support.sonymobile.com/global-en/...companion/
Ще те информира вероятно за липса на актуализация,  но ти премини към поправка на софтуера.
Следваш стъпките през които ще те води програмата и след като приключи преинсталирането, за което тя ще си свали необходимия софтуер,  телефона ще се рестартира и ще бъде готов са употреба.  
Ако проблема отново е наличен,  потвърждава се да е хардуерен,  следователно сервиз.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#22

Пробвах и този начин с Xperia Companion и инсталира версия на андроид 6.0 и мисля, че не прави проблема с дисплея, но доста забива. Ако сложа по стара версия дали ще цикли и как да я инсталирам ако това ще спре цикленето.
Цитирай
#23

@tanev1, Вариант за връщане към предишна версия, е инсталиране на Флаштул на компютъра, инсталиране на драйверите за модела и флашване на предварително свален FTF файл със съответния фърмуер и желаната версия на Андроид за модела ти.
Тема с инструкции за работа с програмата Флаштул:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#24

На всички тука шеста версия ни направи аквите по-бързи, така че не е в нея проблемът. Изобщо не се занимавай да сменяш ръчно някакви ромове. Още повече като телефонът е още в гаранция.
Цитирай
#25

Герасим Пантелеев благодаря, но щом не  е от андроида от какво може така да цикли?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)